Het Grand Prix-weekend van Barcelona staat in het teken van flexi-wings. De FIA gaat vanaf dit weekend strenger kijken naar de voorvleugel, nadat de achtervleugel in Japan al is aangepakt. McLaren wordt sinds eind 2024 het meest in verband gebracht met flexibele vleugels. Inmiddels zijn de meningen over dit onderwerp en de link met McLaren verdeeld. AutoRacer.it heeft vernomen dat McLaren hoe dan ook goed voorbereid is.
De negende race op de F1-kalender is een race 'die alle teams van het begin van het seizoen in hun agenda hebben gemarkeerd', liet Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur weten na de Grand Prix van Monaco. In Spanje gaat de FIA namelijk strenger kijken naar de flexi-wings aan de voorzijde van de auto. In de FIA-garage staat een groot apparaat dat in staat is om een statische test te doen met de auto. Zo wordt gecheckt of de teams zich aan de regels houden.
Wat de regelwijziging inhoudt en betekent voor de flexi-wings, kan je lezen in het artikel dat F1Maximaal.nl eerder deze week heeft gepubliceerd. De nieuwe maatregel zorgde hier en daar voor wat ophef: waarom pas in het negende raceweekend invoeren? Zo kunnen teams met té flexibele vleugels er toch veel te lang van genieten? Ja, maar de FIA wilde iedereen de tijd geven om zich voor te bereiden op deze regelwijziging.
Veel teams hebben vermoedelijk flink geïnvesteerd in de flexi-wings, en dan is het niet eerlijk om het direct weer af te schaffen. Goed, dit weekend wordt er dus strenger gekeken naar de voorvleugel. De media-aandacht was de afgelopen weken vooral gericht op de vraag welk team het meest getroffen zou worden door deze zoveelste tussentijdse richtlijn. McLaren en vooral Mercedes werden daarbij genoemd als de topteams die het verst waren gegaan in hun ontwikkeling op het gebied van aero-elasticiteit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

McLaren 'heeft zich nooit verzet'
'Wij realiseerden ons dat flexibele onderdelen onbenut potentieel hadden, en dus hebben we daar vol op ingezet', gaf McLaren-teambaas Andrea Stella vorig jaar al toe. Intussen volgde ook Mercedes dit pad, met een voorvleugel die debuteerde in Monaco 2024. Van de topteams bracht Ferrari een nieuwe vleugel in Austin, hoewel die nooit het flexibiliteitsniveau van McLaren of Mercedes benaderde.
'Opmerkelijk is dat het team uit Woking zich nooit tegen de wens van de FIA heeft verzet om strengere testen tijdens het seizoen in te voeren. Ook publiekelijk bleef het team kalm', schrijft AutoRacer.it. 'Waar Andrea Stella aan het begin van het seizoen sprak over een kleine wijziging voor Spanje, bevestigde Norris tijdens de persconferentie in Barcelona dat hij zich absoluut geen zorgen maakte over de invoering van de nieuwe richtlijn.'
Op Imola al getest
Het doorgaans goedgeïnformeerde Italiaanse medium heeft vernomen dat McLaren slim bezig is geweest. 'Om het bovenste flap stijver te maken, is er een extra versteviging toegevoegd tussen de laatste twee flappen. En om goed voorbereid te zijn, zo begreep AutoRacer, heeft McLaren deze specifiek stijvere vleugel al getest tijdens het eerste uur van de vrije trainingen in Imola met Norris, waarbij waardevolle data is verzameld voor dit weekend.'
McLaren is ongetwijfeld niet het enige team dat zo slim is geweest. Vermoedelijk hebben Ferrari, Mercedes en Red Bull dit ook al gedaan. Bij sommige teams is het ook de vraag hoe ver ze zijn gegaan met de flexi-wings. Technisch directeur Pierre Waché gaf vorig jaar aan 'dat een flexi-wing niet zomaar alle problemen met de auto op zou lossen'. 'Aan de andere kant is Red Bull overtuigd dat de richtlijn McLaren harder zal raken dan hun eigen RB21', vervolgt AutoRacer.it.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Er moet echter benadrukt worden dat geen enkel team verwacht dat de krachtsverhoudingen significant zullen verschuiven. Zelfs het team uit Milton Keynes niet. Toch kan bij bepaalde gevechten, zoals die om het kampioenschap van de rijders, een klein verschil van één à twee tienden, belangrijke gevolgen hebben. Vandaar het optimisme van Christian Horner.'
Stella dekt zich in
Bij McLaren wordt in ieder geval rekening gehouden met allerlei scenario's, ook vanwege de karakteristieken van de baan in Barcelona. 'We weten dat het veld hier dichter bij elkaar zal zitten. De baankarakteristieken passen goed bij onze concurrenten. Daarom verwachten we een race die lijkt op die in Imola of Suzuka', liet de Italiaan weten.
'De nieuwe maatregel betreffende de voorvleugel is iets anders. Het lijkt misschien alsof het het veld dichter bij elkaar heeft gebracht, maar dat zou een onjuiste veronderstelling zijn. We hebben de voorvleugel al getest met Lando in Imola en het effect was verwaarloosbaar, zoals onze simulaties ook al hadden verwacht', aldus Stella.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties