
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen was zo goed als kansloos in de titelstrijd, toen hij naar Las Vegas afreisde. Lando Norris had aan 35 punten in drie Grands Prix en een sprintrace genoeg om de Nederlander uit te schakelen, zelfs als Verstappen alle resterende races zou winnen. Na Las Vegas ziet het scenario er heel anders uit, maar Peter Windsor merkte op dat de wereldkampioen ook in Las Vegas nog meer met de wereldtitel bezig was dan hij laat doorschemeren.
Verstappen stond na zijn thuisrace op een achterstand van 104 punten. Dat verschil met Oscar Piastri leek totaal onoverbrugbaar, zeker gezien de totale dominantie van McLaren. Toch is Verstappen er in slechts zeven Grand Prix-weekenden in geslaagd om het hele gat te dichten. De Nederlander staat nu op gelijke hoogte met Piastri, maar de Australiër is niet langer het grootste doelwit. Inmiddels heeft Norris de leiding in het kampioenschap overgenomen.
Radio Woking bij Verstappen
Windsor zag hoe Verstappen sterk presteerde in een lastige kwalificatie, maar de enige man die voor hem stond op de startopstelling was de titelfavoriet. 'Lando Norris beschikte weer over een hele snelle auto', oordeelt Windsor op YouTube. Inmiddels is duidelijk geworden dat Norris die snelheid deels te danken had aan een illegale auto. De McLaren was te laag afgesteld en via het grondeffect levert dat extra snelheid op. McLaren zal de MCL39 in de komende races hoger moeten afstellen en zal daar een prijs voor betalen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Norris en Brown konden met een kater naar huis.
'Norris reed erg goed, na het drama uit de eerste bocht', vindt Windsor, die op dat moment nog niet wist dat Norris gediskwalificeerd zou worden. 'Aan het einde van de race zat hij in een hele sterke positie om Max Verstappen onder druk te zetten. Hij kreeg een radiobericht dat hij Max nu ook kon bevechten', aldus Windsor. 'Go and get Max', luidde de boodschap van Will Joseph aan de McLaren-coureur.
Niet veel later deelde Gianpiero Lambiase het bericht van McLaren met zijn coureur. 'Ik vond het interessant dat ze deze informatie aan Max doorgaven. Voor mij klonk het meer alsof McLaren wilde kijken of ze Verstappen tot het punt konden pushen waarop hij zijn banden te zwaar belastte. Max had die informatie sowieso niet nodig. Hij wist dit al op basis van het verschil', legt Windsor uit. Lambiase gaf het bericht echter ook door om zijn coureur te motiveren. De geagiteerde Limburger trapte het gaspedaal vervolgens diep in.
Gedachten bij de wereldtitel
'Max consolideerde zijn voorsprong constant', luidt het compliment van Windsor. 'Steeds als Norris de aanval opende, reageerde Max met een snelste ronde.' De aanval van Norris duurde echter niet lang, nadat McLaren moest aangeven dat de Brit juist weer moest vertragen. 'Op een gegeven moment kreeg Max de informatie dat Norris een gat moest laten vallen. Max vroeg meteen: zit er iemand in de buurt van Lando? Dit laat meteen zien hoeveel Max nog bezig was met de wereldtitel', lacht Windsor.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Kan Russell Verstappen aan de wereldtitel helpen?
Verstappen geeft publiekelijk constant aan dat hij niet zo met een vijfde wereldtitel bezig is, maar Windsor merkt scherp op dat Verstappen hiermee laat doorschemeren dat hij hier in de auto wél mee bezig is. 'Max was er meteen mee bezig dat George of een andere coureur nog kans had om voor Norris te eindigen. Dat was een veelzeggende opmerking.' Vlak voordat Verstappen het vliegtuig instapte, kreeg hij te horen dat de McLarens gediskwalificeerd zouden worden. Daardoor stijgen Verstappens titelkansen, net als de druk op Norris' schouders.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Zou best kunnen, hij was toen nog maar een peuteMonic Armiento-Hissink06-11-2026
- Senna in de spiegel kijken is niet zijn sterkste punt. Ook tijdens enkele races, zo bleek afgelopen seizoen …
MaxMaximaal06-11-2026 - Wat zou Geert Wilders ervan denken.
Supermax-06-11-2026 - Grappig dat het volgens Lewis altijd aan een ander ligt. Het lag namelijk altijd aan Alonso, of aan Button, of aan Rosberg, of aan Russell en nu weer aan Leclerc. De realiteit leert ons echter dat Lewis het heel vaak heeft moeten afleggen tegenover zijn teamgenoten, vandaar dat ie bij Mercedes een midfieldcoureur naast zich kreeg, om hem iets beter te doen lijken. Maar zelfs deze midfieldcoureur moest bij tijd en wijlen voor hem aan de kant. Kun je het voorstellen? Iemand die zichzelf een GOAT vindt, moest hulp van zijn team krijgen om een midfieldcoureur als Bottas te passeren, omdat het op eigen kracht te moeilijk was. Als je dan vervolgens een midfieldcoureur als je beste teammaat ooit prijst, moet het zelfs voor de grootste Lewisfans duidelijk zijn dat zijn denkvermogen niet verder reikt dan een dronken rozijn!!SennA06-11-2026
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026


















