Mercedes heeft een geweldig raceweekend gehad. Met een 1-2 is het team 2026 goed begonnen. Hoewel Toto Wolff enorm tevreden is dat 'Mercedes weer terug is', overheerst bij hem het gevoel dat ze flink tegen Ferrari zullen moeten strijden. Lange tijd hield Mercedes de echte snelheid verborgen, maar op zaterdag zagen we het voor het eerst.
George Russell pakte
pole position en was maar liefst zeven tienden sneller dan de Ferrari van
Charles Leclerc. Ook op zondag was Mercedes succesvol, Russell en Antonelli stonden op de twee hoogste tredes van het podium.
Ferrari de grote concurrent
Mercedes wist de race te winnen, maar was misschien niet zo dominant als men had gedacht. 'Mensen zeiden voor de race: jullie zullen in de verte verdwijnen, gezien jullie racesimulatie', vertelt Wolff. Charles Leclerc had zelfs voorspeld dat Mercedes een ronde per seconde sneller zou zijn. 'Maar dat was niet het geval', geeft Wolff toe.
Ferrari wist, zeker in het begin van de race, te vechten met Mercedes. 'We wisten dat ze sterk waren bij de start en dat was ook zo. In het begin was het een echte strijd tussen Charles en George', blikt Wolff terug op de eerste fase van de Grand Prix.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Russell en Leclerc streden hard tegen elkaar om de eerste positie.
'Kimi had een beetje pech dat zijn accu niet op het juiste niveau zat', verklaart Wolff de wat mindere start van de Italiaan, maar ook die kon zich uiteindelijk in het gevecht mengen. 'Op een gegeven moment was het een strijd tussen de twee Ferrari's en George, en uiteindelijk haalde Kimi hen in.' Door verschillende strategieën werden de Ferrari- en Mercedes-coureurs uiteindelijk uit elkaar gehaald.
Wolff ziet dat zijn Mercedes sterk is, maar onderschat de concurrentie niet. 'Het racetempo aan het einde was erg bemoedigend voor ons, maar in het begin was er geen verschil tussen Ferrari en Mercedes', vertelt hij. 'Voor mij is het overheersende gevoel nu dat we een strijd te voeren hebben met Ferrari.'
Strijden om de wereldtitel
Mercedes heeft de nieuwe reglementen dus behoorlijk goed weten te benutten. Twijfel over de reglementen lijkt Wolff dan ook niet echt meer te hebben wat betreft actie op de baan. 'Er was enige bezorgdheid dat het niet spannend zou worden wat betreft de strijd, de boost en de inhaalmanoeuvres', legt hij uit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Wolff gelooft in de titelkansen van Mercedes, maar blijft rekening houden met Ferrari.
Het
Albert Park Circuit in Australië heeft vier korte rechte stukken, wat uitdagend was voor de coureurs met de nieuwe accu. 'Het maakte de race juist heel interessant om naar te kijken op een circuit dat bijzonder moeilijk is voor energie', aldus Wolff. 'Dus we zullen zien hoe het in Shanghai verloopt.' Wolff kijkt meteen weer vooruit.
Hoewel Wolff zich dus meteen focust op de volgende uitdaging, is hij ook blij. 'Bovenal is er een zekere mate van tevredenheid dat Mercedes terug is', geeft hij aan. Na een aantal jaren niet mee te kunnen strijden om de wereldtitel, lijkt dat dit jaar
wel mogelijk te zijn. Hij denkt dat dit resultaat daarom nu extra speciaal voelt. 'Als je na moeilijke jaren weer terug kan komen, ben je waarschijnlijk dankbaarder.'