
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleChristijan Albers vindt dat Max Verstappen een fantastische race heeft gereden in Barcelona. Daarmee staat Albers lijnrecht tegenover Verstappen zelf, die geen al te goed gevoel overhield aan de race. Daarnaast doen er opnieuw geruchten over zijn toekomst de ronde. Albers heeft een uitgesproken mening over wat Verstappen zou moeten doen, maar daar zal niet iedereen het mee eens zijn.
Albers analyseert de race van Verstappen in de Formule 1-podcast van De Telegraaf. "De harde banden werken voor geen meter bij Max. Op de mediumbanden was hij wel weer heel competitief. Max heeft ook gewoon een fantastische race gereden." Verstappen zelf dacht daar anders over: hij sprak na de race vooral over het gebrek aan snelheid van Red Bull Racing. "Als ik de rondetijden analyseer, was hij aan het einde van de race continu de nummer twee. Lewis Hamilton en Max waren de snelsten."
Albers lacht met eigen grap
Albers ziet ook waar het grote probleem bij Red Bull ligt. "Hun straf dit weekend was dat de auto gewoon nog te zwaar is. Als ze daaraan kunnen werken… Om even een voorbeeld te geven: als je in Barcelona tien kilo extra benzine aan boord hebt, is dat al drie tienden in de kwalificatie. Zij zitten misschien zeven à acht kilo boven het ideale gewicht. Daar heb ik zelf ook ervaring mee," zegt Albers met een knipoog. Hij moet er vooral zelf hard om lachen. "Ik weet hoe dat elke dag voelt. Moet je nagaan als je dat in de kwalificatie hebt."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen rijdt nog altijd in een te zware auto.
De analist benadrukt het belang van het gewicht van de auto. "Wat denk je dat dit doet? Het exacte aantal kilo’s weten we nooit. Op basis van geruchten en onze kennis is het zeven kilo. Wat denk je dat die zeven kilo doet in zo’n race? Die zeven kilo moet je elke ronde meenemen. Dat komt de banden niet ten goede. Je krijgt een heel andere performance. Op gebruikte banden heb je misschien meer of minder tijdsverlies, dat weten we niet. Daar komen we straks vanzelf achter." Dan moet de RB22 dus eerst lichter worden.
Albers wil Verstappen bij Ferrari zien
Zolang Red Bull geen zeer snelle auto kan leveren, blijft ook de toekomst van Verstappen een gespreksonderwerp. "Waar gaat hij naartoe? Hij kan in principe overal naartoe. Je bent het misschien niet met me eens," richt Albers zich tot zijn gesprekspartner Erik van Haren. "Jos Verstappen is het misschien ook niet met me eens. Als ik Max was, reed ik nog een jaar bij Red Bull en ging ik in 2028 naar Ferrari, in navolging van Michael Schumacher, de allergrootste."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen zou in de voetsporen van Schumacher kunnen treden door naar Ferrari te gaan.
Het is in 2026 de eerste keer dat Verstappen zijn exitclausule bij Red Bull zou kunnen activeren. Een vertrek op die manier zou wel de nodige onrust met zich meebrengen. "Als je ergens naartoe wilt, wordt er altijd een opening gemaakt. De teams waar hij naartoe zou willen, kunnen afkoopsommen betalen. Dan is alles opgelost," denkt Albers dat het eventueel zo kan werken.
Red Bull heeft bevestiging nodig van Verstappen
Bij Red Bull zouden ze niets liever willen dan dat Verstappen nu al bevestigt dat hij volgend jaar blijft, maar dat heeft hij nog niet gedaan. "Dat vind ik ook niet helemaal goed," is Albers streng. Red Bull zou er zelfs zenuwachtig van worden. "Een team moet doorbouwen. Ik begrijp dat het team de toewijding moet hebben om een goede auto te kunnen leveren. Ik weet zeker dat we nog niet het maximale van Max zien, want Hadjar zit nog in de buurt. Max krijgt geen goed gevoel in de auto, maar als dat gevoel er is, ga je dat kleine beetje extra zien."
Albers vindt dat Verstappen ook positieve signalen krijgt bij Red Bull, zoals het vermogen om te maximaliseren. "Als ik naar de resultaten van afgelopen zondag kijk, heeft Red Bull het maximale eruit gehaald. Het is niet normaal wat Hadjar bij de start meemaakte. De iets langzamere auto’s zijn daarna makkelijker in te halen, maar je moet het nog wel doen. Als je dan eindigt op de vierde en zesde plaats, heb je de schade toch beperkt gehouden."
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Volgens mij is er maar één die Kimi's titelfeest nog kan verpesten: Kimi.
peterheijnen3301-11-2026 - Nee, dit is real Mario Kart.Monic Armiento-Hissink01-11-2026
- Voor zolang het duurd...., Montoya is Oost Indisch Blind.
ZX12R01-11-2026 - Yep gewoon lekker winnen vandag. Max was sowieso al de snelste ware het niet dat Norris z'n lap saboteerde dus..
kami01-11-2026 - Zolang commerciele belangen bij bepaalde individuen belangrijker zijn dan veiligheid van de deelnemers ben je al snel opweg. Ik noem het dan ook maar even de weg van domheid en geldbejag. Een moedwillig verkeerde weg gekozen dus.
ZX12R01-11-2026 - Het probleem van Windsor is dat wanneer hij zwaar opgewonden raakt omdat een Brit het goed doet, hij weer dingen lijkt te missen. Het klopt dat als je de snelste sector tijden bij elkaar optelt Verstappen ruim de snelste was en Hamilton 4e zou eindigen. Maar net als de koorknapen van viaplay lijkt hij de pole van Hamilton niet te willen downplayen. Windsor had namelijk juist aan de hand van sector 3 kunnen zien dat Verstappen nooit door de banden heen was gegaan. Sector 3 van Verstappen in de eerste run in Q3 was al sneller dan die van Hamilton en zelfs de Sector 3 in Q2 van Verstappen was sneller dan die van Hamilton op het eind. Hamilton reed in zijn laatste run een 19.632 in sector 3. Verstappen in zijn eerste run al een 19.606. En voor het moment dat Norris in de weg zat noteerde Verstappen al 2 groene mini sectoren. Verstappen was daar dus nog sneller gegaan terwijl hij in sector 3 niet eens meer sneller hoefde na al 0,065 voorsprong na sector 1 en 2. Onzin dus wat Windsor hier zegt over dat het komt omdat de banden het hadden opgegeven. Net als stellen dat Verstappen te langzaam was in sector 3 terwijl hij daar gewoon de snelste was. Noem het beestje gewoon bij naam Windsor en overdrijf niet zo over Hamilton. Leclerc was het hele weekend een klap sneller totdat uit t niets in de laatste run zijn banden het niet deden. Niet voor het eerst dit seizoen en lijkt er sterk op dat Ferrari een langer verblijf van deze bejaarde wil rechtvaardigen.RB2301-11-2026
- ZX12R De Wet van Murphy: "...Als iets mis KAN gaan, dan GAAT het mis...” De wet is vernoemd naar de Amerikaanse ruimtevaartingenieur Edward A. Murphy Jr. Zijn stelling? Als er een verkeerde manier is om iets te doen, zal iemand die manier kiezen! Laten wij hopen dat deze wet voor de Formule 1 in de nabije toekomst niet van toepassing zal worden verklaard.
Glenny01-11-2026 - Hulde voor Yamaha. Yamaha heeft meer kloten dan die Sulayem en die Dominicale bijeen hebben. Vraag mij af of deze laatste uberhaubt wel kloten hebben.
ZX12R01-11-2026 - Senna, dat klopt dat zijn teamgenoten hier nadeel van kunnen ondervinden Tegelijkertijd zeg ik (als leek) dat het mij onverstandig lijkt om als teamgenoot te luisteren naar Max als je weet dat diens aanwijzingen worden gegeven vanuit de rijbeleving van Max. Ofwel, het gaat dus niet om de rijbeleving van zijn teamgeno(o)ten. Iedere coureur heeft een eigen rijstijl, dus waarom dan toch de configuratie van een andere coureur (met een andere rijstijl) op je eigen bolide toepassen... Is dat niet vragen om problemen?
Glenny01-11-2026 - De maFIA heeft altijd al met 2 maten gemeten en zal dat ook blijven doen....❗️😎🏁spiked196401-11-2026



















