Windsor is helemaal klaar met Hamilton: "Dit begint belachelijk te worden"

Opinie
ferrari-lewis-hamilton-2026-maleisië-sepang-bahrein-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Peter Windsor was in het verleden altijd fan van Lewis Hamilton, maar zelfs de analist plaatst zijn vraagtekens bij Hamilton. Niemand kwam dit seizoen vaker onder het vergrootglas van de wedstrijdleiding te liggen dan de recordkampioen, die ook nog regelmatig gematst werd door de FIA. Windsor noemt het laatste hoofdstuk van Hamiltons onoplettendheid ronduit oncomfortabel.
Nog niet zo lang geleden hoopte Hamilton voor de wereldtitel te kunnen strijden. Hij wilde dat Ferrari hem een handje hielp op weg naar een achtste wereldtitel. Na verschillende fouten en straffen is de achterstand van de Ferrari-coureur opgelopen tot 103 punten met zeven of acht Grands Prix te gaan. Hamilton moet juist vrezen dat Lando Norris, Charles Leclerc en Max Verstappen hem nog gaan inhalen.

Bortoleto vol ongeloof

In Madrid reed Hamilton zo ongeveer bij iedere collega in de weg in de vrije trainingen. In Bakoe kreeg Hamilton een tweede officiële reprimande na een nieuw vergrijp, maar blijkbaar heeft hij daar weinig van geleerd. Windsor besprak op YouTube een nieuw incident van de 41-jarige coureur. "Lewis was wat langzamer (dan Charles Leclerc, red.) en had ook een groot moment in VT2", zo is Windsor niet onder de indruk van de vrijdag van Hamilton.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
ferrari-lewis-hamilton-2026-maleisië-sepang-bahrein-1-sf-26
Hamilton in bocht 9.
Windsor omschrijft de situatie. "Hamilton reed in een heel langzame ronde met 80 kilometer per uur. Gabriel Bortoleto reed meer dan 200 kilometer per uur, dus je hebt daar een enorm snelheidsverschil." Volgens de FIA reed Bortoleto zelfs 240 kilometer per uur en was het snelheidsverschil dus maar liefst 160 kilometer per uur. "Op de radio zei niemand iets tegen Hamilton over verkeer. Ze spraken alleen over waar hij tijd verloor ten opzichte van Charles, ook al was zijn rechterspiegel beschadigd."
Carlo Santi werd eerder nog geprezen door Hamilton, maar maakt de laatste tijd geen goede indruk meer. "Bortoleto wilde Hamilton dus inhalen. Er was voldoende ruimte om hem buitenom in te halen voor bocht 9, maar Hamilton bewoog op het laatste moment naar rechts. Bortoleto moest daardoor scherp uitwijken naar links en hem binnendoor inhalen. Hamilton zag alleen een Audi aan de binnenkant langskomen. Bij Ferrari bleven ze dus bij 80 kilometer per uur over zijn rondje praten."
De tekst gaat verder onder de Tweet.
"Bortoleto ging helemaal los op de boordradio", gaat Windsor verder. "Waar de f*ck is deze gast mee bezig, man?" riep Bortoleto over de boordradio. De Braziliaan kreeg de inkopper te horen dat Hamilton in een langzame ronde zat. "Dat weet ik, maar hij ziet dat ik eraan kwam en hij bleef toch op me insturen." De collega's van Hamilton ergeren zich steeds vaker aan de Brit, die in de vrije trainingen alleen met zichzelf bezig lijkt te zijn.

Pijnlijk patroon bij Hamilton

"Hamilton zei later dat hij niks kon zien in zijn rechterspiegel. Dit is niet bepaald de eerste keer dat dit gebeurt", zucht Windsor. "Hij zei in Monza ook al dat hij niks zag in zijn spiegels." Daarnaast kon Hamilton Bortoleto van ver zien aankomen en had hij dus ook in zijn linkerspiegel kunnen kijken.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lewis-hamilton-ferrari-friday-spajne-madrid-2026-SF-26-b
Hamilton gebruikt zijn spiegels maar zelden.
Windsor lijkt te denken dat Hamilton begint af te takelen. "We komen op het punt dat het belachelijk wordt. Dit was niet goed. Bortoleto was volledig terecht boos. Je moet ook de schuld geven aan het radioverkeer bij Ferrari, want ze gaven Lewis totaal geen informatie. Ze noemden Bortoleto totaal niet."
Hamilton leek zich volgens Windsor nauwelijks bewust te zijn van het feit dat hij wederom gevaarlijk bezig was. "Ik weet niet eens of hij doorhad dat dit een moment was. Hij ging namelijk naar rechts en zag Bortoleto langzaam voorbijkomen aan de linkerkant. Het was een heel oncomfortabel moment." De wedstrijdleiding spaarde Hamilton opnieuw door een waarschuwing uit te delen, al kreeg Ferrari wel een boete van 10.000 euro.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading