Er is de laatste tijd veel te doen omtrent de Mercedes-motor van 2026, waarbij het Duitse team een bepaald trucje zou hebben om te spelen met de compressieverhoudingen. Juan Pablo Montoya is echter van mening dat alles uit zijn verband wordt getrokken en dat mensen er te veel van genieten om drama te creëren om niets. De Colombiaan denkt dat Mercedes de concurrentie gewoon te slim af is geweest en dat er niets gaat gebeuren. Het team van
Mercedes zou een trucje hebben, en Italiaanse media suggereren dat de FIA zou ingrijpen. Komend seizoen moet de compressieverhouding van de motor volgens de regels 16:1 bedragen. Mercedes zou echter een slimme constructie hebben bedacht waardoor de M17-krachtbron tijdens het draaien van de motor een verhouding van 18:1 bereikt. De controle vindt plaats wanneer de motor op omgevingstemperatuur is, en op dat moment voldoet alles aan de voorschriften.
Irritatie bij andere teams
Dat leidt tot irritatie bij andere teams.
Ferrari,
Audi en
Honda hebben zich duidelijk tegen deze interpretatie uitgesproken, terwijl Red Bull Ford zich in een lastig parket bevindt. Ook zij zouden een vergelijkbare oplossing hebben gebruikt, maar volgens berichten levert het hen beduidend minder winst op dan bij
Mercedes het geval is. Of er daadwerkelijk iets mee gaat gebeuren, dat is vooralsnog onduidelijk.
Montoya stelt dat
Mercedes het gewoon heel slim heeft aangepakt met de huidige regelgeving. 'Ja, natuurlijk. Mercedes, de regels zijn heel duidelijk en wat ze hebben gedaan is heel goed gedaan', begint hij in de
MontyAS-podcast. De Colombiaan ziet in dat mensen gewoon houden van onnodig gedoe. 'Maar mensen houden gewoon van drama, van spektakel', vervolgt de voormalig coureur van het team van McLaren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Mercedes zou een trucje hebben gevonden met de compressieverhouding.
Mercedes heeft de zaken goed op orde, en volgens Montoya zorgt dit voor een bepaalde vorm van jaloezie. 'Het is alsof wanneer iemand iets beter doet dan jij, mensen in plaats van te proberen het zelf beter te doen, proberen degene die het goed doet een hak te zetten', zo verklaart de voormalig racewinnaar over de reactie van andere teams.
Toto Wolff was er dan ook niet over te spreken, want de Mercedes-CEO had een duidelijke boodschap voor de concurrentie. 'Dat zei Toto in zijn verklaringen, hij zei: ‘Bemoei je met je eigen zaken'', aldus Montoya.
Mercedes nog altijd de grote favoriet?
Montoya denkt dat iedereen
Mercedes nog een groot voordeel toedicht. 'Ik denk dat iedereen nog steeds denkt dat Mercedes een voordeel heeft.' Toch kunnen we daar volgens de Colombiaan nog niet van uitgaan. 'De tijden die ze in Barcelona reden, voor zover ik heb gehoord, liggen tussen de drie en vier seconden onder het volledige potentieel van de auto', stelt hij. 'Drie of vier seconden per ronde. Om dat even in perspectief te plaatsen. Wanneer we normaal spreken over een team dat achterligt, dan gaat het om twee tienden of zoiets.'
Er zijn dus nog altijd flinke verschillen. 'Wanneer we daadwerkelijk gaan racen in Barcelona, zul je zien dat de pole rond de 1:12 ligt, terwijl ze nu 1:16 rijden', legt hij uit. 'Zoals altijd, iemand gaat het goed doen en iemand gaat zich vergissen. Het interessante is: als
Mercedes echt veel beter is, dan betekent dat dat alle Mercedes-teams sterk zullen zijn', zo concludeert hij over zijn verwachtingen voor het aankomende seizoen in de koningsklasse van de autosport.