verstappen rb19 singapore Formule 1
Formule 1

Verslag VT1 | Verstappen herstelt zich met snelste tijd van valse start na uurtje zandhappen

verstappen rb19 singapore

Max Verstappen heeft het weekend in Qatar, waarin hij zijn derde wereldtitel kan veiligstellen, op sterke wijze afgetrapt. Vroeg in de sessie waren de coureurs vooral bezig met het schoonvegen van de baan, waarbij ook Verstappen de nodige uitstapjes maakte, maar in de slotfase van de training maakte de Nederlander indruk met een goede long run en een kwalificatiesimulatie, waarbij bij Fernando Alonso en Sergio Pérez op een halve seconde achterstand zette. In de slotseconden van de sessie namen Carlos Sainz en Charles Leclerc nog de tweede en derde plek over.

In Qatar krijgen de coureurs dit weekend te maken met een sprintweekend, en dat betekent dat er slechts één vrije training is. Die vrije training vindt overdag plaats, met een buitentemperatuur van 35 graden, op een stoffige en zanderige baan, en is dus niet bijster representatief voor de rest van het weekend, maar aangezien de afstelling voor de kwalificatie op vrijdagavond bepaald moet worden, vormt de sessie de enige kans voor de teams om toch enige data te vergaren.

De heren van Haas en Alfa Romeo reden als eersten de pitstraat uit, en daarbij werd het meteen duidelijk dat de stevige wind voor een ongelofelijke hoeveelheid zand op het asfalt zorgde. Toch waren nagenoeg alle coureurs al binnen twee minuten op het circuit, waaronder ook Max Verstappen, die meteen lachend opmerkte dat er totaal geen grip was. Toch ging hij sneller rond dan zijn concurrenten, en niet zo'n beetje ook: met een 1:34,9 zette hij Kevin Magnussen, Carlos Sainz, en Sergio Pérez op meer dan twee seconden achterstand bij zijn eerste poging.

Mercedes begint sterk in Qatar

Die richttijd van Verstappen was welgeteld elf seconden langzamer dan de snelste VT1-tijd uit 2021, en dus was het duidelijk dat het veel en veel sneller kon zodra de baan een beetje schoongeveegd was door de snelste bezemwagens ter wereld. George Russell en Fernando Alonso verbeterden de tijd van Verstappen dan ook al snel. De Brit ging bij zijn tweede poging zelfs twee seconden harder dan Verstappen, die klaagde over het gebrek aan zicht vanwege de zon.

Bij zijn eigen tweede poging dichtte de Limburger het gat tot Russell tot drie tienden, maar het was in de openingsfase toch echt de Mercedes-coureur die zich het meest comfortabel leek te voelen, en het verschil met de concurrentie al snel weer vergrootte, met eerst een 1:32,4, en vervolgens een 1:31,6, waarmee het verschil tot Pierre Gasly en Verstappen, die even buiten de witte lijnen terechtkwam, opliep tot anderhalve seconde. Uiteindelijk werd Russell aan de kop afgelost door teamgenoot Lewis Hamilton, die tot 1:31,2 wist te komen.

Verstappen herstelt na valse start

Verstappen had het lastiger, en kwam nog een tweede en zelfs derde keer naast het donkergrijze gedeelte terecht, waarbij een piepschuimen bord sneuvelde. Hoewel de eerste indicaties niet gunstig waren voor Verstappen en Red Bull Racing, zullen de omstandigheden gedurende het weekend constant blijven veranderen. Naarmate de sessie vorderde, kwam de 26-jarige wereldkampioen dan ook steeds meer op gang, waarbij een sterke slotsector hem na achttien minuten kortstondig aan de eerste tijd hielp.

Halverwege de sessie zochten de meeste coureurs hun team weer op, na de nodige ronden op het harde C1-rubber, waarbij er vijf teams in de top vijf terug te vinden waren, met Alonso als verrassende nummer één, voor Leclerc, Verstappen, Russell, en Norris. Hierbij is het met het oog op de kwalificatie interessant dat Verstappen constant sterk presteerde in de snelle laatste sector, waar hij dus nog de kans heeft om een mogelijke achterstand goed te maken.

Verschillende keuzes in restant van vrije training

Terwijl Red Bull er met beide coureurs voor koos om een long run te doen op de gebruikte harde banden, werden de Ferrari-coureurs van nieuwe mediumbanden voorzien, om de jacht op de toptijden te vervolgen. De andere teams gingen ook voor enkele snelle ronden, maar dan wel op de gebruikte harde banden. Dat zorgde ervoor dat Verstappen, die een sterke long run afwerkte, zakte naar P6, terwijl Leclerc en de beide McLaren-coureurs de top drie bezetten. Leclerc deed dit dus wel op een zachtere compound dan de andere teams, en dus was zijn voorsprong van slechts twee tienden nog niet overtuigend.

Verstappen stelt orde op zaken

In de laatste tien minuten van de sessie lieten steeds meer teams de harde banden links liggen, om toch nog wat meer de focus op de kwalificatiesessies te leggen. De jacht op de snelste tijd werd geopend door Alonso, die als eerste in de 27'ers dook, maar die tijd bleef niet lang staan, want Verstappen deed het onvermijdelijke op de zachte banden, en ging een halve seconde sneller dan Alonso. In de slotfase wisten Sainz en Leclerc nog in de top drie te komen, maar in de buurt van de tijd van Verstappen kwamen ze niet meer.

Stem op F1Maximaal voor Website van het Jaar en maak kans op een PlayStation 5 en veel meer!

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws