Het Formule 1-veld is neergestreken in de Ardennen voor de Grand Prix van België, maar voordat we gaan racen, is het eerst tijd om de coureurs het hemd van het lijf te vragen. Vooral Max Verstappen kon rekenen op flink wat aandacht van de pers, onder andere omdat hij een nieuwe teambaas heeft vanaf deze race. Laurent Mekies vervangt Christian Horner, en Verstappen vertelt voor het eerst over zijn impressies van de Fransman.
Red Bull Racing zorgde enkele weken geleden voor een grote schok toen Horner de laan uit werd gestuurd. De Brit was al ruim twintig jaar aan het roer bij de Oostenrijkse renstal, maar de directie had blijkbaar het gevoel dat er het een en ander moest veranderen bij het team uit Milton Keynes. Horner werd dus geslachtofferd, en in Mekies ziet Red Bull de ideale vervanger. De Fransman was hiervoor actief bij het team van Racing Bulls, verder was hij in het verleden werkzaam bij de FIA, maar ook werkte hij een tijd bij Ferrari.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen werkt dus voor het eerst sinds 2016 met een andere teambaas dan Horner, vandaar dat er in het bijzijn van F1Maximaal veel vragen worden gesteld over zijn eerste impressie. De Limburger laat weten hoe hij het tot dusver ervaart. 'Sommige dingen houden we natuurlijk tussen ons', zo begint de viervoudig wereldkampioen. 'Hij is ongelofelijk gemotiveerd, en daar hou ik van. Je kan het vuur gewoon echt zien', aldus de Nederlander. Wanneer hem gevraagd wordt wat zijn invloed gaat worden, reageert hij twijfelachtig. 'Dat zal de tijd leren. Ik kan niet na twee weken, zonder tijd op de baan, vertellen of alles ineens beter is geworden', zo legt de Red Bull-coureur uit.
'Natuurlijk proberen we alles beter te doen, dus daar zijn we voor aan het werken', aldus Verstappen. Wel heeft Mekies een goede indruk achtergelaten tot dusver. 'Het gaat goed tot dusver. Ik mag Laurent, want hij is echt een aardige gast', stelt Verstappen. 'Ook is hij nog eens heel slim. Hij heeft natuurlijk in verschillende gedeeltes van de Formule 1-wereld gewerkt. Dat kan natuurlijk enorm helpen', aldus de Nederlander. Ook sprak hij nog met Horner nadat hij ontslagen werd. 'Ja, ik heb zeker met hem gesproken en de tijd zal het leren (of het de juiste beslissing was, red.)', zo verklaart de viervoudig wereldkampioen over de situatie bij zijn team.
Verstappen wil vooral op 2026 focussen
Verstappen weet dat het niet realistisch is dat er ineens grote veranderingen gaan plaatsvinden in 2025, maar hij durft wel naar 2026 te kijken. 'Dit jaar zijn er een paar kleine dingetjes die je eventueel kan veranderen. Toch denk ik dat het nog belangrijker is om naar volgend jaar te kijken. Dan veranderen natuurlijk de reglementen, dus dat gaat een hele belangrijke worden voor iedereen', zo legt hij uit over zijn verwachtingen voor de aankomende tijd in de koningsklasse. Er wordt al enige tijd gespeculeerd over de toekomst van Verstappen, maar de Nederlander zelf lijkt dus vooral vooruit te kijken met het team van Red Bull.
Intussen is Verstappen al lange tijd F1-coureur, want hij is bezig aan zijn elfde seizoen in de koningsklasse, en wanneer hem verteld wordt dat het alweer elf jaar geleden is dat hij aangekondigd werd als coureur, vertelt hij dat er een hoop veranderd is. 'Het is nu een stuk beter. Toen was alles nog heel onzeker, omdat ik niet wist wat voor loopbaan ik zou hebben. Ik ben blij met hoe dat is gegaan, dus alles is een stuk makkelijker tegenwoordig', zo concludeert de Nederlander over zijn tijd in de Formule 1.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties