Wolff kwam goed weg met waarschuwing na grof taalgebruik in Vegas: 'Zwaardere straf verdiend'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePeter Windsor is het niet eens met de lichte straf die Mercedes-teambaas Toto Wolff in Abu Dhabi van de stewards ontving voor zijn taalgebruik tijdens de persconferentie voor teambazen op de donderdag in Las Vegas. De Britse journalist is van mening dat de Oostenrijker een zwaardere straf had verdiend. Wolff had namelijk geen enkele reden om op een dergelijke wijze uit te laten.
Op de eerste dag van de Grand Prix van Las Vegas ging het vooral over het putdekselincident in de eerste vrije training. Carlos Sainz reed al vroeg in de sessie over een putdeksel en zijn bolide liep daarbij flink wat schade op. In de persconferentie voor teambazen was Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur woest op hetgeen er was gebeurd, maar Wolff ergerde zich vooral aan alle negatieve opmerkingen over het evenement in de gokstad.
Wolff bezigde daarbij kleurrijk taalgebruik en daarvoor werd de teambaas van Mercedes in Abu Dhabi op het matje geroepen. De Oostenrijker ontving uiteindelijk net als Vasseur, die eveneens ongepast reageerde, een waarschuwing. Windsor snapt daar echter niets van. 'Wolff zei na afloop: het was maar een putdeksel, stel je niet zo aan. Dit is Vegas. Dat vond ik schokkend en daarbij gebruikte hij het F-woord. Ik weet dat hij daarvoor bestraft is en terecht. Hij kreeg een waarschuwing, maar de straf had zwaarder moeten zijn. Ze hadden hem een serieuze boete moeten geven', zegt Windsor in zijn livestream op YouTube.
Vasseur stond in zijn recht
Ook Vasseur kreeg een waarschuwing voor ongepast taalgebruik, maar Windsor vindt de situatie van de Ferrari-teambaas heel anders dan die van Wolff. 'Hij gebruikte hetzelfde scheldwoord, maar ik ben van mening dat Vasseur het recht had om dat woord te gebruiken. Hij was even daarvoor namelijk een bolide kwijtgeraakt, dankzij dat gedoe met die putdeksel', legt de Brit uit.
'De interviewer vroeg iets van: Fred, wat vind je van het showelement hier in Vegas? Dat was het slechtst denkbare moment om een dergelijke vraag te stellen', zegt Windsor, die de reactie van Vasseur dan ook prima kan begrijpen. 'Het was niet vreemd dat hij (Vasseur, red.) zich liet gaan, maar toch kreeg hij dezelfde sanctie als Wolff. Dat is niet terecht, want ik denk dat Toto te ver ging door het verhaal van Ferrari af te zwakken. Iedereen had Ferrari moeten steunen, want dit had iedereen kunnen overkomen', aldus Windsor.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de fia er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen en Alonso fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terug deed in de laatste bocht. Maar zo zou hou ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026
- Wat een ontzettend dom gewauwel.
Forzapertutti04-11-2026 - Als je de eerste seizoenshelft wegstreept dan valt de overmacht van Antonelli wel mee. Juist nu zie je dat Max weer komt bovendrijven in zeker niet de beste maar wel competitieve wagen.Bassie104-11-2026
- Van de week heeft maxi weer een bericht geplaatst. Ik viel haast van mijn stoel maar zat gelukkig op de grond.
Supermax-04-11-2026 - Leclerc en Max rijden ook hard tegen elkaar meneer Windsor! Misschien moet je het niet alleen bij Leclerc zoeken maar ook Hamilton eens onderzoeken. Hamilton heeft beslist ook zijn eigenaardigheden dus....!Bassie104-11-2026
- Een Lariekoekoek?
ZX12R04-11-2026















