Verstappen enige coureur bij topteams met voorsprong in kwalificatieduel

Formule 1
zaterdag, 27 juni 2026 om 17:12
max-verstappen-red-bull-racing-monaco-2-isack-hadjar

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
De coureurs van McLaren, Ferrari en Mercedes zijn aan elkaar gewaagd. Zoveel is duidelijk na de kwalificatie in Oostenrijk. Bij drie van de vier topteam hebben we een gelijke stand na acht kwalificatieduels. De enige coureur met een duidelijke voorsprong is Max Verstappen, die Isack Hadjar ondanks een zware crash versloeg.
Bij Mercedes staat die gelijke stand wel nog ter discussie. De crash van Max Verstappen zorgde namelijk voor een gele vlag. Kimi Antonelli brak zijn ronde af, terwijl George Russell doorreed en poleposition pakte. Russell haalde zo niet alleen Antonelli in, maar ook beide Ferrari-coureurs en komt dus op 4-4 te staan. Die stand kan nog veranderen in een 3-5 als Russell zijn tijd verliest.
Charles Leclerc kan profiteren als Russell bestraft wordt. De Ferrari-coureur was een halve tiende sneller dan Lewis Hamilton en trekt de stand daarmee gelijk tot 4-4. Lando Norris was slechts 0,009 seconde sneller dan Oscar Piastri maar komt daarmee ook op 4-4. De enige coureur bij de topteams met een voorsprong is Verstappen. De Nederlander was in zijn eerste Q3-poging al sneller dan Isack Hadjar en start minimaal als vijfde. In het kwalificatieduel loopt hij uit naar 6-2.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
ferrari-charles-leclerc-gp-oostenrijk-2026-vrijdag
Leclerc kan de poleposition nog overnemen.

Duidelijke pikorde

De verdeling in het middenveld wordt steeds duidelijker. Alpine, Haas en Audi haalden Q2 met beide coureurs, maar dat werd ook het eindstation. Pierre Gasly was wel een seconde sneller dan Franco Colapinto en vergroot zijn voorsprong bij Alpine naar 5-3. Bij Audi was Gabriel Bortoleto drie tienden sneller dan Nico Hülkenberg. De Braziliaan liep juist in tot 3-5. Het verschil bij Haas is veel groter. Oliver Bearman was wederom sneller dan Esteban Ocon en loopt uit naar 6-2. Voor de Fransman betekent dit dat zijn positie bij het Amerikaanse team meer en meer onder druk zal konden te staan.

Williams en Aston Martin slaan modderfiguur

Drie teams konden na Q1 alweer inpakken. De grootste verliezer was Williams, dat beide coureurs zag afvallen. Carlos Sainz was drie tienden sneller dan Alexander Albon en loopt in het kwalificatieduel uit naar 6-2. Bij de andere achterhoedeteams zijn de verschillen ook groot: Sergio Pérez loopt ook uit naar 6-2, terwijl Fernando Alonso na een zeldzame nederlaag weer vier tienden sneller was dan Lance Stroll. Bij Aston Martin staat het 7-1, al is het zeer pijnlijk dat Cadillac een volle seconde sneller was. De achterstand van Aston Martin loopt dus alleen maar op.

Stand kwalificatieduels Formule 1 2026

TeamCoureursOnderling kwalificatieduel
McLarenLando Norris - Oscar Piastri4-4
MercedesGeorge Russell - Kimi Antonelli4-4
Red Bull RacingMax Verstappen - Isack Hadjar6-2
FerrariCharles Leclerc - Lewis Hamilton4-4
WilliamsAlexander Albon - Carlos Sainz2-6
Racing BullsLiam Lawson - Arvid Lindblad5-2
Aston MartinFernando Alonso - Lance Stroll7-1
HaasOliver Bearman - Esteban Ocon6-2
AudiNico Hülkenberg - Gabriel Bortoleto5-3
AlpinePierre Gasly - Franco Colapinto5-3
CadillacSergio Pérez - Valtteri Bottas6-2
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading