
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleTim Mayer heeft zich vanwege onvoldoende steun teruggetrokken uit de race om president van de FIA te worden. De Amerikaan werd gezien als de enige kandidaat die mogelijk nog een kans zou maken tegen de zittende president, dus het is zo goed als zeker dat Mohammed Ben Sulayem president blijft. Mayer is behoorlijk kritisch op de manier waarop de FIA te werk gaat.
Mayer deed zijn uiterste best en reisde naar vrijwel elke Grand Prix om steun te zoeken voor zijn kandidaatschap. Het lukte de Amerikaan echter niet om een vice-president uit elk werelddeel te vinden. De kans is groot dat de overgebleven tegenkandidaten ditzelfde probleem zullen ondervinden. Mayer heeft behoorlijk wat kritiek op deze gang van zaken, zo meldt hij.
FIA Forward, de naam waaronder Mayer meedeed aan de verkiezing, geeft een verklaring via haar website. ‘Volgens de statuten van de FIA, die de structuur van de verkiezing regelen, moet elke kandidaat vóór 24 oktober een presidentiële lijst indienen met daarop één vice-president voor sport uit elke wereldwijde regio’, wordt er in de verklaring uitgelegd. Zuid-Amerika kende slechts één persoon die hiervoor gekwalificeerd was, maar die had al steun uitgesproken aan de zittende president.
Geen democratie, maar een illusie ervan
Mayer steekt zijn ontevredenheid niet onder stoelen of banken. ‘Die vicevoorzitters moeten worden gekozen uit de namen die zijn voorgedragen voor functies in de World Motor Sport Council, een lijst die al 27% korter is dan bij de vorige verkiezingen’, vertelt hij. ‘Als er slechts één vertegenwoordiger uit een bepaalde regio is en die persoon heeft al zijn steun uitgesproken voor de zittende voorzitter, dan heeft geen enkele presidentskandidaat nog kans om zich verkiesbaar te stellen.’ Dit is dus het geval voor Zuid-Amerika, en ook beide vertegenwoordigers uit Afrika steunen Ben Sulayem.
In principe deden er dus vier mensen een gooi naar het presidentschap, waarvan Mayer de meest kansrijke uitdager was. De twee overige kandidaten zullen zich naar verwachting dus ook terugtrekken om dezelfde redenen. De Amerikaan gaat echter niet bij de pakken neerzitten. Hij streeft naar eerlijkheid binnen de motorsportorganisatie en stelt die missie voort te zetten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ben Sulayem laat zich vaak zien in de paddock en krijgt ook vaak kritiek.
Mayer hekelt de gang van zaken in de aanloop naar wat in theorie een strijd om het presidentschap had kunnen zijn. ‘Er is simpelweg geen keuze’, moet hij tot zijn eigen teleurstelling toegeven. ‘Er zal geen stemming plaatsvinden tussen ideeën, geen strijd tussen visies, geen test van leiderschap’, somt hij op. ‘Er zal maar één kandidaat zijn, en dat is geen democratie. Dat is de illusie van democratie’, haalt hij uit naar de autoritaire lijn die Ben Sulayem inzette.
De Amerikaan zet dus door. ‘Dus de echte campagne gaat door. Voor elke club die nog steeds gelooft dat eerlijkheid belangrijk is; voor elke sport- en mobiliteitsclub die gelijke toegang tot informatie, financiering en kansen nastreeft; voor elke deelnemer die vindt dat de FIA hen moet steunen, niet met hen moet concurreren’, gaat hij strijdbaar verder. ‘We zullen ons blijven uitspreken voor degenen die dat niet kunnen, en we zullen niet rusten voordat elke aangesloten club zich vrij voelt om voor zichzelf te spreken’, aldus Mayer.
Angst om projecten, geld en erkenning te verliezen
Dit zegt de Amerikaan niet zomaar. Tijdens zijn reizen op zoek naar steun stuitte hij op verhalen van angst. ‘Tijdens onze uitgebreide reizen over de hele wereld hebben veel aangesloten clubs tegen mij gezegd: We willen ons uitspreken, maar we kunnen het niet’, vertelt Mayer. Dat vindt hij zeer kwalijk. ‘Ze zijn bang om projecten, financiering of erkenning te verliezen als ze het huidige systeem in twijfel trekken, en daarom moet FIA Forward volhouden – niet omwille van de macht, maar omwille van het principe’, weet hij zeker.
FIA Forward hoopt de FIA te kunnen motiveren. ‘Hoewel de regels van de verkiezingen betekenen dat er geen verkiezingen zullen plaatsvinden, gaat onze strijd door. Onze campagne is niet voorbij, maar gaat juist een nieuwe fase in’, aldus Mayer. ‘We zullen de FIA blijven stimuleren totdat democratie, dienstbaarheid en partnerschap niet langer slechts woorden in een statuut zijn, maar levende waarden die onze federatie elke dag definiëren, en we de veranderingen kunnen doorvoeren die de FIA zo hard nodig heeft’, sluit Mayer zijn statement af.
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Lees ook
Naomi werkt sinds februari 2024 bij F1Maximaal.nl als redacteur.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1 fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026

















