Windsor lyrisch over Verstappen: "Beste moment van de dag, simpelweg briljant"

Opinie
zaterdag, 02 mei 2026 om 2:10
max-verstappen-miami-2026-pet-serieus-nadenken
De Formule 1-teams waarschuwden er al voor: in Miami begint het seizoen opnieuw. Dat werd al duidelijk in de sprintkwalificatie, waar de verhoudingen duidelijk afweken van eerdere kwalificatiesessies in 2026. Lando Norris is de eerste coureur die Mercedes verslagen heeft, terwijl George Russell ver achter Kimi Antonelli eindigde. De hoofdrol was volgens Peter Windsor echter voor Max Verstappen.
Windsor is dit jaar nog niet erg enthousiast geweest over de actie op de baan, maar maakt daar na de sprintkwalificatie een uitzondering op. "McLaren-Mercedes eindigde als eerste en derde in de kwalificatie voor de sprintrace", opent Windsor op YouTube. "Lando Norris was absoluut briljant in zijn ronde. Dat was wederom het geval, want hij is hier gewoon ijzersterk", geeft de 74-jarige aan over de McLaren-coureur, die hier in 2024 zijn eerste Grand Prix-zege pakte.

Norris deelt tik uit aan Piastri

"Lando heeft een geweldig ritme. Hij zei na de kwalificatie dat hij voor het eerst dit jaar grip aan de achterkant heeft", merkt Windsor op, die dat een veelzeggende opmerking noemt. "Als Lando dat op stratencircuits heeft, is Lando altijd heel sterk en geweldig om naar te kijken. Het was geen perfecte ronde, maar hij straalde wel vertrouwen uit en was duidelijk sneller dan zijn teamgenoot, Oscar Piastri."
"Piastri heeft dit jaar niks te verliezen na alles wat er vorig jaar gebeurd is", weet Windsor. "Hij zal teleurgesteld zijn dat hij verslagen werd door Lando in een auto die nu duidelijk heel goed is. De reglementswijzigingen zullen Mercedes net zo hard geraakt hebben als McLaren, dus daar ligt het niet aan. McLaren heeft gewoon heel goed werk geleverd met alle upgrades. Dit laat de rust zien die Norris in zijn leven ervaart, nu hij wereldkampioen is. Hij kan gewoon van de auto genieten als die hem een goed gevoel geeft. Op de mediumbanden was hij minder sterk, in SQ2, maar op de zachte banden was hij heel erg sterk."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lando-norris-oscar-piastri-mclaren-vrijdag-australie (3)
Norris deelt een gevoelige tik uit aan Piastri.

Antonelli laat Russell wankelen

Windsor besteedt daarnaast aandacht aan de dynamiek tussen de Mercedes-coureurs, waar Antonelli de sessie als tweede beëindigde. George Russell kwam juist niet verder dan P6. "Kimi Antonelli kwam ogenschijnlijk uit het niets, maar hij was al de hele dag veel sneller dan George Russell in de Mercedes. Dat is een zorgwekkend teken voor George", concludeert Windsor, die de machteloosheid bij zijn landgenoot ziet toenemen.
"Na wat er in China en Japan gebeurde, zou je verwachten dat Russell keihard zou terugslaan, aangezien hij in principe de eerste coureur van het team is." Windsor denkt dat Russell die rol nu definitief aan het verliezen is. "Antonelli oogt echter extreem indrukwekkend in de auto. Hij kon in de vrije training niet veel kwalificatieronden rijden, maar hij maakte George toch in bij zijn enige ronde op zachte banden. Dat is heel indrukwekkend."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-george-russell-mercedes-2026-zondag-race-japan
Antonelli sloeg in Japan ook al toe.

Red Bull staat op cruciaal kruispunt

Windsor komt vervolgens uit bij Verstappen, die zijn beste kwalificatieuitslag van het jaar greep. "Verstappen eindigde als vijfde voor Red Bull. Dat is een heel goede prestatie voor hem, voor het team, en voor de modificaties die ze hebben doorgevoerd. Dit komt op een moment waarop Red Bull verder bergafwaarts had kunnen gaan of dat ze zich bijeen zouden rapen. Alle tekenen wijzen erop dat ze weer op de weg terug zijn."
Verstappen stapte ook voor het eerst met een lach uit. "Max voelde zich behoorlijk comfortabel in de auto. Natuurlijk zijn er gebieden waar ze nog niet snel genoeg zijn, maar als je naar balans en grip kijkt, valt de achterstand van Red Bull mee. Het is heel interessant en significant, maar Max was vier tot vijf tienden langzamer dan Mercedes, Ferrari, en McLaren in de eerste sector. In de tweede en derde sector was hij aan hen gewaagd. Daar heb ik het antwoord nog niet op", geeft Windsor toe. "Max start dus als vijfde in de sprintrace. Hij was hier blij mee en het team zal dat denk ik ook zijn. Dit is absoluut een stap vooruit."
Zelf liet Verstappen weten dat hij in de eerste sector tijd verloor omdat Red Bull nog niet sterk is in de snelle bochten. "Isack Hadjar eindigde in de andere Red Bull als negende", gaat Windsor verder. "Hij kwam nu een seconde tekort op Max Verstappen, maar haalde de top tien wel. Dat is ongeveer wat Red Bull wilde zien. Dit had Red Bull ook van Yuki Tsunoda of Liam Lawson kunnen krijgen, maar voor Hadjar zal dit een teleurstelling zijn."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-gp-miami-2026-vrijdag-3
De frustratie loopt op bij Hadjar.

Millimeterwerk

"Weet je wat ik het beste moment van de kwalificatie vond?" vraagt Windsor, die zelf het antwoord maar geeft. "Het beste moment van de dag was toen de coureurs voor SQ1 de pitstraat uitreden. Max Verstappen stond in de pitstraat, toen de Alpine met zijn neus in de fast lane stond, met de pitmuur aan de linkerkant. Max reed langs de Alpine. Er was misschien één millimeter ruimte aan de linkerkant en één millimeter ruimte aan de rechte kant, en hij reed gewoon door en raakte niks. Zijn beoordelingsvermogen en gevoel zijn gewoon ongelofelijk!"
Windsor vindt dat het niet onderschat mag worden hoe moeilijk de situatie was, waar Verstappen zich in bevond. "We hebben crashes in de pitstraat gezien, waar coureurs situaties verkeerd beoordeelden en een voorvleugel aantikten, maar dat was bij Max niet het geval. Hij reed maar drie kilometer per uur, maar dit is een herinnering hoe goed deze coureurs zelfs bij snelheden van drie kilometer per uur zijn. Het was simpelweg briljant", sluit de analist af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading