Lando Norris brengt zichzelf met poleposition in een uitstekende uitgangspositie. Zijn grootste titelrivaal en tevens teamgenoot staat op de vijfde plek en zal eerst nog wat plekken moeten goedmaken. Max Verstappen mengt zich ook in het gevecht, want de Nederlander mag naast Norris starten op de voorste rij. Het was koud en nat tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Las Vegas. De coureurs moesten kwalificeren in omstandigheden die ze in de gokstad nog niet eerder hadden meegemaakt en dat zorgde voor vele kortstondige gele vlaggen.
Oscar Piastri was de grote pechvogel bij een van die gele vlaggen.
Rampscenario voor Hamilton en Tsunoda
Lewis Hamilton en
Yuki Tsunoda kennen al geen geweldig seizoen en de kwalificatie in Las Vegas heeft daar weinig aan kunnen verbeteren. Hamilton stelde meerdere problemen te hebben, zowel met grip als met de banden, waar hij maar geen temperatuur in wist te krijgen. In 2024 stond de Brit nog op het podium in Las Vegas, maar in 2025 begint hij helemaal achteraan.
Tsunoda verging het marginaal beter. De coureur reed het hele weekend al prima en stond zelfs één keer bij de top drie in de vrije training. Toch ging het tijdens de kwalificatie weer mis. Hoewel de Japanner aangaf veel tempo te hebben, kwam hij in Q1 niet verder dan P19. Teambaas Laurent Mekies wijst echter ook op de rol van het team hierbij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Tsunod weet wederom niet te imponeren in de kwalificatie.
Waar het een stuk beter ging was bij Aston Martin en Visa Cash App Racing Bulls. Aston Martin stond tijdens Q1 consequent bovenaan en beide coureurs haalden Q2.
Lance Stroll waagde de gok op inters en deze bleek verkeerd: de Canadees werd twaalfde en liep net Q3 mis.
Fernando Alonso ging wel door en zal starten vanaf de zevende plek en heeft dus zicht op een mooie puntenfinish.
De Racing Bulls zijn ook op dreef. Liam Lawon zette zijn auto op P6 neer, tussen Piastri en Alonso.
Isack Hadjar mag één rij erachter naast Alonso starten. Beide coureurs hebben dus beter gekwalificeerd dan Tsunoda en hebben bovendien zicht op waardevolle punten voor het constructeurskampioenschap. Wel dienen ze rekening te houden met de Ferrari van
Charles Leclerc, die op P9 staat, niet ver achter ze.
Vier teams in de top vier
Carlos Sainz zette al eens sterke prestaties neer in zijn Williams en ook in Las Vegas ging hij goed. De Spanjaard stond een aantal keer bovenaan maar moet het uiteindelijk doen met een derde startplaats. Hij nestelt zich daarmee tussen de topteams: McLaren, Red Bull Racing en Mercedes. Teamgenoot
Alexander Albon kwam daarentegen niet door Q1.
Met drie titelkandidaten (in theorie) in de top vijf, belooft het een spannende race te worden waarin elk punt kan tellen. De gaten tussen de coureurs in de top drie van het kampioenschap lijken groot, maar een uitvalbeurt voor Norris en zege voor Piastri zouden de boel al volledig kunnen omdraaien. De coureurs zullen morgen wederom in weersomstandigheden rijden die ze het hele weekend nog niet hebben ervaren, dus het kan weer een groot spektakel worden.
Startopstelling GP Las Vegas