Lando Norris verraste vriend en vijand door in Hongarije de poleposition te veroveren. De McLaren-coureur was het hele weekend al sterk, maar voorafgaand aan de kwalificatie werd Ferrari nog door velen als favoriet gezien. Volgens teambaas Andrea Stella kwam de poleposition dan ook enigszins onverwacht, al ziet hij tegelijkertijd dat de recente ontwikkelingen van de bolide hun vruchten beginnen af te werpen. Stella denkt dat Ferrari mogelijk nog iets meer snelheid in de auto had zitten dan uiteindelijk zichtbaar werd in de uitslag. “Allereerst moet ik zeggen dat het een beetje een verrassing is, en als we kijken naar de trend in Q3, konden zowel Leclerc als Hamilton zich in de tweede run niet verbeteren, dus ik denk dat ze misschien nog wat prestatiepotentieel hebben laten liggen.” Desondanks is de Italiaan blij met wat McLaren heeft laten zien. “Toch is het goed nieuws om te zien dat McLaren hier in Hongarije in staat was om met Ferrari te strijden om de poleposition”, stelt hij vast bij
F1TV.Volgens Stella is de vooruitgang van McLaren het resultaat van maanden werk achter de schermen. De Britse renstal zag eerder dit seizoen hoe
Mercedes en Ferrari regelmatig sneller waren en besloot daarom extra nadruk te leggen op de ontwikkeling van de auto. “Deze prestatie is te danken aan het goede werk van het team. Er is veel aandacht besteed aan de ontwikkeling van de auto, nadat we zagen dat er een behoorlijke achterstand was ten opzichte van Mercedes en Ferrari.”
Positieve verrassing
De upgrades die McLaren dit weekend meenam naar de
Hungaroring lijken daarbij direct effect te hebben gehad. “Daarom hebben we hier een aantal upgrades meegebracht. Deze upgrades hebben op het circuit bevestigd wat we van de ontwikkeling hadden verwacht, wat opnieuw heel goed nieuws is.” Toch wil Stella nog niet te ver vooruitlopen op de zaken. “Maar zoals ik al zei: de verbetering in de rondetijd waar we het nog niet over hadden, zal voldoende zijn om te strijden voor de poleposition.”
De Italiaan kan echter niet ontkennen dat het er allemaal goed uitziet. “Goed nieuws dus, een positieve verrassing, maar er ligt nog heel wat werk voor ons om ervoor te zorgen dat we in deze positie blijven om te strijden voor polepositions en hopelijk ook morgen in de race”, benadrukt hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Norris heeft de beste uitgangspositie voor een tweede zege in Hongarije.
Stella nam vervolgens ook de tijd om Norris te prijzen. De Brit was gedurende de gehele kwalificatie de snelste McLaren-coureur en leek zich direct thuis te voelen met de vernieuwde auto. “Even kort iets over Lando, en dan gaan we verder met Oscar. Hij heeft het hele weekend heel goed gereden”, aldus Stella. “Hij stond eerste in Q1 en in Q2. Ik denk dat hij heel goed op de auto is afgestemd, zeker in de verbeterde versie.”
Voor
Oscar Piastri verliep de kwalificatie minder soepel. De Australiër kwam niet verder dan de vijfde plaats en moest opnieuw terrein toegeven op zijn teamgenoot. Het hielp daarbij niet dat hij in de weg werd gereden door Lewis Hamilton, die daardoor mogelijk zijn P2 verliest. Volgens Stella ligt een deel van de verklaring bij het feit dat Piastri de eerste vrije training moest missen. McLaren zette toen junior Leonardo Fornaroli in de auto om aan de verplichte rookie-sessies te voldoen.
Piastri maakt gewoon kans op podium
De Australiër zou een achterstand hebben opgelopen. “Wat Oscar betreft, moeten we eigenlijk zeggen dat hij niet heeft gereden in Q1 en in FP1, omdat we Leonardo Fornaroli, onze jonge coureur, hebben ingezet, iets wat je volgens het reglement vier keer per seizoen moet doen.” Ondanks die achterstand wist Piastri zich volgens Stella snel aan te passen. “Vooral in deze moeilijke omstandigheden moet je de auto dan aan de omstandigheden aanpassen, en Oscar heeft zijn achterstand vrij snel ingehaald.”
Toch zat er volgens de McLaren-teambaas nog meer in het vat voor zijn jongste coureur. “Het is een beetje jammer dat hij niet in staat was om de laatste run in Q3 te rijden, want ik denk dat hij waarschijnlijk nog een paar tienden van een seconde had kunnen winnen”, meent Stella. De teambaas ziet de vijfde startplaats dan ook niet als een ramp. “Het is nog steeds een goede positie voor Oscar en hopelijk doet hij morgen mee in de strijd om het podium”, weet Stella zeker.