Verstappen blijft realistisch: 'Geen zekerheid dat je hier snel bent'

Formule 1
vrijdag, 21 november 2025 om 7:10
max-verstappen-red-bull-racing-las-vegas-1
Max Verstappen heeft zijn donderdagavond in Las Vegas achter de rug, en het was geen perfecte dag voor de Nederlander. Het is moeilijk te zeggen hoe de coureurs en teams ervoor staan in Amerika, want de baan wordt constant sneller. De viervoudig wereldkampioen probeert de verwachtingen te temperen met het oog op het weekend in Vegas. Hij benadrukt namelijk dat deze condities geen enkele garantie toelaten.
Verstappen heeft nog altijd een kleine kans op de wereldtitel, maar de Nederlander zelf lijkt de strijdbijl al begraven te hebben. Zo grapte hij gisteren nog over zijn racenummer voor volgend seizoen. Daarmee lijkt hij zich er al bij neergelegd te hebben dat het er niet in zit dit jaar. Hij kijkt tegen een aardige achterstand aan met het oog op de wereldtitel. Norris heeft namelijk een voorsprong van bijna 50 punten, dus er is een klein wonder nodig.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Las Vegas-VT2-Red Bull-vrijdag-11
Verstappen kende geen compleet zorgeloze vrijdag in Las Vegas. 
Las Vegas is en blijft een vreemde eend in de bijt op de kalender. Het is namelijk heel koud hier, waardoor sommige auto's beter werken dan normaal, maar sommige auto's ook minder dan gewoonlijk. McLaren kwam hier vorig jaar bijvoorbeeld totaal niet uit de verf, terwijl Mercedes verrassend excelleerde. Verstappen denkt ook dat dit jaar weer ronduit onvoorspelbaar kan gaan worden. Hij maakt de balans op na zijn vrijdag. 'Het is oké. Het is gewoon moeilijk om te begrijpen met de onderbrekingen', stelt hij na VT2.

Verstappen kaart verbeterpunten aan

Verstappen kaart aan waar Red Bull Racing nog moet gaan verbeteren gedurende het weekend. 'We moeten nog wat verbeteren en meer grip vinden hier. De baan wordt elke sessie veel beter, dus we moeten ons focussen op hoe we de banden aan de praat krijgen tijdens de kwalificatie en de race', stelt de viervoudig wereldkampioen over de focus voor de aankomende twee dagen. Hij klokte de negende tijd in de tweede training, nadat hij de vierde tijd had gereden in de eerste krachtmeting van het weekend.
Wanneer Verstappen de vraag krijgt of Red Bull wederom voordeel kan halen uit de lay-out van het circuit van Las Vegas, reageert hij twijfelachtig. Het is namelijk volgens Verstappen anders dan andere circuits. 'Het is veel ouder hier en het asfalt is heel glibberig. Je kan dat dus niet vergelijken met andere circuits omdat er weinig downforce is. Het is niet een gegeven dat wij hier snel zullen zijn', zo verklaart de Limburger op realistische wijze na zijn donderdagavond in de gokstad.

Mercedes en Ferrari wederom snel 

Verstappen won vorig jaar zijn vierde wereldtitel hier, maar ook toen kwam het team van Red Bull niet geweldig uit de verf. De Nederlander werd toen vijfde, terwijl Mercedes en Ferrari de snelste teams waren dat weekend. Ook dit jaar lijken deze teams weer snel, want Kimi Antonelli zat er ook goed bij. Hij klokte de tweede tijd in de tweede training. Charles Leclerc reed de derde tijd, maar moest zijn training vroegtijdig beëindigen wegens problemen met de versnellingsbak. Morgen zien we weer hoe de teams het ervan af gaan brengen tijdens de derde training en de kwalificatie.
Verrassend was ook hoe goed Yuki Tsunoda uit de verf kwam in de eerste training. De Japanner klokte de derde tijd in deze sessie, en daarmee stond hij voor Verstappen. Dat is een beeld wat we zelden hebben gezien dit seizoen, dus Tsunoda zal daar een goed gevoel aan overgehouden hebben. De tweede training had vooral veel rode vlaggen, dus het is lastig zeggen wie er nou echt het snelste was in deze sessie. De rode vlaggen werden gezwaaid wegens problemen met een putdeksel. In het verleden leverde dit ooit al problemen op voor Carlos Sainz in de Ferrari.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading