Albers kan niet geloven dat Wolff het eens is met Red Bull: "Slaat helemaal nergens op"

Opinie
maandag, 22 juni 2026 om 10:50
laurent-mekies-2026-miami-red-bull-racing-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Er zijn enkele kwesties in de Formule 1 waarbij Red Bull Racing zich benadeeld voelt. Over de ene kwestie heeft Christijan Albers meer te zeggen dan over de andere. De voormalige coureur van Minardi, Midland en Spyker is van mening dat Red Bull geen been heeft om op te staan in de zaak rond de ADUO-regeling. Iedereen wist immers van tevoren hoe de regeling in elkaar zat.
In de Formule 1-podcast van De Telegraaf wilde Erik van Haren eerst het voortduren van de zaak rond de Grand Prix van Monaco bespreken, nadat er een fout in de meetsystemen was ontdekt. Voorlopig staat Pierre Gasly als derde geklasseerd in die race, maar Red Bull en McLaren zijn in beroep gegaan. Albers vindt het zo'n puinhoop dat hij er weinig over kwijt wil. "Ik ga er niets over zeggen. Ik vind het echt een bende. Dat is het enige woord dat ik ervoor heb. Het is echt een bende."

Veel advocaten bij elk team

Van Haren vindt het ook een rommeltje dat de FIA op basis van de ADUO-regels de motor van Red Bull heeft uitgeroepen tot de beste krachtbron, waardoor andere teams de kans krijgen om upgrades aan hun motoren door te voeren. Red Bull heeft de FIA om opheldering gevraagd. "Daar heb ik wel een andere mening over. Bij elk team lopen tien advocaten rond. Daar word je helemaal moedeloos van. Alles wordt tot op de bodem uitgezocht. Ze wisten van tevoren hoe het reglement in elkaar zat", laat Albers een ander geluid horen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-mercedes-isack-hadjar-red-bull-racing-japan-suzuka-vt1-1
Mercedes is sneller, maar Red Bull zou de beste motor hebben.
"Er is van tevoren duidelijk opgeschreven dat het om de verbrandingsmotor ging en niet om het batterijpakket. Nu zijn ze natuurlijk allemaal verrast", stelt Albers streng. De verrassing was dus het grootst bij Red Bull, omdat Mercedes tijdens de races de meeste snelheid uit de krachtbron weet te halen. Dat heeft vermoedelijk ook te maken met het optimaal benutten van de energie.

Uitleg Albers niet makkelijk om te volgen

Albers begint zijn standpunt te onderbouwen met een hypothetisch rekenvoorbeeld. Van Haren moet erom lachen, maar zegt de uitleg wel te kunnen volgen. Dat is echter nog niet zo eenvoudig. "Als je honderd pk aan vermogen hebt en een Formule 1-motor tot elfduizend toeren draait, dan heb je tussen zesduizend en elfduizend toeren het meeste vermogen. Als je bij Red Bull bij zevenduizend toeren maar zestig of zeventig pk hebt, dan kom je dertig pk tekort."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-mercedes-isack-hadjar-rb22-red-bull-racing-2026-monaco-zondag-grand-prix
De bestuurbaarheid bepaalt het verschil in efficiëntie tussen Red Bull en Mercedes.
Waar wil Albers eigenlijk naartoe met al deze cijfers? "Het draait allemaal om de drive ability. Dat wil zeggen: als Mercedes tussen zesduizend en elfduizend toeren gemiddeld tachtig pk heeft en Red Bull de piek van honderd pk pas bij 10.500 toeren bereikt, dan heb je in principe minder vermogen. Je hebt maar een heel klein bereik waarin je over het maximale vermogen beschikt." Vooral dat laatste moet worden onthouden, want dat is eigenlijk de algemene conclusie.

Vragen bij rendement Red Bull

Albers zet dus vraagtekens bij het rendement van het piekvermogen van Red Bull. "Het kan wel zo zijn dat ze dat bereiken, maar de vraag is of dat op het circuit ook de snelste manier is. Als Mercedes bij het accelereren uit een bocht tien pk meer levert, dan is het de vraag of je die tien pk op de rechte stukken terugwint." Het is een enigszins ingewikkelde manier om het uit te leggen, maar zijn mening is duidelijk.
Bij Red Bull zullen ze hopen dat er toch iets aan de ADUO-regels kan worden veranderd. "Ik hoorde dat Toto Wolff het met Red Bull eens was en vond dat zowel de batterij als de verbrandingsmotor moeten meetellen. Dan denk ik: dat slaat helemaal nergens op. Dat lijkt me ook een beetje sterk. Als het zo is opgeschreven en iedereen ermee akkoord is gegaan, waarom zou je dan iets prijsgeven? Benut dan je voordeel."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading