Windsor wil titel 2021 opnieuw ter discussie stellen: "Geef Lewis dan het wereldkampioenschap"

Opinie
dinsdag, 08 september 2026 om 12:44
hamilton verstappen abudhabi 2021

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Peter Windsor heeft de recente controverse rond de uitslag van de Grand Prix van Monaco aangegrepen om een oude Formule 1-wond opnieuw open te trekken. Nadat Isack Hadjar maanden na de race zijn derde plaats terugkreeg en Pierre Gasly naar P7 werd teruggezet, vraagt Windsor zich af waarom Mercedes eind 2021 niet veel harder heeft doorgedrukt na de veelbesproken seizoensfinale in Abu Dhabi. Volgens hem liet de Duitse renstal toen een enorme kans liggen.
De FIA International Court of Appeal draaide de Monaco-uitslag begin september alsnog terug, nadat Red Bull en McLaren beroep hadden aangetekend tegen de eerdere beslissing om Gasly zijn tijdstraffen kwijt te schelden. Daarmee kreeg Hadjar maanden na de finish alsnog P3 terug. Precies dat tijdsverloop brengt Windsor bij Abu Dhabi 2021, waar Max Verstappen Lewis Hamilton in de laatste ronde passeerde en zijn eerste wereldtitel veroverde.

Windsor haalt hard uit naar Mercedes om Abu Dhabi 2021

"Dat is voor mij vooral een herinnering aan hoe zielig Mercedes was na Abu Dhabi 2021", haalt Windsor hard uit op het YouTube-kanaal van Cameron Cc. Hij verwijst naar de beslissing van het team om na de afgewezen protesten uiteindelijk niet door te gaan met een formeel beroep. Mercedes kondigde destijds aanvankelijk aan in beroep te willen gaan, maar trok zich vier dagen na de race terug nadat de FIA een onderzoek naar de gebeurtenissen had aangekondigd.
Volgens Windsor had Mercedes zich niet moeten laten afschrikken door het feit dat Verstappen ondertussen al als wereldkampioen was uitgeroepen. "Het verhaal was toen: we kunnen nu niets meer doen, Max is al tot kampioen gekroond en we zouden zuur overkomen als we hiermee doorgingen", stelt hij. Vervolgens trekt Windsor de parallel met Monaco. "Hier zitten we nu in september en ze geven Hadjar alsnog de derde plaats van Monaco."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing--pirelli-2026-zondag-monaco-race
Er is toch nog een beetje goed nieuws voor de geblesseerde Hadjar.
Daarmee is volgens de voormalig Formule 1-journalist aangetoond dat een resultaat ook maanden later nog gewijzigd kan worden. "Ze hadden dat heel makkelijk helemaal kunnen doorzetten", zegt Windsor over Mercedes. Vervolgens doet hij een stevige voorspelling over wat dat volgens hem voor Hamilton had kunnen betekenen. "Ik durf er geld op te zetten dat Lewis Hamilton tot wereldkampioen was uitgeroepen als ze dat hadden gedaan."
Dat blijft nadrukkelijk Windsors eigen overtuiging. De officiële FIA-classificatie van 2021 heeft Verstappen nog altijd als wereldkampioen met 395,5 punten, acht meer dan Hamilton. De FIA stelde in haar latere onderzoek vast dat artikel 48.12 rond de safetycarprocedure niet volledig was toegepast, maar concludeerde ook dat de uitslag van de race en het kampioenschap geldig, definitief en niet meer vatbaar voor verandering waren nadat Mercedes zijn beroep had ingetrokken.

Windsor wil zelfs jaren later nog naar titelstrijd Verstappen-Hamilton kijken

Voor Windsor is juist de tijd die inmiddels verstreken is geen geldig argument om het onderwerp te laten rusten. "Als het zes maanden had geduurd, wat is daar dan mis mee?", vraagt hij zich af. "Als ze bereid zijn om dit voor Monaco te doen vanwege een podiumplaats, waarom zouden ze dat dan niet voor Abu Dhabi 2021 hebben gedaan?" Daarmee legt hij de verantwoordelijkheid nadrukkelijk bij Mercedes zelf.
Na de finish in Abu Dhabi diende Mercedes twee protesten in. Eén daarvan draaide om de vraag of Verstappen Hamilton kort had gepasseerd onder de safetycar, terwijl het andere gericht was op de toepassing van de safetycarregels en het feit dat slechts een deel van de achterblijvers zichzelf mocht unlappen. Beide protesten werden afgewezen. Mercedes meldde vervolgens formeel de intentie om beroep aan te tekenen, maar zette die procedure uiteindelijk niet door.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
hamilton verstappen abudhabi 2021
Er is al veel gezegd over het einde van het 2021-seizoen.
Windsor vindt dat besluit achteraf nog altijd moeilijk te begrijpen. "Laten we dan gewoon teruggaan naar Abu Dhabi 2021", stelt hij provocerend. "Geef Lewis nu alsnog het wereldkampioenschap. Kun je er zo lang over doen? Blijkbaar wel. Het maakt kennelijk niet uit hoeveel tijd ertussen zit, dus doe het dan." Zijn opmerkingen volgen juist nu de Monaco-zaak heeft aangetoond dat de officiële uitslag van een Grand Prix maanden na de finish nog kan veranderen.
Daarbij gaat Windsor zelfs in op het argument dat zo'n aanpak oude kampioenschappen eindeloos zou kunnen openbreken. Wanneer de titelstrijd van Felipe Massa uit 2008 wordt aangehaald, toont hij zich daar veel terughoudender over. Voor Abu Dhabi blijft hij echter opvallend stellig. Het verschil zit voor hem vooral in de keuze die Mercedes destijds zelf maakte om de juridische procedure te stoppen.
Zijn grootste verwijt is daarom niet rechtstreeks aan Verstappen gericht, maar aan Mercedes. Windsor stelt nergens dat de Nederlander zelf iets verkeerd deed tijdens de beslissende laatste ronde. Zijn kritiek draait om de toepassing van de regels en de reactie van Hamiltons team. "Als ze maanden later een podiumresultaat in Monaco kunnen veranderen, dan blijf ik dezelfde vraag stellen: waarom hebben ze Abu Dhabi 2021 dan niet helemaal uitgevochten?"
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading