Windsor wordt moedeloos van discussie met fan: "Hij is niet zo snel als Verstappen"

Opinie
vrijdag, 07 augustus 2026 om 17:50
max-verstappen-red-bull-racing-wintertest-bahrein-3-3-12-rb22-1-liam-lawson

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
De analyses van Peter Windsor worden gewaardeerd en het voordeel is dat fans hem allerlei vragen kunnen stellen. Dat leidt vaak tot interessante discussies, maar onlangs ontstond er een debat waar Windsor zelf moedeloos en cynisch van werd. Hij kon nauwelijks geloven dat Liam Lawson op verschillende punten op de Hungaroring sneller zou zijn geweest dan Max Verstappen.
Het begon allemaal met deze stelling van een zekere Mike tijdens de livestream op het YouTube-kanaal van Windsor. "In de kwalificatie van Hongarije was Lawson sneller dan Max door bochten 12 en 13, en ook toen hij uit bocht 13 kwam en bocht 14 inging. Max was sneller bij de apex van bocht 14 en bij de exit van bocht 14."

Gegoochel met cijfers

Windsor keek verbaasd op van het gegoochel met al die cijfers. "Echt waar? Hoe weet je dat? Dankzij welke telemetrie weet je dat? Geen enkele fan heeft toegang tot de echte telemetrie", stelde de voormalige sponsor- en teammanager. "Ik moet wel zeggen dat Lawson heel goed door bocht 14 rijdt. Hij heeft daar wel zijn momenten. Wat bedoel je ermee dat Lawson 'door' bocht 12 sneller was dan Max? Wat betekent dat? Bedoel je het begin van bocht 12, het rotatiepunt in bocht 12, de exit van bocht 12 of 100 meter na bocht 12? Wat betekent dat?"
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-azerbeidzjan-2025-zaterdag-liam-lawson-visa-cash-app-racing-bulls-2
Windsor antwoordde op de vergelijking van een fan tussen Lawson en Verstappen. 
Windsor kwam inmiddels helemaal op dreef en ging gepassioneerd verder. "Het is hetzelfde met bocht 13. Je zegt: toen hij uit bocht 13 kwam? Wat betekent dat, uit de bocht komen? Het betekent dat Lawson waarschijnlijk eerder op het gas gaat, dat zal wel het geval zijn. Daarna zeg je dat hij ook sneller was toen hij bocht 14 inging. Op welk punt van bocht 14? Het kan niet zo zijn dat Lawson sneller is vóór het rotatiepunt van Max. Bij het rotatiepunt was Lawson zeker sneller. Het hangt ervan af vanaf welk punt je begint te meten."

Vergelijking onmogelijk

De journalist deed vervolgens een oproep om de beschikbare cijfers soms toch met een korreltje zout te nemen. "De informatie die je vanuit de Formule 1 krijgt, houdt geen rekening met het rotatiepunt, de apex, de veel wijdere lijn van Lawson en het feit dat hij eerder op het gas gaat. Daar houden ze allemaal geen rekening mee. Je kunt het niet vergelijken, sorry."
Kijker Mike wilde echter van geen ophouden weten. Hij meent dat Lawson ook veel sneller was dan Max door bochten 1, 2 en 5. "Als dat het geval was, was hij blijkbaar sneller over de hele ronde", ging Windsor op cynische toon verder. "Ik weet niet waar je je data vandaan haalt. Wat betekent door bocht 1? Betekent dit bij het insturen van bocht 1, halverwege bocht 1 of bij de exit van bochten 1 en 2? Ik denk het niet. Je moet heel voorzichtig zijn met statistieken die op internet worden verspreid en met de manier waarop de Formule 1 die meet."

Cynische 'felicitatie' aan Lawson

Er kwam opnieuw een reactie: Lawson zou sneller zijn geweest dan zowel Verstappen als Antonelli door bochten 1, 2, 5 en 10 en bij de exit van bochten 12 en 13. Blijkbaar had Windsor te maken met een grote Lawson-fan. "Oké, Mike. Lawson heeft de polepositie gepakt en de Grand Prix van Hongarije gewonnen. Het is goed dat we daar achter zijn gekomen. Uitstekend. Proficiat, Liam. Hij is snel bij een wijde instuurlijn met hoge minimumsnelheden. Hij is waarschijnlijk heel goed in het opladen en inzetten van het vermogen, net als al die andere coureurs. Hij is niet zo snel als Max Verstappen, sorry."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading