George Russell heeft zijn vijfde poleposition van het seizoen gepakt. De Mercedes-coureur profiteerde van een crash van Kimi Antonelli en was acht tienden sneller dan de rest van het veld. Max Verstappen viel steeds verder weg en eindigde als achtste, zelfs ruim achter teamgenoot Isack Hadjar.
Hadjar verslaat Verstappen wederom
Verstappen stond de afgelopen jaren bekend als een kwalificatiekoning. Hoewel hij ijzersterk blijft, heeft hij het in 2026 duidelijk lastiger dan in andere jaren. In Bakoe werd hij voor de vierde keer in twaalf sessies verslagen door Isack Hadjar. De Fransman was zes tienden sneller, al werd Verstappen niet geholpen door een gele vlag aan het einde van Q3.
Die gele vlag werd veroorzaakt door Lando Norris, die zo ook achter teamgenoot Oscar Piastri eindigde. De Australiër loopt in tot 6-9. Bij Ferrari stonden Charles Leclerc en Lewis Hamilton gelijk voor Bakoe. Leclerc was op een van zijn sterkste circuits een halve seconde sneller en grijpt dus een voorsprong: 8-7. Alpine haalde Q3 ook met twee coureurs. Pierre Gasly versloeg Franco Colapinto en staat nu op 12-3.
Antonelli met dure fout
Kimi Antonelli raakte in Q1 de muur al. Zijn tijd was wel nog goed genoeg voor een plekje in Q2, maar daar kon hij niet meer rijden. Hij gaf George Russell zo een eenvoudige kans om in te lopen tot 7-8, een opvallend klein verschil bij Mercedes. Carlos Sainz profiteerde van het wegvallen van Antonelli en haalde Q3 op het circuit waar hij vorig jaar nog op het podium eindigde. Hij breidde zijn voorsprong op Alexander Albon uit naar 11-4.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Bij Haas greep Oliver Bearman net naast een plekje in Q3, maar hij liep wel verder uit op Esteban Ocon: 10-5. Racing Bulls was simpelweg niet sterk genoeg om het laatste kwalificatiedeel te halen. Liam Lawson had het wel beter voor elkaar dan rookie Arvid Lindblad en heeft nu een grotere voorsprong: 7-5.
Drie teams snel klaar
Antonelli haalde Q2 na zijn crash nog wel, aangezien er drie teams waren, die duidelijk zwakker waren dan de rest. Audi heeft het in Bakoe niet goed voor elkaar en zag Gabriel Bortoleto en Nico Hülkenberg in Q1 afvallen. De Braziliaan was wel ruim een tiende sneller en pakt zo een voorsprong in het kwalificatieduel: 8-7.
Bij Cadillac stond ook een gelijke stand op het scorebord voor de kwalificatie in Bakoe. Sergio Pérez was op een van zijn sterkste circuits veel sneller dan Valtteri Bottas en grijpt ook een voorsprong: 8-7. Bij Aston Martin is het uiteraard veel minder spannend. Fernando Alonso versloeg Lance Stroll met een verschil van acht tienden en loopt uit naar 13-2.