
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleYuki Tsunoda is de zevende teamgenoot van Max Verstappen. Daarmee heeft de Nederlander nu net zoveel teamgenoten gehad als Lewis Hamilton, die aan zijn negentiende seizoen in de sport begonnen is. James Hinchcliffe analyseert de situatie bij Red Bull Racing, en haalt daarbij ook een opmerking van Helmut Marko aan.
Tsunoda leek aan het einde van 2024 de aangewezen kandidaat om Sergio Pérez op te volgen, maar Red Bull gaf toch de voorkeur aan Liam Lawson. Slechts negen dagen na de debuutrace van Lawson bij het hoofdteam kreeg de Nieuw-Zeelander al te horen dat hij wordt teruggezet naar het B-team. Tsunoda krijgt alsnog zijn promotie, maar zonder de goede voorbereiding die hij in de testdagen had kunnen krijgen. De Japanner debuteert daarnaast voor eigen publiek.
Druk op thuisheld
Laura Winter kaart bij Weekend Warm-Up van F1TV dan ook aan dat Tsunoda onder extreme druk staat. 'Er zijn meerdere antwoorden op deze vraag. Eerder deze week zei Helmut Marko nog dat Tsunoda het stoeltje voor de rest van het seizoen krijgt', geeft Hinchcliffe aan. Daarmee krijgt Tsunoda tijd, die Lawson nooit gegund werd. 'Stel dat hij een halve seconde tekortkomt op Max, dan is dat ook bij alle andere coureurs het geval. Dat is dus geen slechte prestatie.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Yuki Tsunoda is dit weekend de grote held van het Japanse publiek.
Tsunoda sprak eerder in de week al over een podiumplek, maar was zo verstandig om zijn verwachtingen in Japan bij te stellen, en te mikken op punten. 'Als hij de top tien in die auto haalt, is dat een uitzonderlijke prestatie', zo is Hinchcliffe duidelijk niet onder de indruk van de RB21. 'Natuurlijk staat Yuki onder druk, maar coureurs zetten zichzelf toch al onder druk, vooral in een thuisrace.'
Verstappen het 'slechtste' aan Red Bull
Winter is zeer lovend over Verstappen, en merkt op dat de Limburger de gebreken van zijn auto weet te verbergen. 'Dit is de keerzijde ervan dat Verstappen je coureur is', concludeert Hinchcliffe. 'Hij is het meest waardevolle onderdeel van het team, maar mogelijk ook je grootste tekortkoming', aldus de Canadees. Hinchcliffe doelt erop dat Verstappen het leven van zijn teamgenoten haast onmogelijk maakt, en dat het voor het team zo ook lastiger is om de auto door te ontwikkelen, omdat Verstappen om de beperkingen van de RB21 heen kan rijden.
'Verstappen is gewoon zo getalenteerd, en zo vastberaden om meer uit die auto te halen dan wie dan ook', vervolgt Hinchcliffe, die duidelijk fan is van de wereldkampioen. 'Hij heeft het ware potentieel van die auto gewoon totaal verhuld. Red Bull komt daar nu achter. Met dertien races achter de rug heeft Liam gewoon niet de ervaring om de auto door te ontwikkelen, en Yuki heeft dat wel.' Tsunoda reed al vier seizoenen voor het zusterteam van Red Bull Racing, en was daar de afgelopen jaren ook de kopman.
Hinchcliffe kaart verder aan dat Red Bull helemaal niet met de strijd bij de constructeurs bezig is. 'Helmut Marko zei dat het coureurskampioenschap de prioriteit heeft. Dat is een hele interessante opmerking', vindt de Canadees. 'Ze moeten dus een auto bouwen, die beter is voor Max, terwijl Yuki meer ervaring heeft met het ontwikkelen van de auto. Ik zie de logica dus wel, al blijft het besluit keihard. Max is uiteindelijk het beste aan Red Bull, maar ook het slechtste aan Red Bull.' Hinchcliffe denkt dat Tsunoda Red Bull momenteel beter kan helpen bij het verbeteren van de auto.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026
















