Hadjar legt problemen van Red Bull uit: "Zo verliezen we heel veel tijd"

Formule 1
zaterdag, 23 mei 2026 om 00:55
isack-hadjar-red-bull-racing-canada-donderdag-2026-14
Isack Hadjar is gematigd tevreden met zijn achtste plek in de sprintkwalificatie voor de Grand Prix van Canada. De 21-jarige gaf slechts een tiende van een seconde toe op Max Verstappen en haalt dan ook opgelucht adem na een dramatisch weekend in Miami. Wel echoot Hadjar de woorden van Verstappen over de problemen bij Red Bull Racing.
Hadjar maakte in Miami een dramatisch weekend mee. Waar Verstappen met de nieuwe onderdelen de stap naar de top wist te zetten, bleef Hadjar achter in het middenveld. In de sprintrace pakte hij na een zwakke start geen punten en in de Grand Prix crashte hij al in de vijfde ronde. In de kwalificaties ging het niet veel beter en gaf Hadjar acht tienden tot een volle seconde toe ten opzichte van Verstappen.

Verstappen in het vizier

In Canada begon het weekend van Hadjar ook niet helemaal ideaal in de vrije training. "Ik bouwde het langzaam op", vertelt hij bij F1TV over zijn sprintkwalificatie. Vervolgens geeft hij aan waarom hij dat deed. "In de eerste vrije training wist ik niet eens een tijd neer te zetten op de zachte banden. Ik had dus geen referentiepunten", zo legt hij uit dat hij de sprintkwalificatie rustig moest aanpakken. Hadjar sloot de vrije training als twaalfde af.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-max-verstappen-red-bull-racing-gp-miami-2026-zondag
Hadjar wil vooral Verstappen bijhouden.
Hadjar deed het in de sprintkwalificatie duidelijk beter en zette uiteindelijk de achtste tijd neer. "Ik bouwde het voorzichtig op. Ik had uiteindelijk wel een goed gevoel in SQ3 op de zachte banden. Ik ben dus blij met die laatste ronde", zo maakt hij duidelijk dat hij het maximale uit zijn kwalificatie heeft gehaald. "Ik ben ook blij met het gat naar mijn teamgenoot. Dat verschil is kleiner dan in Miami, dus dat geeft wat meer vertrouwen. Momenteel hebben we allebei geen goed gevoel in de auto."
Verstappen was één tiende sneller dan Hadjar, maar de Limburger klaagde wel herhaaldelijk over het slechte gevoel aan de achterkant van de RB22. Het valt voor Hadjar dus te hopen dat hij de aansluiting weet te behouden als Verstappen wel weer een afstelling voelt die hem meer vertrouwen geeft.

Probleem van Red Bull

Hoewel de verschillen in Canada niet heel groot waren, is het wel opvallend dat alle topcoureurs per team gesorteerd staan. George Russell en Kimi Antonelli delen de eerste startrij met constructeurskampioen McLaren op de tweede startrij. Ferrari staat op plekken vijf en zes, voor de mannen van Red Bull. "Ik weet eerlijk gezegd niet wat het verschil is", lacht Hadjar als hem gevraagd wordt wat hij denkt van de achterstand op Mercedes, McLaren en Ferrari.
Verstappen stond 0,53 seconde achter polesitter Russell. Uit de reactie van Hadjar blijkt wel dat hij na de sessie op de schermen vooral kijkt naar het verschil met zijn teamgenoot en nog niet echt bezig is met de andere topteams.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-rb22-canada-vrijdag-13
Hadjar was tevreden over zijn ronde.
Hadjar benadrukt wel dat Red Bull niet het maximale uit de sessie heeft gehaald. "We hadden het gewoon lastig met het stuiteren van de auto en het circuit. Zo verliezen we heel veel tijd. Zelfs als er grip is, kunnen we dat niet gebruiken." Voor het Oostenrijkse team is het dan ook zaak om dit probleem op te lossen. De afstelling mag na de sprintrace aangepast worden en het klinkt dus alsof veel betere rondetijden haalbaar zijn als Red Bull het stuiteren oplost.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading