andrea-stella-mclaren-baku-vrijdag (2) Formule 1
Formule 1

Stella blijft op zijn hoede voor Verstappen: 'Zorgt voor stevige concurrentie'

andrea-stella-mclaren-baku-vrijdag (2)

McLaren is het raceweekend in Austin veelbelovend begonnen. Lando Norris en Oscar Piastri mogen als tweede en derde beginnen aan de sprintrace en het team lijkt mee te kunnen doen om pole position en de winst. Het team moet wel vooralsnog Max Verstappen en Red Bull Racing voor zich dulden.

Tijdens de sprintkwalificatie leek Norris op weg te gaan naar pole position, maar op het allerlaatste moment werd hij nog verslagen door Verstappen. Kampioenschapsleider Piastri leek iets meer moeite te hebben en moet dit weekend nog wat snelheid vinden. Teambaas Andrea Stella is na de eerste sessies op het Circuit of the Americas positief gestemd over de kansen van McLaren. Ondanks stevige concurrentie en een verstoorde vrije training, toont het team zich klaar voor een spannend weekend vol kansen.

Stella niet helemaal tevreden

In Austin wordt dit weekend maar één vrije training gereden door de sprintsessies, het was dus extra belangrijk om al het nodige werk in die training te verrichten. 'Tijdens de vrije training konden we ons programma alsnog afwerken, ondanks de verstoring door de rode vlag', verklaart Stella op de site van McLaren. ‘Lando en Oscar hebben veel belangrijke data verzameld tijdens hun ronden, data die we konden meenemen naar de sprintkwalificatie.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando-norris-mclaren-cota-2025-vrijdag
McLaren rijdt dit weekend in een speciale livery.

In die sprintkwalificatie kwam Norris net te kort. De Brit eindigde minder dan een tiende achter Verstappen en moet vanaf de tweede plaats beginnen. 'Over het algemeen is het een goed resultaat, maar niet het resultaat dat we wilden. We zijn hier voor pole positions', vertelt Stella.

Red Bull en Verstappen blijven gevaarlijk

De Italiaanse teambaas lijkt toch wel weer gelijk te krijgen. Eerder riep hij al een aantal keer dat hij Verstappen nog altijd als concurrent zag in de strijd om de wereldtitel. Daarvoor moet de Nederlander elk raceweekend flink wat punten goedmaken op Piastri en Norris. Zijn sprintpole is in ieder geval een goed begin voor hem.

De verwachtingen waren dat McLaren in Singapore al verder weg zou lopen bij de Red Bull-coureur, maar het Oostenrijkse team lijkt definitief aan te haken en Verstappen een serieuze kans te geven op de titel, denkt ook Stella. 'De sessies van vandaag bevestigen dat onze belangrijkste concurrent hun auto heeft verbeterd en blijft zorgen voor stevige concurrentie op alle verschillende circuits waar we racen,’ aldus de teambaas.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

oscar-piastri-mclaren-cota-2025-vrijdag
Het circuit in Austin lijkt te passen bij de auto van McLaren.

Stella erkent dat het resultaat van de sprintkwalificatie niet helemaal voldeed aan de interne ambities van het team. Toch probeert hij het positieve te benadrukken: 'Onze auto ziet er competitief uit in vergelijking met sommige recente circuits, en we hebben een goede basis om enkele prestatiegebieden verder te verfijnen voordat we doorgaan naar de sprintrace en kwalificatie van zaterdag.’

‘We hebben zin in de sprintrace. De omstandigheden zijn erg heet, en met de extra factor van hogere bandenslijtage kunnen we een vermakelijke en competitieve zaterdag verwachten voor de fans,’ aldus Stella. Of het team op zaterdag dit keer wél Verstappen kan verslaan moet blijken, maar McLaren lijkt in tegenstelling tot de afgelopen Grands Prix dit keer wel een goede basis te hebben gelegd.

Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws