Er zijn veel regels in de Formule 1, en daar zijn oud-coureurs Damon Hill en Johnny Herbert nou niet bepaald over te spreken. Ze vinden het goed dat er regels zijn, maar vinden het er iets te veel worden. De teams en coureurs vragen namelijk om steeds meer regels. Wel zien ze dat Max Verstappen hier slim gebruik van maakt.
De Formule 1 bestaat inmiddels al weer 75 jaar en er is veel veranderd in de sport, zien ook voormalig Formule 1-coureurs Damon Hill en Johnny Herbert. 'Het grootste verschil, Damon, is volgens mij dat er vroeger heel andere regels golden', denkt Herbert. Hill is het daar mee eens. 'Er waren geen straffen en er waren geen regels', vat hij de situatie van vroeger samen.
Hill kon zijn ogen vroeger niet geloven, geeft hij eerlijk toe in de podcast Stay on Track. 'Toen ik voor het eerst naar autoracen kwam kijken, kon ik niet geloven hoe ze te werk gingen. Ze bepaalden letterlijk het kampioenschap door de ene coureur tegen de andere te laten botsen. En iedereen vond dat het dan was besloten.' Dat zou tegenwoordig niet meer zo gaan.
Verstappen gebruikt de regels
In de moderne Formule 1 zijn er namelijk heel veel regels, zien de oud-coureurs. 'Ik haat de regels die we hebben', zegt voormalig steward Herbert. Hij ziet wel dat er een coureur is die slim met die regels om kan gaan. 'Dat is wat Max Verstappen zo briljant doet met de regels die we hebben. Hij maakt daar gebruik van.' Verstappen weet hoe hij de regels moet interpreteren en zorgt daarmee dat hij nooit in de fout gaat.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hill denkt terug aan een vergelijking die hij vorig jaar maakte. 'Ik was erg kritisch tijdens de Grand Prix van Brazilië vorig jaar en ik noemde hem gewoon Dick Dastardly, een duivels personage dat oneerlijke middelen gebruikte om races te winnen. Daar vergeleek ik Max' rijstijl mee', blikt Hill terug. Hoewel hij het niet hardop zegt, lijkt hij toch wel wat spijt te hebben van deze vergelijking. Hij ziet namelijk nu wat Verstappen echt deed op dat moment: de regels gebruiken.
'Wat hij natuurlijk deed, was zeggen: dit zijn de regels. Hij weet dat als je naar de apex duikt en je geen kans hebt om de bocht te halen...' vertelt Hill. 'Als je als eerste bij de apex komt, ja', gaat Herbert verder. Als een coureur als eerste bij de apex komt, is de bocht van hem en kan hij de andere coureur als het ware van de baan afduwen. Verstappen zorgt dus dat hij altijd als eerste de apex bereikt, op die manier kunnen de stewards hem bijna niet straffen.
Het is niet alleen Verstappen die nu slim gebruikmaakt van deze regels. 'We zagen het bij Kimi Antonelli en Ollie Bearman in Austin', blikt Hill terug. 'De regels zijn dat als je als eerste bij de apex moet zijn. Dus mensen proberen het van kilometers ver, zonder enige hoop om de bocht te halen, omdat ze weten dat de regels hen dan toestaan om de ander van de baan te rijden.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Coureurs en teams willen regels
Hoewel de coureurs dus gebruik proberen te maken van de regels, kan Hill het niet allemaal meer volgen. 'Ik kan het niet bijhouden, ze blijven de regels veranderen', oordeelt hij. Voormalig FIA-steward Herbert is het met hem eens, maar zegt dat de schuld niet bij de FIA of de stewards zelf ligt. 'Dat komt omdat de coureurs en de teams het willen blijven veranderen.'
Volgens Herbert blijven de teams en de coureurs vragen om de regels te veranderen met een simpele reden. 'Ze willen het zo moeilijk mogelijk maken om in te halen, daarom zijn er al die regels', legt hij uit. Hij denkt dat als het de coureurs niet lukt om iemand op de baan achter zich te houden, dat ze dan maar een beroep op de regels doen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties