
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleFerrari-teambaas Frédéric Vasseur gaat met gemengde gevoelens richting de racedag omdat zijn ene coureur het heel goed heeft gedaan en de andere Q2 niet heeft gehaald. Volgens de Fransman was het een lastige kwalificatie, maar zeggen de startplekken niets over het verloop van de race van zondag. Ferrari gaat alles proberen om de P2 in het kampioenschap alsnog te bemachtigen.
De kwalificatie van Carlos Sainz was na Q1 al voorbij nadat de Spanjaard het in de laatste minuten niet voor elkaar kreeg. De Ferrari-coureur kwalificeerde als zestiende. Charles Leclerc daarentegen kwalificeerde als tweede en zal op zondag op de eerste rij starten. 'We hadden in Q3 maar één nieuwe set banden, omdat we de andere in Q1 al hadden gebruikt', begint Vasseur bij Viaplay na afloop van de kwalificatie. 'Het was een beetje op het randje in Q1 met de eerste ronde, we wilden geen risico nemen. Het is een lastige situatie, het is nu zo krap dat als je niet alles in Q1 op een rijtje zet, je eruit ligt', legt de Fransman uit.
'Het was geen goed weekend voor Carlos, we kwamen te laat uit de pits en daarna had hij veel verkeer. Als je geen goede voorbereidingsronde hebt georganiseerd, lig je eruit.' De Spanjaard gaf zelf ook al aan dat hij baalde van het verkeer waarin hij terecht kwam. Na de crash in VT2 was het niet bepaald een soepel weekend voor hem. Hoe dan ook moet hij de strijdbijl er niet bij neerleggen, er is nog een missie te volbrengen. Ferrari staat nog maar vier punten achter Mercedes. 'Dat was eerst een gat van zestig punten', zegt Vasseur. 'Nu nog maar vier en we starten vooraan. De uitkomst van de eerste ronde zal tellen. We gaan optimistisch zijn en we gaan op onszelf concentreren.'
Reeks weekenden na Monza bewijzen verbetering van Ferrari
Ferrari kampte voor de zomerstop met een circuitspecifieke auto, maar lijkt haar bolide steeds veelzijdiger te hebben kunnen maken. 'Na Monza hebben we bijna altijd de eerste startrij of de poleposition in handen gehad', vervolgt de Ferrari-teambaas. 'We kunnen onder alle omstandigheden werken, de lay-out van circuits, het weer. Maar ja, op zondag is van alles mogelijk. We gaan ons goed concentreren op onszelf en goed werk leveren', aldus Vasseur.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026

















