george-russell-mercedes-gp-azerbeidzjan-2025-zaterdag-3 Formule 1
Formule 1

Russell is gerustgesteld na alle chaos: 'Je ziet hoe anderen worstelden'

george-russell-mercedes-gp-azerbeidzjan-2025-zaterdag-3

George Russell voelt zich al het hele weekend niet fit, wat ook duidelijk te horen was in de boordradioberichten tijdens de vrijdagsessies. Toch wist de coureur een vijfde plek te pakken tijdens een chaotische kwalificatie. De Brit, die vorig jaar een podium pakte dankzij de crash van Sergio Pérez en Carlos Sainz, acht zichzelf niet kansloos.

Russell verscheen niet in het persvierkantje, waar alle andere coureurs wel de journalisten te woord stonden na de kwalificatie. De coureur geeft echter wel een korte analyse van de dag via Mercedes AMG F1. 'Dat was een hectische kwalificatiesessie. P5 is misschien niet het maximale dat we vandaag hadden kunnen bereiken, maar het geeft ons nog steeds een solide startpositie voor morgen', stelt Russell.

Tijdens de sessie regende het een tijdje, maar de coureurs hadden vooral last van de harde wind. In Bakoe zijn de muren bovendien altijd vlakbij. Russell is mede daarom gelukkig met zijn vijfde startpositie. 'Dat is nog belangrijker als je ziet hoe anderen worstelden met de moeilijke omstandigheden en waar ze zullen starten voor de Grand Prix', vermoedt de Britse coureur.

De mediumband: voor de één een zegen, voor de ander een vloek

Er was ook veel te doen om de banden. 'Het waren niet alleen de wind en de regen, die meerdere keren kwamen en gingen, die het moeilijk maakten. We moesten ook de mediumband evalueren, die we dit weekend voor het eerst gebruikten in Q1', vertelt Russell. De mediumband was bij oud-teamgenoot Hamilton erg gewild, maar de zevenvoudig wereldkampioen kreeg hem niet in Q2.

alexander-albon-williams-lando-norris-mclaren-george-russell-mercedes-baku-vrijdag
Hoewel Russell niet helemaal fit is, kon hij nog wel lachen met de andere rookies van 2019.

Hamilton gaf achteraf aan dat de mediumband de beste keuze zou zijn geweest. Zijn landgenoot beaamt dat. 'Het leek een nuttige band om de eerste twee segmenten door te komen, maar toen de baan afkoelde en er meer regen viel, kozen we voor de zachte compound voor onze laatste run', legt hij uit waarom hij tijdens het laatste deel voor een andere band koos.

Het hele weekend al een beetje ziek

Russell benadrukt dat de vijfde plek niets met de keuze voor de zachte band te maken had. 'Dat (zacht, red.) was waarschijnlijk de juiste beslissing, maar ik kon niet het maximale uit de ronde halen omdat we vroeg reden, toen de baan misschien nog iets gladder was', gooit hij het op dezelfde onvoorspelbare 'fout' die Lando Norris ook maakte.

Russell mag de media in Bakoe ontlopen, omdat hij zich niet helemaal lekker voelt. 'Persoonlijk voelde ik me dit weekend ook niet 100 procent', stelt Russell dat dit hem ook benadeelde tijdens de kwalificatie. Hij hoopt morgen fitter te zijn. 'Dat maakte het vandaag nog moeilijker, maar ik kijk ernaar uit om vanavond uit te rusten, morgen sterker terug te komen en hopelijk mee te strijden om het podium', hoopt de Brit zijn kunstje van 2024 te kunnen herhalen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-bakoe-2025-1-kimi-antonelli
Antonelli staat voor zijn teamgenoot, op de tweede startrij.

Teamgenoot Andrea Kimi Antonelli start één plek voor Russell. Hij staat er hetzelfde in als de Brit. 'Ik bedoel, uiteindelijk waren de omstandigheden voor iedereen moeilijk. Soms had je wat meer geluk kunnen hebben, en soms wat meer pech', stelt de Italiaan. 'Dus ik mag niet klagen, en we zullen morgen ons best doen', voegt hij eraan toe. De coureur lijkt in Azerbeidzjan weer vol zelfvertrouwen te zitten.

Een van de aanwezige journalisten wijst op de uitspraak van Carlos Sainz tijdens de persconferentie. De coureur zei dat de gecrashte rijders eruit zagen als idioten, terwijl ze de beste coureurs ter wereld zijn. 'Op een circuit als dit, met al die witte lijnen, is het erg glad. Het was ontzettend moeilijk, want als je iets te veel van het goede doet voor de omstandigheden, beland je tegen de muur. Er was dus letterlijk geen ruimte voor fouten', aldus Antonelli.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws