
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHelmut Marko is tijdens de Grand Prix van Oostenrijk diep onder de indruk geraakt van de aanwezige Nederlandse fans. De invloedrijke adviseur bij Red Bull zag van dichtbij hoe de fans de overwinning van Max Verstappen vierden, iets wat emoties opriep bij de Oostenrijker.
In gesprek met Motorsport-total.com blikt Marko terug op de overwinning van Verstappen twee weken gelden, waar naar verluidt zo'n 30.000 Nederlandse fans bij aanwezig waren. Na de winst in Spielberg bestormden veel fans de baan, waarna er een Oranje gekleurd feest ontstond op het Oostenrijkse asfalt.
Volgens het Duitse medium vertelt een zichtbaar geëmotioneerde Marko over hoe hij de Nederlandse fans heeft zien genieten. 'Die fans, die zijn echt fenomenaal. Ze zijn fantastisch, erg fanatiek en hun manier van een sporter steunen is uniek. Blijkbaar past het bij de Nederlandse cultuur om aan massale volksverhuizingen te doen. Dat is toch prachtig?'
Groot feest voor de pitbox van Red Bull na winst Verstappen
Na de race ontstond er een grote menigte Nederlandse fans voor de garage van Red Bull. 'Iedereen was aan het juichen', gaat Marko verder. 'Toen heb ik de mannen van Honda naar voren geduwd, om ze wat aandacht te geven. Meteen begonnen de fans te zingen: 'Honda, Honda!' Het was bijzonder om te zien hoe de fans begrepen dat het een grote teamprestatie is en ze herkenden het Honda-personeel ook meteen. Het was een speciaal moment. Je kan gewoon zien dat de fans echte liefde en pure passie hebben voor de sport en misschien wel Max.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Brundle is een slang. Ik geloof geen woord van wat hij zegt. Hij is van het type 'omhoog schrijven want dan valt hij later harder als we hem afbranden'.DanielDruff03-11-2026
- "Vervolgens legt hij de strategie van Red Bull uit. "Red Bull dacht: Inhalen is lastig en baanpositie is belangrijk, dus we stoppen gewoon in dezelfde ronde met minder dan vijf seconden achterstand. Dan pakken wij de leiding en moet jij ons maar inhalen." Dat pakte geweldig uit voor Verstappen. "Niemand zag dit aankomen"". Hm ik wel ik zei het tegen m'n volle familie van tevoren, vanaf het begin zowat al. :D Maar misschien zag niemand van Ferrari het aankomen, ja.
kami03-11-2026 - Yes, EDS (Ego Deflation Syndrome) is a tough one especially when the ego is so high.greenfarmer03-11-2026
- FIA staat toch voor Ferrari International Assistance?JanP03-11-2026
- Russell, de man van "net niet". En dat al heel erg lang.
Forzapertutti03-11-2026 - 🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026














