nico-hülkenberg-sauber-cota-vrijdag-2025 Formule 1
Formule 1

Hülkenberg levert eindelijk weer een topprestatie: 'We hebben de sweet spot gevonden'

nico-hülkenberg-sauber-cota-vrijdag-2025

Nico Hülkenberg heeft tijdens de sprintkwalificatie in Austin voor een van de verrassingen van het weekend gezorgd. Met zijn vierde plek in de Sauber verraste hij vriend en vijand en ook zichzelf. De Duitser moet het in de sprintrace negentien ronden volhouden om zo belangrijke punten te scoren voor het constructeurskampioenschap.

Hülkenberg was wel weer eens toe aan een goed resultaat. Sinds zijn eerste podium van zijn carrière in Silverstone wist de Duitser geen potten meer te breken. De laatste weken werd hij keer op keer verslagen door teamgenoot Gabriel Bortoleto, maar op de vrijdag in Austin viel het eindelijk weer een keer op z'n plek voor Hülkenberg.

Goede training bleek geen toeval

‘Ik ben tevreden en blij, dat kun je je vast voorstellen,’ zegt Hülkenberg tegen Formula1.com, die zich eerder tijdens de vrije training al sterk voelde. Toch bleef er aanvankelijk enige twijfel bestaan over de werkelijke snelheid. ‘In de vrije training was het al duidelijk dat ik me goed voelde, maar dat kon ook te mooi zijn om waar te zijn,’ gaf hij toe. ‘We wisten niet of we echt zo snel waren en wat andere teams met hun programma’s deden.’

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

nico hulkenberg stake sauber gp groot brittannie 2025 4
In Engeland stond Hülkenberg voor het eerst op het podium.

De kwalificatie bleek uiteindelijk geen toevalstreffer, de prestaties die hij eerder voelde, kwamen volledig tot uiting op de baan. ‘De auto voelde goed en we hebben het goede gevoel kunnen doortrekken.’ Volgens Hülkenberg is dat lang niet altijd vanzelfsprekend. Soms lijkt alles te kloppen qua gevoel, maar blijven de rondetijden uit. Dit keer sloot alles echter naadloos op elkaar aan. ‘Dat was de hele dag top en hopelijk kunnen we het de rest van het weekend voortzetten.’

De Sauber-bolide werkte perfect op de vrijdag in Texas en daar wist het team optimaal gebruik van te maken. ‘De snelheid was er gewoon. De auto was gewoon snel in een bepaalde window, we hebben gewoon de sweet spot gevonden.’ Het is een zeldzaam moment dit seizoen waarin de balans, grip en afstelling optimaal samenkomen bij het Zwitserse team en Hülkenberg wist het te benutten.

Belangrijkste werk moet nog komen voor Sauber

Hülkenberg is een liefhebber van het circuit in Austin en dat gevoel droeg volgens hem zeker bij aan zijn vertrouwen achter het stuur. ‘Ik vind het ook gewoon heel leuk hier. Het is tof om op deze baan te rijden.’

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

nico-hülkenberg-sauber-cota-vrijdag-2025
Hülkenberg en Sauber hebben het goed voor elkaar in de Verenigde Staten.

Toch is hij voorzichtig over wat er in de sprintrace mogelijk is. Hoewel zijn uitgangspositie uitstekend is, blijven de krachtsverhoudingen op langere termijn in het voordeel van de grotere teams. ‘Het wordt moeilijk om dit in de sprintrace vast te houden,’ gaf hij toe. ‘Het is natuurlijk geen volwaardige race, maar er zijn nog altijd snelle auto’s om ons heen, die ook beter om kunnen gaan met bandenslijtage.’

De kans op punten is echter reëel. Als hij erin slaagt zijn positie goed te verdedigen en slim met zijn banden om te gaan, kan Hülkenberg zichzelf en zijn team belonen met een van de beste resultaten van het seizoen. ‘We gaan zien hoe ver we kunnen komen en hopelijk krijgen we een beloning.’

Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws