Windsor geeft Verstappen groot gelijk: "Hij was niet degene die dit tegenhield"

Opinie
zondag, 27 september 2026 om 19:04
max-verstappen-laurent-mekies-red-bull-racing-gp-oostenrijk-2026-zondag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Red Bull Racing kreeg in Azerbeidzjan voor het eerst in lange tijd te maken met een luxeprobleem: twee coureurs die allebei over de snelheid beschikken om op het podium te eindigen. Toch bleef Isack Hadjar lange tijd achter Max Verstappen rijden, ondanks dat de Fransman op de betere banden reed. Peter Windsor legt uit waarom Red Bull volgens hem geen seconde hoefde te twijfelen over een teamorder en waarom Hadjar juist enorm veel baat had bij die ogenschijnlijk vreemde situatie. Daarna buigt hij zich toch over de reactie van Verstappen op een mogelijke teamorder.
Verstappen reed in de eerste fase van de race op de mediumbanden, terwijl Hadjar op de zachte banden aan de race was begonnen. Hoewel Verstappen na een sterke openingsfase voor Hadjar kwam te zitten, was de Fransman vervolgens sneller. Hadjar liet Verstappen in eerste instantie nog langs, maar de Nederlander verdedigde daarna wél tegen zijn teamgenoot. "Ik denk niet dat Max Hadjar afsneed", zo corrigeert Windsor de suggestie van Cameron CC op YouTube.

Hadjar kreeg een masterclass van Verstappen

Windsor denkt dat Verstappen helemaal niet inging tegen de aanwijzingen van Red Bull. "Max deed gewoon zijn ding en hij reed door. Ik denk dat een teamorder nooit ter sprake is gekomen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand op de pitmuur ooit heeft gedacht dat dit een goed idee zou zijn", stelt Windsor over een mogelijke teamorder voor Verstappen. "Zelfs Hadjar wist dat de mediumbanden het probleem vormden."
Hadjar reed daardoor lange tijd achter Verstappen en kon van dichtbij zien hoe de Nederlander probeerde om de zwakke mediumbanden te managen. Volgens Windsor was dat juist bijzonder waardevol voor de Red Bull-coureur. "Hij reed natuurlijk veel ronden achter Max en kon zien hoe Max met de mediumbanden probeerde om te gaan. Dit was een masterclass voor Hadjar als je het hebt over het rijden op de mediumbanden aan het einde van de race. Ik denk dat dit de reden is waarom hij het zo goed deed op de mediumbanden, want hij is een coureur die bijleert."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-isack-hadjar-saturday-azerbeidzjan-2026-baku-bakoe-RB22-4
Hadjar leert van Verstappen.
Na de race liet Hadjar ook al weten dat hij van de situatie genoot: observeren en leren. "Hoe vaak krijgt een coureur als Hadjar, die een brein heeft en zelfkritisch is, de kans om zo lang achter een coureur als Max Verstappen te rijden, als Max het lastig heeft met banden die weinig grip bieden? Dit was briljant voor Hadjar als je het over zijn leercurve hebt", concludeert Windsor dan ook.

Zou Verstappen naar Red Bull luisteren?

Windsor denkt dat een teamorder totaal onlogisch zou zijn geweest. "Daarnaast zou een teamorder nooit een voordeel opleveren. Hadjar moest nog naar de mediumbanden en Max ging naar de zachte banden. Wat zou het punt geweest zijn van een teamorder?" vraagt Windsor aan Cameron.
"Degene die achter Piastri zat, zou altijd in de vuile lucht rijden en te warme banden krijgen. Piastri had geen moeite gehad op de zachte banden om Hadjar achter zich te houden. Max had alle hulp nodig die hij kon krijgen. Er waren een miljoen redenen om geen teamorder aan Max te geven. Red Bull deed het juiste, dat lijdt geen twijfel", stelt de 74-jarige.
Verstappen heeft zich volgens Windsor nooit tegen een teamorder uitgesproken. "Ik denk niet dat Max degene was die dit tegenhield. Ik kan me niet voorstellen dat iemand op de pitmuur dit een goed idee vond, misschien op de race engineer van Isack na. Als er een logische reden was geweest en Max het ook een goede reden vond na een uitleg van het team, denk ik dat Max zeker had geluisterd."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
laurent-mekies-2026-baku-bakoe-azerbeidzjan
Verstappen zou luisteren, als Mekies een goed verhaal had.

Verstappen accepteert teamorder niet

Windsor denkt dat Verstappen in Bakoe niet had geluisterd als Gianpiero Lambiase of Laurent Mekies hem had opgedragen om de derde plek weer in te leveren. "Als het niet logisch is en ze het niet goed hebben doorgedacht, laat Max natuurlijk niemand voorbij", lacht hij. "Natuurlijk zou hij dat niet accepteren."
Red Bull plaatste dat verzoek dan ook niet. "Max zou weten dat je hiermee altijd tijd verliest, omdat altijd iemand van het gas moet gaan. Dan hadden ze Max eerder een pitstop laten maken. Dit was echt helemaal geen discussiepunt", sluit Windsor af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading