Red Bull geeft update over fysieke gesteldheid van Verstappen en reden voor de crash

Formule 1
zaterdag, 07 maart 2026 om 8:24
laurent-mekies-red-bull-racing-2026-1-australië-6
Laurent Mekies sloot de kwalificatie voor de Grand Prix van Australië met gemengde gevoelens af. Max Verstappen crashte al in Q1, ogenschijnlijk door een technisch defect. Isack Hadjar hield zich echter goed staande in de rest van de kwalificatie en eindigde als best of the rest op de derde plek. Mekies prijst de Fransman en geeft een update over het welzijn van Verstappen, die pijn leek te hebben aan zijn polsen.
Verstappen staat erom bekend dat hij zelden schade rijdt, maar in Australië is dit hem al tweemaal overkomen. In de tweede vrije training zorgde een eigen foutje voor een uitstapje door de grindbak, maar in Q1 leek er meer aan de hand te zijn. Verstappen wachtte lang met zijn eerste snelle ronde, en bij de eerste bocht ging het meteen mis. De RB22 schoof de grindbak in en kwam tegen de muur tot stilstand.

Zorgen over Verstappen

Gianpiero Lambiase kreeg via de boordradio meteen te horen dat de achterwielen vastsloegen. Bij Viaplay wordt teambaas Mekies dan ook gevraagd naar de oorzaak voor het incident. 'We moeten het nog verder onderzoeken. Het moment kwam wel uit het niets. Het kwam dusdanig uit het niets dat het niet overkwam als iets normaals', zo geeft Mekies aan dat Verstappen vermoedelijk geen fout maakte en het slachtoffer werd van een technisch mankement.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-rb22-kwalificatie-zaterdag-australie-2026-1
Verstappen werd al snel uitgeschakeld.
De details zijn dus nog niet bekend, maar het is wel duidelijk dat Verstappen achteraan moet starten. 'We moeten onze volledige analyse nog uitvoeren en er dan voor zorgen dat we dit helemaal begrijpen. Het is zonde.' Aangezien Carlos Sainz en Lance Stroll ook geen tijd wisten neer te zetten, mag Verstappen op basis van de derde vrije training als twintigste aan de race beginnen. Het is nog een beetje een vraagteken hoe makkelijk het zal zijn om andere coureurs in te halen.
Mekies richt zich vervolgens op het fysieke welzijn van zijn coureur. 'Het belangrijkste is dat Max fysiek in orde is. We maakten ons wel enigszins zorgen toen we zagen dat hij uit de auto stapte.' Mekies doelt op het moment waarop Verstappen met zijn polsen schudde en pijn leek te hebben aan zijn handen. De viervoudige wereldkampioen hield zijn stuur vast tijdens de crash en het stuur werd op het moment van de impact uit zijn handen geslagen. Daniel Ricciardo brak in 2023 op soortgelijke wijze zijn hand. 'Max is oké, dus dat is het beste nieuws.'

Red Bull als positieve verrassing

Na het wegvallen van Verstappen werd de knop snel weer omgezet en werd de focus volledig op Isack Hadjar gezet. De 21-jarige verraste uiteindelijk met een derde startplek. 'We zagen natuurlijk met Isack dat de snelheid wel in de auto zit, dus we gaan in de race met beide auto's vechten.' Het is de vraag wat er nog haalbaar is voor Verstappen vanuit de achterhoede, maar Red Bull kampt al jaren met het probleem dat de tweede coureur niet presteert. Dat Hadjar, weliswaar op zeven tienden achterstand, de derde tijd neerzette, zal Red Bull dus veel vertrouwen geven voor de rest van het seizoen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-rb22-red-bull-racing-2026-training-zaterdag-australie-1
Red Bull lijkt eindelijk met twee coureurs vooraan mee te kunnen doen.
Mekies kent zijn landgenoot al uit zijn periode bij Racing Bulls en is trots op Hadjar. 'Ik heb superblij met hem. Dit is pas een startpunt, maar wat een geweldig startpunt na al het werk dat hij afgelopen winter heeft verzet om zich zo snel mogelijk aan te passen aan het team en aan de auto. Niets is perfect en we hebben een steile leercurve voor het chassis, de motor, en het rijden zelf. We gaan dit samen aan, maar Isack verdient het volledig om hier te staan na al het goede werk dat hij dit weekend verzet heeft.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading