De analisten van Viaplay zijn zeer onder de indruk van de prestaties van Isack Hadjar, maar willen absoluut niet dat de Fransman in de tweede Red Bull Racing-bolide terechtkomt. Tom Coronel legt uit hoe teamgenoot zijn van Max Verstappen de carrière van een jonge coureur om zeep kan helpen en pleit dan ook voor een meer ervaren coureur naast de Nederlander. Ernest Knoors ziet bovendien dat Yuki Tsunoda dezelfde kant op gaat als Sergio Pérez.
Coronel stelt dat het een zeer slecht idee is als Red Bull Hadjar naast de viervoudig wereldkampioen zou zetten, ondanks de goede resultaten. 'Niet één, maar tien psychiaters', is volgens hem de hoeveelheid hulp die de coureur nodig zou hebben. De Visa Cash App Racing Bulls-coureur zit volgens de aanwezige analisten prima op zijn plek bij de Italiaanse renstal, die naar de mening van Mike Hezemans de perfecte plek is voor rookies zoals Hadjar. De omgeving die daar gecreëerd wordt, zou namelijk veel warmer zijn dan bij Red Bull, dat bijvoorbeeld Liam Lawson al na twee races terugzette naar het zusterteam.
Onervaren coureurs breken naast Verstappen
De rallycoureur waarschuwt dat het een slecht idee is om een onervaren coureur naast een kampioen als Verstappen te zetten. 'Niet doen met die broekies. We hebben dat nu al te vaak gezien', geeft Coronel aan tijdens VROOOOOM. 'Zet die er gewoon niet naast. Dat is het einde van je carrière', weet hij zeker. De bewijsdrang van een jonge coureur zou volgens hem fataal zijn voor de carrière, indien je naast Verstappen rijdt. 'Als broekie denk je: Ik wil bij Max, want dan kan ik gelijk laten zien dat ik snel ben. Dat denk je, maar dan ga je eraan', concludeert de analist.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Achteraf gezien was Pérez geen bijzonder slechte tweede coureur naast Verstappen, stelt Coronel op basis van de resultaten die Lawson en Tsunoda neerzetten. 'Zo slecht was Pérez nog niet', stelt de analist, die erop gewezen wordt dat de Mexicaan aan het einde vaak achteraan eindigde. 'Toen was hij geknakt in zijn kop. Die jaren ervoor zag je dat hij erbij stond', benadrukt Coronel. 'Dan moet je ook eerlijk zijn. Het is natuurlijk zo dat Max je gek maakt. Dan gaat die weg naar beneden', is zijn verklaring voor de tegenvallende prestaties van Pérez.
Tsunoda ging te ambitieus van start
Coronel vermoedt dat Verstappen menig coureur slapeloze nachten zou bezorgen. 'Hij rijdt je naar de klote, dan kun je 's avonds niet slapen als coureur zijnde', beweert de analist. 'Je wordt gek in je hoofd.' De Japanner die nu naast Verstappen rijdt is nog niet zover, maar de analisten zien een patroon. 'Die zit nog in het verwerkingsproces van: Dat gaat nog wel pijn doen', meent Coronel.
Knoors zag het direct al misgaan, want Tsunoda maakte de fout die Pérez ook ooit maakte. 'Hij is in Japan begonnen en toen zei hij: Ja, ik ga in de buurt van Max blijven', stelt de analist. 'De fout die Pérez maakte is dat hij ooit dacht dat hij wereldkampioen ging worden. Dan leg je de lat zo hoog en er ligt zo veel druk op je', legt Knoors uit hoe de druk ervoor zorgt dat de coureurs naast de viervoudig wereldkampioen knakken. 'Die druk mag wel komen, maar je moet eerst even je weg vinden', benadrukt Knoors dat de ambities van Tsunoda vanaf de eerste race een zwak punt vormen naast zo'n sterke teamgenoot.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties