
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAlphaTauri zette tijdens de kwalificatie op vrijdag in Brazilië een teleurstellend resultaat neer. Beide coureurs, Daniel Ricciardo en Yuki Tsunoda, kwamen niet verder dan Q1. Dit vormt een groot contrast met de kwalificatie in Mexico vorig weekend, waar Ricciardo zelfs een vierde startplek wist te bemachtigen.
De kwalificatie in Brazilië verliep minder goed voor de Australiër, en hij zal op zondag vanaf de zeventiende plek starten. 'Het is frustrerend omdat we zeker sneller waren dan wat we hebben laten zien en er was potentieel voor Q2 en misschien zelfs Q3, maar we kregen het niet voor elkaar in de laatste ronde,' legt Ricciardo gefrustreerd uit tegen Motorsport.com.
De AlphaTauri-coureur beseft wat er misging tijdens de kwalificatie. 'Ik ging te hard de eerste bocht in en we verloren veel tijd in de eerste sector,' legde hij uit. 'En vanaf dat moment zaten we in een neerwaartse spiraal.' Toch is de coureur niet alleen negatief. 'Ik ga vanavond bekijken hoe we de prestaties voor de rest van het weekend kunnen verbeteren,' aldus Ricciardo.
Ook geen succes voor Tsunoda
Tsunoda, teamgenoot van Ricciardo, presteerde iets beter dan de Australiër en zal op zondag vanaf de zestiende plek starten. 'In de laatste ronde maakte ik een paar fouten, wat van invloed was op mijn rondetijd,' vertelt hij. 'Onze pace was vandaag niet goed, dus we moeten kijken naar wat er is gebeurd en hoe we onszelf kunnen verbeteren,' aldus de Japanner.
De Grand Prix van São Paulo is een sprintraceweekend, waardoor de teams vanaf vrijdag niets meer aan de auto mogen aanpassen. Tsunoda erkent dat dit het extra moeilijk maakt voor het AlphaTauri-team. 'Het draait erom de prestaties voor zaterdag en zondag uit de auto te halen. We zullen ons best doen om zoveel mogelijk te verbeteren.'
Nog hoop? 'We zullen de data doornemen'
Ook Jonathan Eddols, hoofd van trackside engineering bij AlphaTauri, erkent dat het team niet op zijn best presteerde tijdens de kwalificatie. 'We hadden geen meest succesvolle vrijdag,' vertelt hij. AlphaTauri had echter al verwacht dat ze dit weekend niet zo snel zouden zijn als in Mexico. 'We hadden meer verwacht dan wat we vandaag hebben bereikt. We zullen de data doornemen, proberen te begrijpen wat er is gebeurd en wijzigingen aanbrengen aan de auto binnen het Parc Fermé,' aldus Eddols.
Verstappen kan dit weekend in Brazilië zijn zeventiende zege van het seizoen pakken. Ook wedden op F1? Registreer nu bij JACKS en ontvang 60 euro aan free bets! Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hill likt al jaren de hielen van Hamilton dus deze luchtballon kan niemand verbazen. Leclerc en Ferrari moeten vooral zichzelf blijven en zich niets laten wijsmaken door de gewezen raketmotorkampioen zijn media en analistenhulpjes, gewoon niet!
Wim.v6306-11-2026 - Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026

















