Windsor ziet groot verschil bij Verstappen: ‘Hij weet waar het computerspel stopt en het echte begint'

Opinie
maandag, 12 januari 2026 om 9:09
max-verstappen-gianpiero-lambiase-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025-zondag-2
De huidige generatie Formule 1-coureurs groeit op in een wereld vol schermen, knoppen en digitale hulpmiddelen, en volgens Peter Windsor is dat een ontwikkeling met twee kanten. In de paddock wordt steeds vaker de vraag gesteld of jonge rijders, opgegroeid met simulators en games, een voordeel hebben ten opzichte van gevestigde namen. Daarbij wordt vaak gewezen naar het verschil tussen intuïtief racen en het bedienen van complexe systemen.
Die discussie raakt ook grootheden uit verschillende generaties. Lewis Hamilton is daarbij een genoemd voorbeeld, al zal niemand hem graag als ‘ouder’ bestempelen. De moderne Formule 1-auto zit vol draaiknoppen, schakelaars en menu’s, waardoor de cognitieve belasting toeneemt. Volgens Windsor is het echter te makkelijk om te stellen dat jongere coureurs daardoor automatisch beter zijn, zeker als het aankomt op pure snelheid en gevoel.

Digitalisering

Windsor nuanceert dat beeld door te wijzen op de digitale vaardigheden van jongeren in het algemeen. ‘De meeste jonge mensen zijn tegenwoordig extreem veel bezig met computers’, legt hij uit in een livestream op zijn YouTube-kanaal. ‘Of het nu een tablet, iPad of desktop is, ze begrijpen allemaal hoe systemen werken. Knoppen en schakelaars zijn voor hen vanzelfsprekend.’ Toch benadrukt hij dat dit niet automatisch betekent dat simracen of videogames een directe vertaalslag hebben naar het echte werk in een Formule 1-auto.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
verstappen max fernando alonso china telefoon
Volgens Windsor is men steeds meer bezig met hun telefoons en dergelijken.
Als het over Max Verstappen gaat, ziet Windsor juist een interessante balans. ‘Max doet veel simracing, dat weten we allemaal’, zegt hij. ‘Maar ik heb niet het idee dat hij de officiële Formule 1-simulator ziet als dé manier om sneller te worden in een Grand Prix-auto.’ Volgens Windsor gebruikt Verstappen de simulator vooral functioneel, voor procedures en systemen, niet als vervanging van het echte rijgevoel.
‘Voor zaken als motormanagement, push-to-pass en al dat soort gedoe is de simulator natuurlijk handig’, vervolgt Windsor. ‘Maar als het gaat om écht hard rijden, geloof ik niet dat Max daar blind op vertrouwt.’ Hij ziet Verstappen vooral als iemand die plezier haalt uit racen in algemene zin. ‘Hij houdt van racespellen, van competitie, maar hij weet precies waar de grens ligt tussen een game en een echte raceauto.’
Daarmee komt Windsor op een breder punt over de huidige generatie. Hij noemt expliciet voormalig Red Bull Racing-teamgenoten van Verstappen Yuki Tsunoda en Liam Lawson als voorbeelden. ‘Het is niet zo dat zij snel zijn omdat ze veel computerspelletjes hebben gespeeld’, stelt hij. ‘Het is meer dat de auto’s zo zijn ontworpen, met links remmen en al die systemen, dat sommige rijders wat statisch worden. Finesse wordt lastiger.’

Verstappen de uitzondering

Windsor positioneert zichzelf daarbij duidelijk als purist. ‘Elke coureur die niet instinctief rijdt, op gevoel van het asfalt door de auto heen, is in mijn ogen geen echte racer’, zegt hij stellig. ‘Computers kunnen je tot een bepaald punt brengen, maar daarna betekenen ze niets meer.’ Volgens hem maken sommige rijders de fout om te lang te blijven leunen op digitale hulpmiddelen, in plaats van volledig te vertrouwen op hun gevoel.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
126976_e6ab148a13cff1824172d0133593ffb6
Verstappen zit niet alleen veel op de officiële simulator van Red Bull. 
Juist daar onderscheidt Verstappen zich volgens Windsor van veel leeftijdsgenoten. ‘Max heeft een hele duidelijke cut-off lijn tussen een computerspel en het rijden van een raceauto’, legt hij uit. ‘Er staat enorm veel druk op jonge coureurs om alles digitaal te blijven benaderen, maar hij weet wanneer hij dat moet loslaten.’ In een tijdperk waarin data en simulaties domineren, ziet Windsor dat onderscheid als een doorslaggevende kwaliteit.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading