Wolff is in een hoekje gedreven: 'Dat dwingt Toto te zeggen: als ik Verstappen wil, moet Antonelli weg'
Opinie
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHet nieuws liet lang op zich wachten, maar eindelijk is bevestigd dat George Russell en Kimi Antonelli volgend jaar weer voor Mercedes zullen rijden. Volgens Juan Pablo Montoya is Toto Wolff nu wel in een hoekje gedreven: als hij Max Verstappen echt zo graag in zijn team wil, zal hij afstand moeten doen van Antonelli.
Mercedes-teambaas Toto Wolff gaf aan dat het altijd al zeker was dat hij met zijn huidige twee coureurs verder zou gaan, maar daar leek het halverwege het seizoen toch even anders op. Wolff zou Verstappen graag naar Mercedes willen halen en zou bereid zijn veel geld te betalen. De Nederlander besloot uiteindelijk bij Red Bull Racing te blijven, en Wolff besloot Russell en Antonelli een contract aan te bieden.
Hebben ze Verstappen echt nodig?
Russell weet alles uit zijn Mercedes te halen, zoals hij opnieuw liet zien in Singapore. De Brit wist een verrassende pole position te pakken en deze ook om te zetten in een overwinning. Deze resultaten laten aan Mercedes zien dat ze eigenlijk niet zonder Russell kunnen. 'Het punt is dat George steeds sterker wordt', zegt Juan Pablo Montoya tegen Fruity King.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Russell won de Grand Prix van Singapore.
George Russell zou een meerjarig contract hebben geëist van Wolff. Het is onduidelijk of hij deze ook heeft gekregen, het persbericht van Mercedes zegt niks over de lengte van het contract voor Russell. Echter, met de geweldige prestaties van Russell de afgelopen tijd, lijkt Mercedes niet meer om hem heen te kunnen. 'Toto wordt onder druk gezet om hem vrijwel alles te geven wat hij wil', denkt Montoya, dus ook een meerjarig contract.
Hij vraagt zich af of Mercedes Verstappen überhaupt wel nodig heeft. 'Hebben ze, gezien de manier waarop George rijdt, Max echt nodig?' Montoya geeft zelf geen antwoord op de vraag, maar zegt wel dat het voor een lastige situatie zal zorgen bij het Duitse team als ze Verstappen toch binnen willen halen. 'Gaan ze dan echt George laten gaan? Zou het dan Kimi zijn? Maar hij is bijna het favoriete kind.'
Met Antonelli wil Mercedes investeren in de toekomst, maar het verschil tussen de twee Mercedes-coureurs is op dit moment nog groot. 'Het favoriete kind eindigt 20 of 30 seconden achter zijn teamgenoot', ziet Montoya, die Antonelli wel een complimentje wil geven voor Singapore. 'Hij heeft het heel goed gedaan in de laatste race.' De Italiaan werd toen vijfde.
Russell is sterk, Antonelli groeit
De eventuele komst van Verstappen zou in ieder geval voor een lastige situatie zorgen binnen Mercedes. 'Dat is het moeilijke. Antonelli doet het steeds beter en hij is volwassen en alles komt samen, maar George blijft zich verbeteren en winnen', aldus Montoya. Hij denkt dat Wolff op die manier niet veel opties heeft. 'Dat dwingt Toto om te zeggen: als ik Max wil, moet ik Kimi wegsturen.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Russell en Antonelli rijden volgend jaar voor Mercedes.
Toch vraagt Montoya zich opnieuw af of Mercedes Verstappen nodig heeft. 'Kimi doet het ook goed, dus hebben ze Max echt nodig?' Montoya lijkt door de vraag te herhalen haast te suggereren van niet. Met het bewezen talent van Russell en de groei van Antonelli lijkt Mercedes het voor 2026 goed voor elkaar te hebben. Maar als een viervoudig wereldkampioen naar het team wil komen, dan zullen er veel teambazen toch een plaatsje vinden voor zo'n talent.
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026
- Nee Norris was duidelijk een eendagsvlieg, nog met hulp van papa's centen ook.
Supermax-06-11-2026 - Nee, Max werd nog vicewereldkampioen, Norris zal dat nog niet eens worden.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Of dat de echte reden is weet ik niet, het is in ieder geval niet wat hij hier zelf over gezegd heeft. Hij doet dat eerder uit bijgeloof. Hij heeft eerder wel met nummer 1 gereden maar dat werd geen succes. Nummer 12 is zijn geluksgetal.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Silverstone / Cops / Verstappen met 50g+ in de vangrail? Was zeker een bewijs van hoe fair LH is?MadMax06-11-2026



















