Fernando Alonso is bezig aan een ijzersterk weekend op het circuit waar hij twee jaar geleden zijn voorlopig laatste podiumplek greep. De 44-jarige coureur kwalificeerde zich als vijfde voor de sprintrace en kwam na een uitdagende race als zesde over de streep. Na de rode vlag kreeg hij het ook nog aan de stok met mede-kampioen Max Verstappen.
Alonso verschijnt na de zaterdagsrace zeer tevreden voor de camera van Viaplay. Verslaggever Chiel van Koldenhoven geeft aan dat hij genoten heeft van de duels van Alonso met Verstappen en Charles Leclerc. Alonso geeft meteen toe dat één van die gevechten spannender was dan het andere duel. 'Het gevecht met Max was om eerlijk te zijn wel wat spannender dan het gevecht met Charles', lacht Alonso.
Duel met Verstappen
De Spanjaard verdedigde uiteindelijk namelijk niet meer tegen de Ferrari-coureur, maar bij de herstart na de rode vlag streed hij in de eerste helft van de ronde constant zij aan zij met de wereldkampioen. Alonso begrijpt ook wel dat Verstappen het in die ronde lastig had op zijn mediumbanden. De Aston Martin-coureur was juist met mediumbanden aan de race begonnen en wisselde tijdens de rode vlag naar de zachte banden, waardoor hij meer grip had bij de herstart dan Verstappen. 'Het opwarmen van de banden was heel lastig aan het begin van de race', vertelt de meest ervaren coureur ooit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
In 2023 greep Alonso nog zijn 106e en voorlopig laatste podiumplek in Interlagos. Een nieuwe klassering in de top drie is met Aston Martin voorlopig te hoog gegrepen, maar in de verraderlijke omstandigheden pakte Alonso wel een goed resultaat. 'Je weet nooit of de kerbstones nog nat zijn, en ik wilde niet crashen, en al zeker niet met Max. Hij doet nog mee aan het titelgevecht, dus bij beide McLaren-coureurs en bij Max ben je dan wel extra voorzichtig, om eerlijk te zijn', zo geeft hij meteen toe dat hij minder fel streed tegen Verstappen dan tegen andere coureurs.
Verstappen hield stand op de vierde plek en reed daarna hard weg bij Alonso, die het steeds lastiger kreeg op de zachte banden. 'Aan het einde van de race hadden we gewoon niet genoeg snelheid. De Ferrari's waren sneller, dus ik ben al blij dat maar één van hen ons kon inhalen', sluit Alonso af. Leclerc haalde hem met enkele ronden te gaan in, terwijl Lewis Hamilton achter zijn voormalig teamgenoot vast bleef zitten. Met de drie punten van Alonso komt Aston Martin op gelijke hoogte met Racing Bulls.
Geen headlines scoren
Alonso houdt vaak wel van een paar stevige uitspraken, maar Van Koldenhoven noemt het opvallend dat hij openlijk toegeeft dat hij Verstappen, Lando Norris, en Oscar Piastri meer ruimte wil gunnen. Alonso bevestigt nogmaals dat hij die aanpak blijft hanteren. 'Ja, ik wil geen headlines scoren', grijnst de man uit Oviedo.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties