Red Bull Racing zaait onduidelijkheid over positie Rocco Coronel

Geruchtencircuit
woensdag, 04 maart 2026 om 10:10
rocco-coronel
Het nieuwe Formule 1-seizoen staat op het punt te beginnen en Red Bull Racing besloot daarom middels een zogenaamde press kit de belangrijkste teamleden voor te stellen. Daarin staan onder meer Max Verstappen en Isack Hadjar, maar ook de coureurs uit het talentenprogramma. In dat lijstje ontbreekt echter een opvallende naam, namelijk die van Rocco Coronel. Is dit slechts een foutje of speelt er meer?
Rocco Coronel, de zoon van Tom Coronel maakt razendsnel stappen en werd in 2024 na een sterke test op het circuit in Jerez de la Frontera opgenomen in het opleidingsprogramma van Red Bull. Hij was toen pas 13 jaar oud. Vorig jaar was de jonge Nederlander een klasse apart in het Britse Ginetta Junior Championship en volgens voormalig Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft de formatie uit Milton Keynes met Coronel de opvolger van Verstappen al in huis.
De jonge Coronel heeft de voorbije jaren dus veel indruk gemaakt en in 2026 maakt hij de overstap naar het Spaanse Formule 4-kampioenschap, waar hij uit zal komen voor het Nederlandse team van MP Motorsport. Ter voorbereiding op zijn eerste seizoen in dit kampioenschap neemt het 15-jarige talent deel aan de Formula Winter Series, waarin hij door de afwezigheid van MP Motorsport uitkomt voor de andere Nederlandse renstal: Van Amersfoort Racing.
Coronel begon vorige maand met een overwinning in de tweede race van het eerste weekend uitstekend aan de Winter Series en na drie raceweekends staat de jonge Nederlander op de zesde plaats in het algemeen klassement. Eerder deze week is echter bekend geworden dat Coronel tijdens het vierde raceweekend niet meer terugkeert. De zoon van Tom Coronel wordt vervangen door Platon Kostin. Volgens Van Amersfoort Racing komt dit door 'andere kampioenschapsverplichtingen'.
De tekst gaat verder onder de Instagram-post.

Naam Coronel ontbreekt in press kit Red Bull

Dat Coronel komend weekend in Aragon niet meer aan de start verschijnt van het vierde raceweekend in de Formula Winter Series is opvallend, maar zeker niet uniek. Dat de jonge Nederlander op een andere manier toewerkt naar zijn eerste seizoen in de Spaanse Formule 4 is zeker niet ondenkbaar. Toch rijst de vraag of er misschien niet meer speelt, aangezien zijn naam ook niet in de press kit van Red Bull is opgenomen.
In het document worden de kopstukken van het Formule 1-team uitgebreid besproken. Onder meer teambaas Laurent Mekies, Verstappens race-ingenieur Gianpiero Lambiase, technisch directeur Pierre WachΓ© en sportief directeur Stephen Knowles komen aan bod. En natuurlijk is er ook speciale aandacht voor vaste coureurs Verstappen en Hadjar, en voor reservecoureur Yuki Tsunoda.
Verder in het document worden ook de jonge coureurs uit het talentenprogramma kort voorgesteld. In het lijstje staan onder meer de namen van Formule 2-coureur Nikola Tsolov en Formule 3-coureurs Mattia Colnaghi, Fionn Mcloughlin en Ernesto Rivera. De naam van Rocco Coronel ontbreekt echter, terwijl de Zweed Scott Kin Lindblom, die tijdens dezelfde Jerez-test zijn Red Bull-contract verdiende, wel op het lijstje staat. Het roept vragen op.
Is hier sprake van een foutje? Dat lijkt onwaarschijnlijk, omdat ook Melvin Kalousdian niet in het document is opgenomen. Er is dus mogelijk meer aan de hand, maar zowel vanuit het management van Coronel als vanuit Red Bull is hier voorlopig nog niks over gecommuniceerd. Het is dus afwachten tot er meer duidelijk wordt.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading