oscar-piastri-2025-kwalificatie-mclaren-singapore-max-verstappen Opinie
Opinie

Piastri ziet langzaam de titel wegglippen: 'Hij moet net als Verstappen worden, keihard!'

oscar-piastri-2025-kwalificatie-mclaren-singapore-max-verstappen

De Formule 1-titelstrijd ligt met nog zes races te gaan nog open. Oscar Piastri leidt momenteel het klassement met een kleine voorsprong van 22 punten op Lando Norris, terwijl Max Verstappen op 63 punten volgt. Maar het echte drama speelt zich af binnen McLaren, waar de interne rivaliteit tussen Piastri en Norris steeds meer de aandacht trekt.

Volgens voormalig F1-coureur Jolyon Palmer is het niet alleen de strijd op de baan die het team uit elkaar dreigt te trekken, maar ook de manier waarop McLaren de verhoudingen tussen de coureurs probeert te managen. De laatste weken valt de term 'papaya rules' weer steeds vaker. In Italië en Singapore was het alweer raak, en het lijkt erop dat de pitmuur dit jaar nog wel vaker gaat ingrijpen.

McLaren speelt met gevoelens

In de F1 Nation-Podcast uit Palmer zijn frustratie over hoe het team probeert de onderlinge dynamiek te controleren. Hij gelooft dat McLaren zich te veel bemoeit met de strategieën en het gedrag van de coureurs, waardoor de sfeer binnen het team onnodig gespannen wordt.

‘Het probleem is hoe McLaren dit jaar probeert alles te managen. Ze worden bijna hun eigen stewards. Ze stellen zichzelf steeds de vraag of alles eerlijk is tussen de coureurs,’ zegt Palmer. ‘Ze zouden gewoon moeten racen, maar het lijkt wel alsof ze proberen te veel grip te houden op de situatie.’

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-oscar-piastri-lando-norris-mclaren-monza-italië
Piastri moest zijn boosheid verbergen in Italië.

Palmer wijst op het voorbeeld van Monza, waar het team besloot de posities tussen Piastri en Norris te verwisselen na een minder geslaagde pitstop van Norris. De Australiër vond dat oneerlijk, en dat bleef door zijn hoofd spelen tijdens de race in Singapore, waar hij opnieuw in de race om de teamstrategie moest vechten.

‘In Monza, toen besloten ze dat de posities moesten wisselen omdat Lando een slechte pitstop had. Oscar bleef daarmee zitten, en in Singapore dacht hij: Dat is niet eerlijk. Hij vond dat hij zijn positie had verloren door een move van Lando die niet netjes was, dus voelde hij dat de posities omgewisseld moesten worden, zoals twee races eerder.’

Norris maakt stappen

Desondanks ziet Palmer wel positieve tekenen in de manier waarop Norris zich dit seizoen heeft gepresenteerd. Volgens hem heeft Lando eindelijk zijn agressie en vastberadenheid laten zien, iets wat hij eerder niet altijd had gedemonstreerd.

‘Wat ik waardeer in Lando is zijn agressie. Het was de eerste keer dat hij echt wilde vechten voor zijn kansen en risico nam om punten te scoren. In Singapore, bijvoorbeeld, was die actie bij de start cruciaal. Als je daar niet voor gaat, ben je kansloos,’ legt Palmer uit. ‘Lando weet nu dat hij elke race Oscar moet verslaan om het gat van 25 punten, nu 22, kleiner te maken.’

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

oscar-piastri-mclaren-max-verstappen-red-bull-racing-gp-nederland-2025-zondag-2
Palmer denkt dat Piastri naar Verstappen moet kijken.

Piastri moet voorbeeld nemen aan Verstappen

De voormalige F1-coureur leeft mee met Piastri en trekt een parallel tussen hem en andere wereldkampioenen. Die hebben bewezen dat je niet succesvol kunt zijn zonder harde, soms meedogenloze keuzes te maken.

‘Nu is het voor Oscar duidelijk: je kunt niet halfslachtig een kampioenschap proberen te winnen. Er is nog nooit iemand minimaal twee keer wereldkampioen geworden door aardig te zijn. Ze zijn allemaal hard en meedogenloos.’ Palmer haalt daarbij voorbeelden aan van coureurs die bekendstaan om hun felle racestijl.

‘Kijk naar Verstappen: hij heeft nooit echt een teamgenoot om mee te vechten, maar hij rijdt altijd keihard, alles of niets. En kijk naar Vettel, hoe hij in 2010 tegen teamorders inging toen hij botste met Mark Webber. Hij kwam ermee weg omdat hij keihard was.’

Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws