Verstappen wil uitstekende kwalificatie doorzetten: 'Hopelijk pakken we een wereldrecord' Max Verstappen
Max Verstappen

Verstappen wil uitstekende kwalificatie doorzetten: 'Hopelijk pakken we een wereldrecord'

Verstappen wil uitstekende kwalificatie doorzetten: 'Hopelijk pakken we een wereldrecord'

Max Verstappen wil zijn uitstekende kwalificatie, die werd bekroond met een poleposition, graag doorzetten naar de Grand Prix van Abu Dhabi. De Nederlander ziet dat zijn team een enorme boost heeft gekregen na zijn pole ronde, en dus hoopt Verstappen dat er tijdens de race misschien nog wel meer in zit. Over de kwalificatie is Verstappen in ieder geval goed te spreken.

'Er is nooit een ronde perfect', begint Verstappen na afloop van de kwalificatie tegenover Ziggo Sport over zijn pole ronde. 'Er zijn altijd dingen die wat beter kunnen, maar het gaat erom dat hij goed genoeg is. Dat was vandaag het geval. Dus ja, ik ben heel tevreden. Ik had dit niet verwacht om eerlijk te zijn, maar uiteindelijk toch nog één poleposition dit jaar.'

'Voelde voor mijn gevoel niet het beste'

De focus bij Red Bull lag voornamelijk op de middelste sector waar tijd gewonnen kon worden. 'Ik moet zeggen dat die niet eens voor mijn gevoel het beste voelde', aldus Verstappen over zijn gereden middensector op de zaterdag. 'Maar we reden met iets minder vleugel dan hen (Mercedes, red.), dus vandaar dat we misschien in die middensector best wel oké waren.'

Dat Verstappen een tweede poging waagde op de gele band in Q2, is logisch te verklaren: 'We hadden makkelijk de snelheid om in de top tien te staan, dus dan wil ik niet op de zachte band starten. Uiteindelijk verloor ik in mijn eerste rondje in de laatste sector heel veel tijd, omdat er geen grip meer was op die band. Toen had ik wat aanpassingen gedaan met de auto op het stuur in de tweede run, en toen was het oké', legt de 23-jarige coureur uit.

'Ik snap die monteur gewoon niet'

Over de flatspot, die werd veroorzaakt door een Williams, is de Red Bull-coureur helder: 'Ik snap die monteur gewoon niet. Het is niet de eerste keer, maar het is was het is. Uiteindelijk heb ik niemand geraakt, dat is ook belangrijk. Toen ook dat momentje dat ik vast zat met mijn hand, waarmee ik tussen mijn knie en het stuur vast zat. Toen bleef hij naar rechts sturen. Dat is de eerste keer dat mij dat gebeurde', lacht Verstappen.

Alles bij elkaar zorgde voor grote vreugde bij de pitcrew. 'Dat is super om te zien. Iedereen is natuurlijk moe en iedereen is er wel een beetje klaar mee dit seizoen. Als je dan in die laatste wedstrijd nog poleposition kan pakken, dan is dat natuurlijk ook een super motivatie voor hun ook voor morgen natuurlijk. Ik hoop dat we morgen dan ook meteen een wereldrecord neerzetten met de pitstop. Dat zou heel mooi zijn.'

'Ze gaan natuurlijk snel zijn in de race'

Wat betreft de race houdt de Limburger een slag om de arm: 'Ze gaan natuurlijk snel zijn in de race. Dat wij op poleposition staan, betekent niet dat we morgen gaan winnen. Ik ga alles geven en dan zien we wel. Ik heb natuurlijk twee Mercedes-auto's achter mij die allebei een andere strategie kunnen doen. Daarachter staat natuurlijk een McLaren, dus ik heb niet echt die back-up. Maar ik moet gewoon zelf gasgeven', sluit Verstappen af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws