
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe Grand Prix van Canada is de eerste race van 2025, waarbij geen van beide McLaren-coureurs het podium haalde. George Russell greep de overwinning voor Max Verstappen, terwijl Kimi Antonelli na een goede start de derde plek vasthield. Lando Norris viel in de slotfase uit na een aanvaring met teamgenoot Oscar Piastri, die wel nog als vierde over de streep kwam.
Piastri miste in Canada pas voor de tweede keer dit jaar het podium. De Australiër opende het seizoen met een negende plek in zijn geboortestad, maar eindigde daarna altijd als eerste of als derde. In Montréal kwam de kampioenschapsleider niet verder dan een vierde plek, al deed hij daarmee wel goede zaken in het kampioenschap. Zijn grote concurrent, Lando Norris, viel namelijk uit na een hard duel in de eindfase.
Piastri loopt uit
Norris bleef na zijn uitvalbeurt op 176 punten staan. Oscar Piastri loopt uit tot een voorsprong van 22 punten, en staat nu op een totaal van 198 punten. Verstappen stijgt na zijn podiumplek naar 155 punten, waarmee hij inloopt op beide coureurs van McLaren. Het verschil met Piastri is nog altijd 43 punten, maar Norris was in Canada duidelijk de snellere McLaren-coureur. De Brit staat nu nog maar 21 punten voor Verstappen.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
George Russell deed uiteraard ook goede zaken met zijn overwinning. De Brit heeft nu 136 punten, al blijft zijn achterstand op Piastri groot: 62 punten. Kimi Antonelli pakte zijn eerste podiumplek, maar blijft op de zevende plek staan in het kampioenschap, achter de Ferrari's. Fernando Alonso, Nico Hülkenberg, Esteban Ocon, en Carlos Sainz bezorgden hun werkgevers waardevolle punten.
Mercedes slaat een slag
Door de dubbele podiumklassering sloeg Mercedes een grote slag. Met veertig punten herovert Mercedes de tweede plek van Ferrari. Mercedes heeft nu 199 punten, al blijft de achterstand op McLaren erg groot. De constructeurskampioen heeft 175 punten meer. Red Bull Racing en Ferrari scoorden allebei achttien punten, waardoor de achterstand van het team van Verstappen 21 punten blijft.
De strijd voor de zesde plek is hevig. Haas heroverde die positie via een negende plek van Ocon. Racing Bulls heeft, net als Haas, 28 punten, maar staat op de zevende plek. Aston Martin scoorde zes punten met Alonso en wint ook een plekje. Het Britse team heeft nu 22 punten, terwijl Sauber ondanks de achtste plek voor Hülkenberg terugvalt naar de negende plek. Het Zwitserse team heeft wel twintig punten te pakken. Alpine staat met elf punten laatste.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli 149 om 148. Dat net een mindere wagen. Met gelijke wagen blijf ik Max echt beter en meer kans geven op titels.Bassie104-11-2026
- Daar hebben we Herbert weer! Alles wat Max zei klopte precies, geen woord gelogen! Max bepaald de bezetting van de Racingbulls niet. Maar ja Engelse bias plus Herbert is duidelijk gif!Bassie104-11-2026
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026 - Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de FIA er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen- en Alonso-fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terugdeed in de laatste bocht. Maar zo zou hij ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026















