Voor de zomerstop leek het nog onmogelijk, maar met de inhaalslag die Max Verstappen heeft gemaakt in de laatste vijf races, lijkt de vijfde wereldtitel dichterbij dan ooit. Dat vinden ook de analisten bij het Ziggo Sport Race Café. Hoewel ze denken dat het lastig zal worden, geloven ze in zijn kansen. Als Verstappen de wereldtitel binnensleept, is dit zijn mooiste titel tot nu toe, denkt Renger van der Zande.
Lando Norris had een dominant weekend in Mexico en wist daardoor de leiding in het kampioenschap van teamgenoot Oscar Piastri over te nemen. Toch was het weekend voor Max Verstappen zeker niet dramatisch. Na een ietwat tegenvallende kwalificatie wist de Nederlander weer naar voren te komen door maar één pitstop te maken. Verstappen eindigde daarom als derde en liep weer iets in op beide McLaren-coureurs.
Verstappen loopt in
Als aan de analisten wordt gevraagd hoe de kansen op de titel zijn voor Verstappen, wordt er enthousiast gereageerd. 'Ja, die stijgen iedere race, toch?' bekijkt Jack Plooij het optimistisch. Rob van Gameren ziet ook dat de kansen van Verstappen steeds groter worden. 'Als we naar de cijfers kijken, dan loopt hij steeds meer in', ziet hij. Toch is er wel een kanttekening volgens Van Gameren. 'Het wordt wel lastig.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Van Gameren ziet dat het het afgelopen raceweekend in Mexico niet zo soepel verliep als de weekenden ervoor. 'Het ging iets minder snel dan de weekenden ervoor. Maar goed, dat is ook niet onverwacht', denkt Van Gameren, die niet verbaasd is dat Red Bull Racing wat tegenviel in Mexico. 'Het zou nog steeds een mirakel zijn als het hem lukt. Het feit dat hij nog in de strijd zit is helemaal aan hem te denken, want het is geen vanzelfsprekendheid.'
Red Bull begon tegenvallend aan het Formule 1-seizoen van 2025. Dat terwijl McLaren enorm dominant was. Het Britse team wist veel weekenden te winnen en in Singapore al het constructeurskampioenschap veilig te stellen. Toch gaf Red Bull niet op en het team verbeterde de auto. Verstappen wist daardoor in te lopen op de McLarens en heeft nu een achterstand van 36 punten op de leider in het kampioenschap.
Verstappen kan jagen
Voor Verstappen is dit de ideale situatie, denkt autocoureur Renger van der Zande. 'Het is een heerlijke positie, lekker jagen. Het enige wat je kan doen is proberen te winnen', legt hij uit. 'En die andere twee voelen zich gejaagd, dus die rijden op een hele andere manier. Dan zit je op een hele andere manier achter het stuur ook.' De McLarens zijn daardoor eerder geneigd fouten te maken.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen hoeft alleen maar te winnen om kans te maken en dat kan hij als geen ander. 'Als er iets is wat Max kan, dan is het jagen', zegt Van der Zande. 'Dus ik zie het nog wel eens goedkomen ook.' Jack Plooij gelooft ook in de Nederlander, omdat hij denkt dat McLaren het zichzelf heel moeilijk maakt. 'Het is toch geweldig. Die twee kemphanen zitten elkaar vreselijk in de weg', legt hij uit.
De McLaren-coureurs pakken kostbare punten van elkaar af, waardoor de kans van Verstappen alleen maar groter wordt, maar Plooij legt de schuld niet bij Piastri en Norris. 'Dat komt allemaal omdat ze geen keuze gemaakt hebben bij McLaren', denkt Plooij. Het Britse team had volgens hem een eerste en tweede coureur aan moeten wijzen, maar McLaren wilde alles eerlijk houden en beide coureurs steunen. 'En daar genieten we nu van.'
Het maakt voor Van Gameren niet eens meer uit wie er kampioen wordt. 'Wie het ook wordt maakt eigenlijk niet uit, we hebben al een heleboel pret', zegt hij over het spannende seizoen. 'Weet je... Die eerste keer was natuurlijk onvergetelijk. Je kunt dat niet vergelijken', blikt Van der Zande terug op de eerste titel van Verstappen. Toch hoopt hij dat Verstappen zijn vijfde titel binnen kan halen dit seizoen, want 'als hij deze pakt, is het misschien wel de allermooiste.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties