Max Verstappen heeft het in de races vaak lastig tegen de McLaren-coureurs, maar in de kwalificaties is hij vaak competitief. In Silverstone pakte hij zijn vierde poleposition van het seizoen, terwijl Oscar Piastri de Britse favorieten van de eerste startrij afhield. Meerdere gridstraffen geven de middenvelders net als in Oostenrijk kansen op een goed resultaat achter de verwachte top zes.
Zeven coureurs zijn dit seizoen duidelijk sterker dan de rest. McLaren, Mercedes, en Ferrari doen vaak met twee coureurs vooraan mee, terwijl Verstappen de enige vertegenwoordiger van Red Bull Racing is als het om de prijzen gaat. Met vier polepositions staat de Limburger weer op gelijke hoogte met Piastri, terwijl de andere polesitters van 2025 op de tweede startrij staan: Lando Norris en George Russell.
Zes kanshebbers
Het gebeurde nog niet zo vaak dat Verstappen de eerste startrij deelde met Piastri. In 2023 gebeurde dat in Japan, en eerder dit jaar ook in Jeddah en Imola. In beide gevallen pakte dat in het voordeel uit van de nummer twee: in Imola greep Verstappen de leiding, terwijl de Nederlander in Saoedi-Arabië bestraft werd vanwege het afsnijden van bocht twee. Voor Verstappen valt te hopen dat de poleposition nu meer waard blijkt te zijn.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Daarbij kan het wellicht helpen dat Verstappen in de titelstrijd weinig meer te verliezen heeft. Piastri zal vooral voor grote concurrent en teamgenoot Norris willen eindigen, terwijl Russell daarachter ook wil profiteren van die dynamiek. Charles Leclerc sprak op vrijdag zeer veel vertrouwen uit in zijn snelheid in de race, dus ook Ferrari mag niet uitgesloten worden. Lewis Hamilton staat nog voor zijn teamgenoot, en geldt in Silverstone altijd als kanshebber.
Twee gridstraffen
Kimi Antonelli en Oliver Bearman eindigden in de kwalificatie als zevende en achtste, maar beide coureurs hebben een gridstraf. Antonelli wordt drie plekken teruggezet tot de tiende plek, na de startcrash met Verstappen in Oostenrijk. Bearman ging voor de tweede keer dit seizoen de fout in tijdens een rode vlag en moet een gridstraf van tien plekken inlossen. Dit betekent dat Fernando Alonso en Pierre Gasly twee plekken opschuiven tot de vierde startrij.
Hetzelfde geldt voor Carlos Sainz, die van P11 tot P9 gepromoveerd wordt. Antonelli is op de tiende plek terug te vinden, voor Yuki Tsunoda, Isack Hadjar, Alexander Albon, en Esteban Ocon. Racing Bulls-coureur Liam Lawson viel in Q1 af, maar mag samen met mede-rookie Gabriel Bortoleto op de achtste startrij plaatsnemen. Bearman vinden we pas op P18 terug, achter Lance Stroll, en voor Nico Hülkenberg en de gecrashte Franco Colapinto, die wellicht aan zijn laatste Grand Prix-weekend bezig is.
Startopstelling GP Groot-Brittannië:
1. Max Verstappen
2. Oscar Piastri
3. Lando Norris
4. George Russell
5. Lewis Hamilton
6. Charles Leclerc
7. Fernando Alonso
8. Pierre Gasly
9. Carlos Sainz
10. Kimi Antonelli
11. Yuki Tsunoda
12. Isack Hadjar
13. Alexander Albon
14. Esteban Ocon
15. Liam Lawson
16. Gabriel Bortoleto
17. Lance Stroll
18. Oliver Bearman
19. Nico Hülkenberg
20. Franco Colapinto
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties