Herbert denkt dat Verstappen bluft over pensioen: "Hij wil helemaal niet vertrekken"

Opinie
zaterdag, 18 april 2026 om 10:34
max-verstappen-red-bull-racing-japan-2026-1-lach
Johnny Herbert denkt niet dat Max Verstappen zomaar afscheid zal nemen van de Formule 1. De voormalig coureur ziet dat er veel wordt gesproken over de toekomst van de Nederlander, zeker nu Red Bull Racing niet meer in de dominante positie verkeert van de afgelopen jaren. Toch gelooft Herbert dat Verstappen nog altijd te veel te winnen heeft in de koningsklasse om zijn helm definitief aan de wilgen te hangen.
Volgens Herbert draait het voor Verstappen nog altijd om de grootste prijzen. De viervoudig wereldkampioen bevindt zich niet in een ideale situatie, maar juist daarin ziet de Brit een uitdaging. Verstappen krijgt de kans om opnieuw te bewijzen hoe goed hij werkelijk is, ook wanneer de omstandigheden minder gunstig zijn. Een overstap naar een andere klasse zou volgens Herbert niet dezelfde waarde hebben als succes in de Formule 1.

Bluf van Verstappen

“Als je erover nadenkt om de Formule 1 te verlaten, denk ik dat je je eigen besluit waarschijnlijk al hebt genomen”, stelt Herbert tegenover Vision4Sport. “Want als je op een negatieve manier denkt, ga je waarschijnlijk altijd richting: ja, ik ben weg, ik ga ergens anders naartoe. Maar alles wat hij zegt, geeft mij juist het gevoel dat hij eigenlijk niet echt wil vertrekken.”
Herbert denkt dat Verstappen zich juist kan onderscheiden in een moeilijke periode. “Het geeft hem de kans om te laten zien hoe goed hij is”, vervolgt de Brit. “Want de Formule 1 is de ultieme klasse. Het is op dit moment geen perfecte situatie, dat weet hij. Zijn doel is nog steeds om het wereldkampioenschap te winnen. Dat is de grootste prijs ter wereld.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-2026-zondag-race-japan-interviews-1
Herbert denkt dat Verstappen het liefst in de Formule 1 actief blijft.
Daarmee plaatst Herbert andere ambities in perspectief. Verstappen wordt regelmatig gelinkt aan projecten buiten de Formule 1, waaronder racen op de Nordschleife. Herbert begrijpt de aantrekkingskracht daarvan, maar denkt dat het niet kan tippen aan de status van een wereldtitel. “De Nordschleife? Mensen herinneren zich uiteindelijk alleen wie in een bepaald jaar wereldkampioen was”, zegt hij daarover.
Volgens Herbert zou een vertrek van Verstappen voelen als een gemiste kans. “Ik denk dat Max spijt zou krijgen als hij de Formule 1 verlaat”, stelt hij. “Zou hij echt de ultieme klasse van de wereld de rug toekeren? Ik denk het niet. Het zou voor hem geen logische stap zijn om weg te lopen terwijl hij nog zoveel te bieden heeft.”
De voormalig Formule 1-coureur benadrukt dat Verstappen niet alleen belangrijk is voor Red Bull, maar voor de hele sport. “Het gaat niet alleen om wat hij een team biedt of om de bubbel van de Formule 1-paddock”, legt Herbert uit. “Het gaat ook om alle fans over de hele wereld die enorm enthousiast worden als ze hem op het circuit zien. Ik wil niet dat hij vertrekt. Hij heeft nog steeds veel te bieden en hij heeft nog altijd die wow-factor.”

Genoeg opvolgers

Mocht Verstappen toch vertrekken, dan ziet Herbert intern bij Red Bull opties. Isack Hadjar maakt volgens hem indruk en houdt de druk erop, al blijft de vraag hoe hoog zijn plafond werkelijk ligt. “Bepaalde coureurs kunnen een bepaald niveau bereiken en daarna stagneren”, zegt Herbert. “Als Red Bull nog twee stappen vooruit zet en bijvoorbeeld een seconde per ronde sneller wordt, kan Hadjar dat dan aan? Max? Absoluut. Ayrton Senna, absoluut. Michael Schumacher, absoluut. Hun plafond ligt heel hoog, zij hebben geen limiet.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
arvid-lindblad-racing-bulls-japan-suzuka-vrijdag-2026
Herbert voorspelt een mooie toekomst voor zijn landgenoot.
Naast Hadjar noemt Herbert ook Arvid Lindblad als mogelijke oplossing voor Red Bull. “Hadjar is één optie. Je hebt Lindblad, die een andere mogelijke oplossing is als Max vertrekt”, aldus Herbert. “Ik denk dat Arvid de juiste ingrediënten heeft om dat gat op te vullen. Ze hebben dus opties binnenshuis, om het zo te zeggen.”
Toch waarschuwt Herbert dat talent alleen niet genoeg is. Red Bull moet volgens hem niet alleen naar de coureurs kijken, maar ook naar de mensen en structuur daarachter. “Het gaat meer om die senior figuren en die infrastructuur”, stelt hij. “Je moet ervoor zorgen dat je alle juiste ingrediënten hebt, de juiste mensen en de juiste mentaliteit om vooruit te komen. Maar een coureur is natuurlijk ook een heel belangrijk onderdeel om dat proces aan te jagen.”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading