red bull racing max verstappen zaterdag gp monaco 2025 14 Opinie
Opinie

Windsor duidelijk over talent Verstappen: 'Max is beter dan al die jongens'

red bull racing max verstappen zaterdag gp monaco 2025 14

De Formule 1 heeft veel grote talenten, waarvan veel coureurs al op vroege leeftijd tegen elkaar hebben geracet. Peter Windsor vergelijkt George Russell, Charles Leclerc, Oscar Piastri, Lando Norris en Max Verstappen. Ze hebben allemaal hun eigen kwaliteiten, maar Verstappen stijgt er toch wel bovenuit.

Tijdens zijn wekelijkse livestream krijgt journalist Peter Windsor de vraag hoe hij George Russell zou beoordelen in vergelijking tot zijn collega's van dezelfde leeftijd. Russell heeft veel racetalent, maar kwam wellicht iets langzamer op gang door het feit dat hij aan het begin van zijn Formule 1-carrière bij Williams zat. Nu hij in de Mercedes zit, kan hij zijn talent echt laten zien en overwinningen pakken, zoals hij bijvoorbeeld deed in Canada.

Talentvolle coureurs

Als Windsor George Russell en Charles Leclerc vergelijkt, ziet hij dat ze de bochten iets anders aanpakken. 'Ik zou zeggen dat Russell in vergelijking met Charles zijn bochten iets langer en ronder maakt. Hij is iets scherper in zijn input, maar hij is heel nauwkeurig en daarom komt hij ermee weg', legt Windsor uit. Het is een uniek talent van Russell, volgens Windsor. 'Dat zie je niet vaak in de Formule 1. Het is ongelooflijk indrukwekkend om te zien. Hij is super, supersnel.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

russell
Russell is extreem snel.

Piastri gaat op dit moment in de leiding van het kampioenschap en hij bestuurt de auto iets zachter dan Russell. 'Oscar is zachter in zijn input dan George', aldus Windsor, maar daar komt wel bij dat Piastri zijn bochten erg ruim rijdt, waardoor hij iets meer tijd verliest. 'Hij heeft het potentieel om zijn bochten een stuk korter en zuiniger te maken met zijn rijstijl.'

Russell doet dat inmiddels al. Hij komt aan bij een bocht en remt vrij hard, om dan vervolgens een scherpe bocht te maken. Het zorgt ervoor dat de auto eerder weer recht staat, waardoor de coureur eerder op zijn gas kan. 'Ik denk dat George begint te begrijpen hoe belangrijke rechte stukken bij de bocht zijn', vertelt Windsor. 'Zijn kwalificatieronde was gewoon geweldig, vond ik.' Zeker hoe Russell de eerste twee bochten reed vond Windsor indrukwekkend.

Volgens Windsor heeft Lando Norris een zachtere touch dan Russell. 'Maar ik denk niet dat hij zoveel controle over de auto heeft als George', legt Windsor uit. Dat zie je met name in de bochten waar de coureurs vol gas doorheen kunnen gaan. 'Als er zo'n bocht is, gaat George vol gas er doorheen en neemt Lando een beetje gas terug', vertelt Windsor. Hij geeft aan dat dit niet meteen een nadeel is voor Norris, de McLaren-coureur moet die snelheid op andere plekken gewoon terugvinden.

Verstappen beter dan de rest

Over Max Verstappen is Windsor heel duidelijk. 'Max, ik denk dat Max beter is dan al die jongens', zegt Windsor over de viervoudig wereldkampioen. 'Ik denk dat hij alles heeft wat we zojuist hebben beschreven plus het vermogen om de sweet spot te vinden. Hij kan het moment vinden waarop de auto in een bocht het minste nadeel ondervind om te draaien. Hij krijgt de auto precies in de juiste hoek die hij nodig heeft.' Die eigenschap onderscheidt Verstappen van de rest.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

verstappen canada zondag race oke 2
Windsor vindt Verstappen beter dan Russell, Leclerc, Piastri en Norris.

'Het geeft hem een groot platform om mee te werken', legt Windsor uit over die sweet spot. 'Verstappen kan alle variabelen die op hem afkomen aan.' Daarnaast zorgt het ook voor veel rust bij de Nederlander, al is hij niet de enige met die eigenschap. 'Hij krijgt zo ook veel tijd om na te denken over de race, net als Oscar en George. Charles heeft dat minder, want ik denk dat zijn hoofd vol zit met emoties. Dat zal hij zijn hele leven blijven hebben.'

Hoewel Verstappen dus alle talenten heeft van zijn collega's en meer, heeft hij ook wel een mindere eigenschap. 'Zijn tekortkoming is zijn korte lontje, zijn hardheid als coureur', is Windsor van mening. 'Hij gaat altijd voor een gat, wat hem vaak applaus oplevert, maar tegelijkertijd denk ik dat hij een beetje overdrijft in een auto die niet supercompetitief is.' Windsor denkt dat Verstappen in een minder competitieve auto soms iets te veel risico wil nemen en daardoor iets te agressief is.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws