
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleLando Norris heeft de beker voor het wereldkampioenschap Formule 1 in ontvangst genomen in Oezbekistan. De Brit vertelt op het podium over zijn seizoen in de koningsklasse, maar hij neemt ook de tijd om specifiek een bedankje te geven aan zijn concurrenten in het kampioenschap, waaronder Max Verstappen. Norris kaart aan dat de aanwezigheid van de Nederlander in de titelstrijd alles een stuk moeilijker heeft gemaakt, maar hij is enorm trots op zijn wereldtitel.
Norris had vorig weekend in Abu Dhabi een cruciale zondag. Hij behaalde een derde plaats in de race, en dat was genoeg voor hem om zijn eerste wereldtitel in de wacht te slepen. Daarmee kwam er een einde aan een ware titanenstrijd in de slotfase van het seizoen, waarbij Norris, Oscar Piastri en Verstappen nog kans maakten op het wereldkampioenschap. Verstappen maakte een sensationele comeback, maar het was net niet genoeg.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Norris won zijn eerste wereldtitel in Abu Dhabi.
McLaren en Norris nemen de prijzen in ontvangst in Oezbekistan, waar iedereen zich verzamelde voor het FIA-gala. Norris wordt als afsluitende ceremonie op het podium geroepen om de trofee in ontvangst te nemen, en zodra hij het podium opkomt wordt hij door zijn haar gewreven door Mohamed Ben Sulayem, de president van de FIA. Met enige verbaasde blik kijken de mensen die op het podium staan toe, waaronder Piastri, Stella en Brown.
Norris wordt eerst nog het een en ander gevraagd over zijn seizoen, en dat was volgens de Brit een uiterst bijzonder jaar in de koningsklasse. 'Ik hoop dat mijn haar niet te slecht zit! Daar heb ik zo mijn best op gedaan', zo begint de McLaren-coureur grappend en grollend. 'Ik moet beginnen met het bedanken van mijn team natuurlijk. Ze hebben me een geweldige auto gegeven', aldus de kersverse wereldkampioen.
Norris is dankbaar voor Piastri en Verstappen
'Ik rijd al vele jaren bij dit team. Een goede auto gaf ons soms mooie momenten, maar het maakt het soms ook moeilijk', zo verklaart de Brit. 'Ook wil ik een bedankje doen aan meneer Piastri, want hij is een geweldige teamgenoot. Hij is de laatste jaren zoveel beter geworden, dus daardoor zijn we het team geworden dat we nu zijn', verklaart de McLaren-coureur over zijn verhouding met zijn teamgenoot.
Ook heeft hij nog complimenten over voor zijn andere concurrent in de strijd om de titel, Max Verstappen. 'Ook natuurlijk bedankt aan Max. Hij heeft ons door het hele jaar heen gepusht', zo begint hij. 'Hij heeft ons onder druk gezet, precies zoals Max altijd doet. Het was natuurlijk geweldig, want veel mensen dromen hiervan. Ik heb het mogen leven, dus dit is echt geweldig om mee te maken, samen met McLaren.'
Dankbaar voor alles
'Ik heb tegen zoveel kampioenen mogen strijden. Lewis, Max, Fernando, Sebastian, allemaal geweldige namen. We hebben het voor elkaar gekregen, het was zondag geweldig, daarna werd ik heel dronken!', grapt de Brit. 'Ik ben hier meer nerveus, Oscar maakte het niet makkelijk natuurlijk. In de tweede helft deed Max mee, dus dat was wat.'
McLaren had het niet altijd makkelijk, vandaar dat hij zichzelf heel eventjes niet kan bedwingen wanneer hij een vraag krijgt over het jaar. 'We hebben genoeg fouten gemaakt en fuck-ups', aldus de wereldkampioen. Ben Sulayem stapt gelijk naar Norris toe met een lach op zijn gezicht, want schelden is niet toegestaan volgens de FIA. Norris lacht het weg. 'Nu krijg ik natuurlijk een boete, maar het maakt niet uit, nu kan ik hem wel betalen', stelt hij.
'We hebben onze fouten gemaakt, en er waren natuurlijk moeilijke momenten', aldus de Brit. 'Het was het allemaal waard, op nog vele jaren die eraan gaan komen', zo concludeert Norris over zijn jaar. De Brit zal volgend jaar proberen zijn titel te verdedigen, maar makkelijk zal het hoe dan ook niet gaan worden voor hem.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
















