Voormalige Red Bull-coureur hangt de vuile was buiten: 'Coureurs gebruikt als ruilkaarten'

Opinie
donderdag, 15 januari 2026 om 21:10
vitantonio-liuzzi-fia-2025-imola
Vitantonio Liuzzi benadrukt dat hij een goede band heeft met Helmut Marko, maar vindt wel dat het beleid bij het Red Bull Junior Team in de afgelopen jaren duidelijk zwakker is geworden. Waar Red Bull in het verleden nog op enkele coureurs inzette, valt er tegenwoordig geen pijl meer op te trekken, vindt de Italiaan.
Liuzzi was tussen 2005 en 2011 actief in de Formule 1 en verscheen namens Red Bull Racing, Toro Rosso, Force India, en HRT tachtig keer aan de start van een Grand Prix. Zijn debuut maakte hij in 2005 in de RB1 in eigen land op het circuit van Imola. 'Ik heb geluk gehad dat ik een kans gekregen heb', zo prijst de voormalige Formule 1-coureur zich gelukkig bij Scontro Diretto.

Marko zocht naar Senna en Verstappen

'Ik kon doen waar ik altijd al van droomde en dankzij mijn resultaten, doorzettingsvermogen, en ambitie haalde ik de Formule 1', vertelt de 45-jarige vol trots. 'Toen ik het nieuws kreeg dat ik de auto moest delen met Christian Klien, kwam dat dus als een klap.' Liuzzi krijgt lachend te horen dat hij de eerste coureur was die de Marko-behandeling kreeg. 'Tijdelijk misschien, maar er is inmiddels een hele rij met coureurs die slechter behandeld zijn dan ik', lacht de Italiaan. 'Ik heb nog altijd een prachtige relatie met Dr. Marko. Als ik hem op het circuit zie, praten we ook met elkaar.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
scott speed vitantonio liuzzi toro rosso
Liuzzi in zijn Toro Rosso-tijd met Scott Speed.
Red Bull startte het seizoen met Christian Klien en David Coulthard. Het Oostenrijkse team ging voor de onorthodoxe aanpak om de tweede coureur om de drie races te wisselen. Uiteindelijk zag men in dat dit plan niet goed werkte en zo bleef het voor Liuzzi bij vier optredens voor het hoofdteam. 'We kunnen erom lachen, maar zo is hij nu eenmaal. Na mijn eigen periode zag ik jarenlang coureur uit het programma gesneden worden zonder duidelijke reden.' Liuzzi krijgt de verklaring in de podcast zelf te horen. 'Ze zochten een Ayrton Senna of een Max Verstappen.'
Liuzzi reed daarna wel nog twee jaar voor Toro Rosso, waarbij hij enkele punten verzamelde. 'Toen ik bij het programma kwam, zaten Christian Klien, Sebastian Vettel, die toen nog een jong en opkomend talent was, en een andere Oostenrijker, genaamd Patrick Friesacher bij het programma. We waren dus maar met drie of vier man', vertelt de FIA-steward. Deze vier talenten haalden stuk voor stuk de Formule 1. Klien, Liuzzi, en Vettel reden dus voor Red Bull, terwijl Friesacher in 2005 de teamgenoot van Christijan Albers was.

Red Bull wordt ingehaald door de politiek

Hoewel Liuzzi vooral goede herinneringen overhoudt aan zijn tijd bij Red Bull, vindt hij wel dat de situatie sindsdien verslechterd is. 'Daarna begon de situatie te veranderen en begon het een politiek verhaal te worden. Ze namen een stuk of dertig talenten met allerlei verschillende nationaliteiten, die qua marketing op de een of andere manier aan het Red Bull-merk gelinkt konden worden, en die coureurs kwamen en gingen, als figuranten of ruilkaarten.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading