
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePeter Windsor heeft met veel interesse gekeken naar de eerste kilometers van de Formule 1 op de Madring. De Brit was vooraf sceptisch over delen van het nieuwe circuit, maar zijn eerste indruk is positief. Vooral Max Verstappen viel hem op. De kopman van Red Bull Racing was volgens Windsor in zijn eerste snelle ronde meteen snel en maakte veel indruk in de middensector.
"Eindelijk wordt er geracet op het nieuwe circuit in Madrid", begint Windsor in zijn analyse op YouTube. De Formule 1-journalist moet nog wel wennen aan de naam van het circuit. "Ik kan mezelf er nog niet toe brengen om het the Mad ring te noemen, maar we zullen er wel aan wennen", lacht hij. De bedenkers van de naam van het circuit hebben er schijnbaar niet bij stilgestaan hoe veel Britten de circuitnaam zouden uitspreken.
Vooral bocht 12, La Monumental, trok vooraf veel aandacht. Windsor stond daar aanvankelijk sceptisch tegenover, maar komt daar na de eerste actie op terug. "Ik was sceptisch over bocht 12, de kombocht, maar ik moet zeggen dat de eerste indrukken positief zijn. Het circuit ziet er ook mooi uit op de televisie. Dat is tegenwoordig het ultieme doel met deze nieuwe circuits", zucht de 74-jarige.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

La Monumental is nu al een speciale bocht op de kalender.
Verstappen is een verhaal apart
Windsor keek vervolgens specifiek naar de eerste snelle ronden van de coureurs. "Het is interessant om te kijken naar de eerste rondetijden van de coureurs op een circuit waar nog niemand had gereden", vertelt Windsor. "In hun eerste snelle ronden was Max Verstappen het snelst met een 1:39,2. Het is een tijd geleden dat hij ergens de snelste mee was in de Formule 1", stelt Windsor met pijn in het hart.
Vooral één gedeelte van het circuit sprong eruit. "Hij was vooral erg snel in de tweede sector", aldus Windsor. Ook Lewis Hamilton en Lando Norris kwamen volgens hem sterk uit de startblokken. "Lewis Hamilton deed het ook goed met een 1:39,4 in zijn eerste ronde. Lando Norris staat op de derde plek met een 1:39,5."
Windsor zag duidelijke verschillen tussen de coureurs en de gedeelten waarin zij sterk waren. "Leclerc was heel snel in de eerste sector. Lando Norris was erg snel in de derde sector en Max was een verhaal apart in de tweede sector." Daarmee trok Verstappen volgens Windsor direct aan het langste eind. "Max Verstappen was dus het snelst op een circuit dat niemand eerder had gezien", glundert de analist.
Ook Liam Lawson maakte een degelijke eerste indruk in de andere Red Bull. "Liam Lawson reed een 1:40,2 in de andere Red Bull. Dat was een goede start voor hem. Het circuit bood nog niet veel grip en hij is goed in het smijten met de auto. Uitstekend! Een seconde langzamer dan Max is helemaal niet slecht."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Zou Lawson alweer naar Racing Bulls verlangen?
Windsor vreest voor gebrek aan inhaalacties
Windsor ziet tegelijkertijd een mogelijk probleem voor de race. Volgens hem kan de manier waarop de elektrische energie wordt ingezet ervoor zorgen dat inhalen moeilijk wordt. "De straight mode kan maar weinig gebruikt worden. Dat betekent waarschijnlijk dat je nauwelijks kunt inhalen", stelt hij. "Het is vergelijkbaar met Monaco en Hongarije met de rechte stukken. Daarnaast zagen we wel superclipping, ook in bocht 12. Het circuit doet me een beetje aan Zandvoort denken: je kunt het energiemanagement op verschillende manieren aanpakken."
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- En het zal ook niets worden met hem zolang hij samen met Antonelli in 1 team zit. Alhoewel, Antonelli zal zich volgend jaar echt moeten bewijzen want dan pas kan hij laten zien of hij echt die coureur is die veel mensen denken dat hij is.Bassie108-11-2026
- Wat ik deze we get belangrijkste vind is dat het geen saaie race wordt. Dat Max mooie inhaalacties laat zien . Twee of 3 rode vlaggen gedurende de race zou ideaal voor Max zijn. Verder is het natuurlijk super benrijk dat Max voor Hamilton eindigt en McLaren minder punten binnenhaalt dan Red Bull. Dat laatste zal niet makkelijk worden met Norris op 1.Bassie108-11-2026
- Verstappen gaat daar zeker vpor zorgen. Hinchcliffe vergeet dat bij de vorige 2 edities toen Verstappen ook een inhaalrace reed, Hamilton ook redelijk achteraan startte en beide keren al na 2 ronden ingehaald was door Verstappen. Daar waar het voor Verstappen beide keren in een magistrale inhaalrace (p1 en p3) eindigde, viel Hamilton beide keren uit na een dramatische race.RB2308-11-2026
- Klopt dsn gaan ze vanuit de pitstraat. Lewis heeft inderdaad 75 plekken gridstraf en Verstappen 30. Lees net dat Verstappen alsnog p21 start en Lewis p20. Want schijnbaar met 15 plekken of meer, wordt de volgorde bepaalt aan de hand van kwalificatie. Ongeacht of de één meer plekken heeft dan de ander. Beetje kromme regel maar goed. Omdat Verstappen Q2 oversloeg wegens het willen uitsparen van een set banden kwalificeerde Hamilton hoger in dit geval en krijgt hij door deze regel, ondanks een grotere gridstraf een hogere startpositieRB2308-11-2026
- Lewis zou 75 plekken gridstraf hebben: https://www.the-race.com/formula-1/f1-2026-brazilian-grand-prix-starting-grid-with-four-penalties-copy/. Als RB morgen ochtend de parc ferme verbreekt en de instellingen verandert, om de auto bijvoorbeeld af te stellen op droog weer, dan zou Max alsnog vanuit de pitstraat moeten vertrekken.MJAH07-11-2026
- Je kunt merken dat Hadjar's grote idool Hamilton is ...
wg07-11-2026 - Verstappen is uitzonderlijk goed. Hamilton is uitzonderlijk irritant.
Supermax-07-11-2026 - Gaat het wel P21 worden? Er gaan ook veel berichten rond dat Verstappen op P20 start omdat Hamilton 65 plekken gridstraf heeft en Verstappen net als Perez 30. Dat zou volgens velen ook de reden zijn geweest dat Verstappen uitstapte na Q1 omdat hij met het Outqualifyen van Perez zijn werk gedaan had.RB2307-11-2026
- Norris op 1, het is een ware kampioen natuurlijk. Waar is het schijthuis, ik heb haast!
Supermax-07-11-2026 - 'radiodegradatie'. ha ha, die is nieuw!
Tiras07-11-2026


















