Ferrari moest ook tijdens de sprintkwalificatie in Austin weer genoegen nemen met een bijrol. Lewis Hamilton en Charles Leclerc wisten beiden wel door te dringen tot SQ3, maar dat ging allerminst vanzelf. Beide coureurs weten na het volgende tegenvallende optreden niet meer waar ze het moeten zoeken.
De laatste races bleef het Ferrari-duo ver verwijderd van het podium en na de openingsdag op het Circuit of the Americas ziet het er niet naar uit dat een plek bij de beste drie er dit weekend wel inzit. Hamilton was met P8 uiteindelijk de best geklasseerde coureur van de Italiaanse renstal, maar dat kon de zevenvoudig wereldkampioen allerminst tevreden mee zijn. 'Dit was zeker niet het tempo dat we had verwacht', steekt de 40-jarige Brit in gesprek met F1TV van wal.
Zoals wel vaker dit jaar kwam Ferrari op de vrijdag nog wel redelijk uit de startblokken, maar later op de dag viel het team weer terug. Hoewel Hamilton ook in de eerste en enige vrije training van het sprintweekend in de Verenigde Staten op de achtste plek eindigde, was het gevoel wel een stuk beter. 'In de training zag het er nog goed uit en zelfs in SQ1 ging het nog redelijk, maar daarna begon het tempo weg te vallen', stelt Hamilton dat de auto voor zijn gevoel steeds langzamer werd naarmate de sessie vorderde. 'De auto was ontzettend moeilijk te besturen. En als je acht tienden tekortkomt, dan heb je gewoon een berg te beklimmen', realiseert de Brit zich dat er werk aan de winkel is.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Leclerc kijkt naar Hülkenberg
Bij teamgenoot Leclerc zag het er ogenschijnlijk zelfs nog moeizamer uit. De Monegask ging in SQ1 en SQ2 met de hakken over de sloot door en in het laatste deel van de sprintkwalificatie was de achtvoudig Grand Prix-winnaar de langzaamste en op bijna een volle seconde van poleman Max Verstappen moest de Ferrari-coureur genoegen nemen met de tiende plek. Op de vraag waar hij vooral veel tijd verloor, was hij duidelijk. 'Overal eigenlijk', was het pijnlijke antwoord van de 28-jarige.
Wat het des te vervelender maakt, is dat hij voor zijn gevoel niet veel meer had kunnen doen. 'Mijn ronde was foutloos. Ik heb nergens spijt van de keuzes die ik heb gemaakt. Misschien dat we in de ochtend wat meer ronden op de mediums hadden kunnen rijden om de afstelling wat beter te krijgen, maar daar zou misschien een tiende winst hebben gezeten. Onze achterstand is momenteel heel erg groot', verzucht Leclerc.
De Monegask hoopt dat Ferrari nog wat kan vinden met het oog op de rest van het weekend, maar een herhaling van vorig jaar, toen hij op overtuigende wijze de Grand Prix op zondag wist te winnen, zit er niet in. 'Het zou me verbazen als wel nog iets vinden dat een groot verschil maakt voor de rest van het weekend, al hoop ik natuurlijk dat ik ongelijk heb. Maar op dit moment lijkt dit het potentieel van onze auto te zijn. Zoals verwacht zijn McLaren en Red Bull weer sterk, maar zelfs Nico (Hülkenberg. red.) staat voor ons. We moeten kijken of zij iets hebben ontdekt dat wij niet hebben gezien. Maar vandaag was gewoon een heel slechte dag', aldus Leclerc.
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties