max-verstappen-red-bull-racing-gp-italie-2025-zondag-persconferentie Formule 1
Formule 1

Verstappen komt met een duidelijke 'nee': 'Je leven al jarenlang geriskeerd'

max-verstappen-red-bull-racing-gp-italie-2025-zondag-persconferentie

Max Verstappen staat bekend als een van de beste coureurs uit de historie van de Formule 1. De Nederlander is niet alleen razendsnel op het circuit, maar hij is ook tussen de oren een koele kikker. Het lijkt erop dat Verstappen nergens bang voor is, maar in een interview met Mundo Deportivo vertelt de 27-jarige coureur toch dat er bepaalde dingen zijn waar hij zich zorgen over maakt in het leven.

Verstappen is intussen al een flinke tijd actief in de Formule 1. Hij is namelijk alweer bezig aan zijn elfde seizoen in de koningsklasse, en daarin heeft hij al prachtige dingen laten zien. De Red Bull-coureur won namelijk al vier wereldtitels, en ook heeft hij al talloze overwinningen op zijn naam staan. De Nederlander ambieert ook nog om in andere klassen te gaan rijden in de toekomst, zo nam hij recent ook al deel aan een race met een GT3-bolide op de Nordschleife.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-oscar-piastri-lando-norris-mclaren-monza-italië
Verstappen rijdt al lange tijd in de Formule 1. 

De toekomst is natuurlijk nog niet zeker, maar er zijn wel bepaalde dingen die Verstappen zeker weet. Hij gaat namelijk niet deelnemen aan de Dakar Rally of de Indy500, zo vertelt hij tegenover de Spaanse krant. 'Nee, dat wil ik niet doen. Niet de Dakar, niet de Indianapolis 500. Nee, ik ben er niet echt in geïnteresseerd', zo legt de viervoudig wereldkampioen duidelijk uit. Verstappen verklaart dat hij geen risico's wil nemen. 'Ik kijk er graag naar, maar het is niet het soort racen dat ik na de Formule 1 zou willen doen. GT-racen is zwaar, ja, maar niet in de woestijn, maar onder normale omstandigheden', aldus de Limburger.

Verstappen kaart aan dat hij in de Formule 1 al zijn leven riskeert, en dat wil hij niet blijven doen door aan dat soort races deel te nemen. 'Ja, ik zou zeggen dat het het risico niet waard is om daar te racen. Na de Formule 1 heb je je leven al jarenlang genoeg geriskeerd. Dus het is gewoon weer een risico dat, naar mijn mening, op een gegeven moment niet meer de moeite waard is', zo legt hij duidelijk uit. De Nederlander is nog relatief jong, dus hij heeft nog alle tijd om te kijken wat hij wil gaan doen in de toekomst, maar in de Indy500 en Dakar Rally gaan we hem dus niet zien.

Verstappen heeft ook zorgen

Bang is Verstappen in de auto nooit, maar naast de baan zijn er altijd dingen waarover hij zich druk kan maken. 'Het is geen angst, maar er zijn altijd zorgen in het leven. In mijn geval hebben die te maken met familie en vrienden. Ja, er zijn altijd dingen waarvan je denkt dat je ze onder controle hebt, en dan gebeurt er iets', zo legt de Limburger uit. 'Dat is typisch voor het leven. Maar je probeert altijd zoveel mogelijk te controleren', aldus Verstappen. Hij heeft een jonge dochter, Lily, en volgens Verstappen heeft dat het een en ander veranderd. 'Ik wist altijd al dat ik kinderen wilde, dus nu een dochter hebben is geweldig.'

'Als je vader wordt, veranderen je prioriteiten. Dat is superleuk. Het laat je zien dat het leven niet alleen om Formule 1 draait', vervolgt de viervoudig wereldkampioen. De Nederlander is natuurlijk vaak weg, maar hij benadrukt dat het belangrijk is om veel tijd met zijn dochter door te brengen. 'Als je voor langere tijd reist, ja. Er zijn veel races, dus het is belangrijk om er tijd mee door te brengen als je weer thuis bent', zo stelt de Red Bull Racing-coureur over zijn thuissituatie. Er staan 24 races op de kalender, dus dat betekent dat Verstappen vaak van huis is.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws