Video | Ricciardo geeft kijkje achter de schermen over overstap naar Renault
Video'svrijdag, 12 april 2019 om 17:57 - Ik zit me om alle verkeerde redenen prima te vermaken..
Ik sta voornamelijk in de Max Verstappen "I told you so" stand en dan is het vermakelijke TV..
- Je kan nog overschakelen naar het WK allround schaatsen. Daar worden nog wel records gebroken.
- Dan ga je met een lekker gevoel de auto weer in, software probleempje..... En maar hopen dat ze het goed gefixed hebben en er bij de aanpassingen niet een nieuw probleempje geïntroduceerd is. Het geeft wel goed aan hoe de teams de grenzen moeten opzoeken om zoveel mogelijk energie terug te winnen.
Tot slot, verbazingwekkend dat Red Bull er zo goed bij zit met de nieuwe motor.
- Ik vind het niet normaal dat je in de kwalificatie al 15 seconden op de nummer 8 en 9 terwijl dit verschil vorig jaar nog binnen een seconde was. Er gaat hier toch iets volkomen mis. Dat een team een voorsprong kan hebben oke, maar dit is geen normale voorsprong.
- Ook zonder synthetisch component zou je de literprijs niet aan de pomp willen betalen. Wat je je beter kunt afvragen is of de energie die voor het productieproces van deze brandstoffen benodigd is wel correct wordt meegewogen in de ecologische berekening of dat het alleen een eis is aan de samenstelling/verhouding. Ik betaal liever ook geen 300 euro per band voor mijn auto waarbij ik na 100 km er een nieuwe set op moet monteren. Kortom, de directe link tussen F1 en reguliere auto's is al decennia niet meer aanwezig.
- Een PU die meer dan 16:1 kan draaien is niet volgens de regels.
De opdracht was om een PU te ontwerpen die een compressieverhouding van 16:1 heeft.
De PU van Mercedes kan 18:1 draaien en is dus foutief ontworpen.
- Hij heeft blijkbaar ervaringen met de illegaliteit van zijn vorige werkgever... >2014
- Dit klopt dus niet.
Ieder team had dit kunnen doen.
Ieder team is nu aan het werken aan/met een Ferrari vleugel om te kijken wat het voor het voor hun auto doet.
Een deel is- je moet het eerst verzinnen uiteraard. Maar een ander deel is- moet je het willen of moet je het wel doen.
Iedereen probeert weleens wat. Maar waar voorheen ook gewoon vleugels en ophangingen en stuurinrichtingen werden teruggefloten en verboden, zou dat nu ook gewoon met de PU zelf moeten. Is het een dodelijke afkeur? Ja. Terecht? Ja.
Maar waar ieder ander team las;
"De maximale compressieverhouding moet 16:1 zijn" en daar zijn PU op ontwierp, want regelementen..
Las Mercedes;
"De maximale compressieverhouding is 16:1, maar mag stiekem ook 18:1 draaien op niet testmomenten" en ontwierp daar zijn PU op..
De opdracht is 16:1.
Een PU die wanneer dan ook 18:1 draait is in gebreke en dus niet volgens de technische regelementen.
- "Are you not entertained?!!!?!?"
Shitshow
- Russell op pole...
Oh god, dit wordt een seizoen om over te slaan geloof ik..
Vorig seizoen trok ik nog net, maar dit was 2014 flashback all over again.
Ja, de andere Mercedes PUs waren niet zo supersnel, maar fabrieksteams hebben nog steeds een voordeel tov klantenteams. 100% knowhow hoe die PU te integreren met je chassis voor optimalisatie.. dat neem je mee in het denkproces bij het ontwerpen van je PU. Klantenteams moeten dat maar zelf uitvogelen verder..
En wederom, ik ga het gewoon zeggen, komt Mercedes met een PU die niet zuiver is.
2014 was lelijke voorkennis door lobby en nu is het een PU die niet aan de technische voorwaarden voldoet.
Ze bouwen knappe PUs bij Mercedes, eerlijk is eerlijk. Deden zij het ook maar eens een keer.. eerlijk, zeg maar..
Loading