max verstappen helmut marko abu dhabi Formule 1
Formule 1

Marko geen fan van Nordschleife-regels, maar looft Verstappen: 'Ook dat typeert hem'

max verstappen helmut marko abu dhabi

Max Verstappen heeft de kwalificatie voor zijn eerste race in de Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) achter de rug en zal op P27 aan de start van de race verschijnen. Zijn tijd was goed voor een P6 in zijn klasse, de CUP3-klasse. De Duitse commentatoren vonden het fantastisch dat Verstappen de regels van het racen op de Nordschleife gewoon accepteert. Helmut Marko dacht iets anders over dat systeem.

Volgens de regels van de Nordschleife moet iedere coureur door een bepaald proces om zijn licentie te behalen. Het is een bijzondere, gevaarlijke baan, en dat zal niet veranderen. Het regelsysteem verandert dus ook niet. Het betekende dat ook Verstappen, als viervoudig wereldkampioen, gewoon de schoolbanken weer in moest voor een theoriedag en op zaterdag in een teruggeschroefde Porsche zal moeten deelnemen aan de race.

De NLS-commentatoren vinden het prachtig dat hij het doet: 'Hij houdt gewoon van racen en komt hier voor zijn plezier. Bedankt, Max Verstappen, dat je dit systeem respecteert.' Oud-coureur Ralf Schumacher had er echter geen goede woorden voor over. Hij uitte bij Formel1.de al dat hij het 'beschamend' vond voor zijn thuisland en dat ze Verstappen verplichten om dat proces te doorlopen. 'Het is extreem belachelijk', vervolgt hij bij F1-Insider.com.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

verstappen-nls-nurburgring-lionspeed
Verstappen moet zich ook houden aan de regels van de Nordschleife.

'Overal bestaan die zogenaamde Wild Cards. Max is op dit moment de beste coureur ter wereld. Je kunt hem dus prima toevertrouwen dat hij ook zonder speciale rijschool de Nordschleife aankan', luidt het protest van de voormalige F1-coureur. 'Zeker omdat hij bij eerdere tests, die de Nürburgring zelf maar al te graag commercieel heeft uitgedragen, precies dat al bewezen heeft.' Schumacher vindt het oneerlijk dat Verstappen vervolgens wordt gebruikt als uithangbord.

Bewondering van Marko

Het Verstappen-kamp wilde de hype rond de deelname zoveel mogelijk beperken. Daarom zei manager Raymond Vermeulen ook dat hij 'van niets wist' toen F1Maximaal.nl hem in Monza vroeg naar het NLS-debuut van Verstappen. Dat is meer dan begrijpelijk, want de Nürburgring verwacht dit weekend 50.000 toeschouwers extra, en heel veel Nederlanders. Het Verstappen-effect raakt nu ook de GT-sport. Marko snapt de regels van de Nordschleife niet helemaal, maar komt wel met lof.

'Hij blijft ondanks de verschrikkelijke bureaucratie op de Nürburgring ontzettend positief en doet overal aan mee', zegt ook de Oostenrijker bij F1-Insider.com. 'Hij wil uit zichzelf geen voorkeursbehandeling. Ook dat typeert hem', glimlacht de 82-jarige. De topadviseur van Red Bull Racing hintte er eerder dit jaar al op dat Verstappen na de zomerstop zou gaan kijken naar de gaten in de F1-kalender. Dit weekend heeft hij een vrij weekend, en na de Grand Prix van Azerbeidzjan ook.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

helmut-marko-red-bull-racing-max-verstappen-2025-nederland-zandvoort-zaterdag-training
Marko is trots op Verstappen.

Nürburgring en GT3-auto perfecte match

Verstappen weet dat het zeer onwaarschijnlijk is dat hij ooit nog met een Formule 1-auto over de Nordschleife kan rijden. Na het ongeluk van Niki Lauda in 1976 werd het circuit als 'te gevaarlijk' bestempeld. Tegenwoordig is de Nordschleife gastheer van de mooiste GT-races. 'Ik zou er met deze auto's niet willen rijden', zei Verstappen desgevraagd. 'De GT3-snelheid hier is perfect. Alles daarboven wordt riskant.' Op zaterdag rijdt Verstappen echter nog in een GT4-auto.

Nadat hij veertien ronden heeft voltooid in twee verschillende auto's, kan hij op zondag naar huis. Mocht hij nog wel terug willen komen, kan hij de NLS8 verrijden in een GT3-wagen. Naar verluidt gaat Verstappen dat pas na de Grand Prix van Azerbeidzjan doen, dan zit er ook een weekend pauze in de kalender voorafgaand aan de Grand Prix van Singapore. Hij kwalificeerde als 27ste overall voor de NLS7, die om 12:00u van start zal gaan.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws