
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMcLaren-teambaas Andreas Seidl zei dat de beslissing van het team om teamorders op te leggen in de Grand Prix van Azerbeidzjan werd gedicteerd door Daniel Ricciardo en Lando Norris die vastzaten tussen beide Alpine-auto's. Seidl voegde tegen Autosport er aan toe dat zijn coureurs in principe vrij zijn om te racen, maar dat de omstandigheden dit keer anders dicteerden.
Na een teleurstellende kwalificatiesessie begonnen Norris en Ricciardo als elfde en twaalfde met verschillende bandenstrategieën. Een gebrek aan topsnelheid van de auto van McLaren betekende dat geen van beide coureurs erin slaagde om hoger op de grid te komen, waarbij de Alpine van Fernando Alonso onmogelijk te passeren bleek.
Teamorders McLaren
In de openingsstint liet Ricciardo het team weten dat hij meer snelheid had dan Norris, maar het team gaf aan dat hij er niet langs mocht. Ricciardo zijn alternatieve strategie om op hards te beginnen, en vervolgens te pitten voor mediums tijdens de virtual safety car, zorgde ervoor dat hij voor Norris uit kon komen na zijn pitstop.
In de slotfase van de race was het Norris die de Australiër wilde inhalen, maar opnieuw gaf McLaren een teamorder aan de coureurs om niet met elkaar in gevecht te gaan. Beide coureurs accepteerden het bevel, maar Norris leek niet blij ermee.
Lees ook
Druk van Alpine
Seidl legde uit dat de druk van Esteban Ocon achter hen betekende dat het weinig zin had om zijn twee coureurs te laten vechten, vooral omdat geen van beiden in de verste verte in staat leek om Alonso uit te dagen. 'Ik denk dat wat we op de radio hoorden, is wat je zou willen horen van elke coureur die ambitieus is, en probeert de best mogelijke race voor zichzelf te rijden', zei Seidl over de frustratie van Norris.
'Als Ricciardo aan het begin van de race Norris had ingehaald, waren we gewoon in een jojo terechtgekomen. We zouden achter Alonso komen vast te zitten, en we liepen het risico dat Ocon een aanval zou plegen. Ons idee was dat als we beide auto's achter Alonso lieten, we ervoor zorgden dat we Ocon in toom hielden, wat ons is gelukt', sluit de McLaren-teambaas af.
Lees ook
Bart begon in mei 2022 als stagiair bij F1Maximaal. Als student journalistiek die de Formule 1 volgt was dat een goede combi. Na een geslaagde stage is hij aan de slag gegaan als redacteur. Bart vindt het erg leuk om bezig te zijn met zijn rubriek 'De race van', interviewen, het schrijven van analyses en het op de hoogte houden van alle lezers door middel van snelle verslaggeving van het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026 - Ik mis in het pakket updates van McLaren wel een belangrijk onderdeel ontbreken, namelijk een nieuwe kopman …
MaxMaximaal06-11-2026 - Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026
















